שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אובמה חנוק מבכי: לפעול בלי קשר לפוליטיקה

"נצטרך להתאחד ולנקוט בפעולה משמעותית כדי למנוע עוד טרגדיות כמו זו, בלי קשר לפוליטיקה", אמר נשיא ארצות הברית בעקבות הטבח בבית הספר בקונטיקט

כשהוא חנוק מדמעות, התייצב אמש (יום ו') נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, והתייחס לטבח בקונטיקט. הוא אמר שהפעם תידרש פעולה - רמז עבה לעניין תפוצת כלי הנשק בארצות הברית, נושא שנוי במחלוקת. "אנחנו נצטרך להתאחד ולנקוט בפעולה משמעותית כדי למנוע עוד טרגדיות כמו זו, בלי קשר לפוליטיקה". הוא עצר את שטף דיבורו למספר שניות, וניגב דמעה. לצדו עמדו שניים מיועציו, בכו ושילבו ידיים.

 

דמעות הנשיא אובמה  (צילום: AP) (צילום: AP)
דמעות הנשיא אובמה (צילום: AP)
 

דיווחים נוספים על הטבח בקונטיקט

טבח בבי"ס בארה"ב: עשרות נהרגו, בהם 20 ילדים

מקולומביין עד ניוטאון. בתי ספר מדממים

 

אובמה פתח את דבריו בהבטחה למושל ולראש ה-FBI לספק כל משאב שיידרש לחקירה ולדאגה לקורבנות. "אני יודע שאין הורה באמריקה שלא מרגיש היום המום ומתאבל כמו שאני מרגיש", אמר אובמה וציין שארצות הברית סבלה מ"יותר מדי טרגדיות כאלה בשנים האחרונות. בכל פעם ששמעתי על מקרה כזה חשבתי לא כנשיא, אלא כהורה. הדבר נכון במיוחד היום. רוב ההרוגים היום ילדים קטנים ויפים בני 5-10. כל החיים היו לפניהם - ימי הולדת, טקסי סיום, חתונות, ילדים משלהם. היו גם מורים, גברים ונשים שהקדישו את חייהם להגשמת חלומות ילדינו".

 

הנשיא דיבר כשעיניו בורקות מדמעות: "לבנו נשבר היום עבור ההורים, סבים, משפחות הקורבנות. הלב שלנו שבור גם כלפי הורי הניצולים. הם התברכו בכך שקיבלו את ילדיהם, אך יודעים שהתמימות של ילדיהם נקרעה מהם מוקדם מדי, ואין מילים שיקלו על כאבם".

 

הוא סיפר גם על האופן שבו ינהג עם משפחתו בעקבות הטבח: "היום, מישל ואני נחבק את בנותינו קצת יותר חזק ונאמר להן שאנחנו אוהבים אותן ונזכיר כמה הרבה אנחנו אוהבים אחד את השני, אבל יש משפחות בקונטיקט שלא יוכלו לעשות זאת. הן יצטרכו אותנו בתקופה הקרובה, בימים הקרובים, נצטרך להיות במיטבנו כאמריקנים, ואני אעשה כל שביכולתי כנשיא כדי לעזור. כי דבר לא יוכל למלא את החלל של ילד אבוד או של אהוב. כל אחד מאיתנו יכול להושיט יד למי שצריך, כדי להזכיר להם שאנחנו שם בשבילם, שאנחנו מתפללים עבורם, שאת האהבה שהם חשו כלפי מי שהלך תישאר לא רק בזכרונותיהם אלא גם בשלנו".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 14/12/2012 22:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה מתייחס לטבח חנוק מדמעות
צילום: AFP
מומלצים