שתף קטע נבחר

שופט אוסטרלי: פציעה בזמן סקס - תאונת עבודה

עובדת ציבור שקיימה יחסי מין במלון נפצעה מאהיל זכוכית שנפל ופגע בפניה. חברת הביטוח סירבה לשלם פיצויים בטענה שיחסי מין לא נכללים בהגדרה של נסיעת עבודה, אך בית המשפט קבע שהממשלה נושאת באחריות לתאונה

לקחה את העבודה למיטה והמדינה תשלם על כך ביוקר: בית משפט באוסטרליה דחה ערעור של חברת ביטוח שמבטחת את הממשלה ופסק כי עובדת ציבור שנפצעה במהלך קיום יחסי מין בנסיעת עסקים זכאית לדמי פיצויים בגין תאונת עבודה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

האישה אושפזה בבית חולים בשנת 2007 אחרי שנפצעה במהלך קיום יחסי מין במוטל הנמצא בעיר נוורה, 60 קילומטרים דרומית לסידני. במהלך האקט המיני נפל אהיל זכוכית מהתקרה, פגע בפניה של האישה ופצע את פיה ואפה. לטענתה, לאחר התאונה היא סבלה מדיכאון ולא הייתה יכולה להמשיך בעבודתה עבור הממשלה.

 

חברת הביטוח שמבטחת את עובדי הממשלה Comcare קיבלה בתחילה את תביעת הנפצעת לפיצויים, אך מאוחר יותר דחתה אותה. בית דין מנהלי הסכים עם טענת חברת הביטוח שפציעותיה של האישה לא נגרמו במהלך עבודה ואמר כי הממשלה לא עודדה את האישה לקיים יחסי מין. בית הדין גם קבע כי קיום יחסי מין "איננו אירוע רגיל שמאפיין שהיית לילה בבית מלון" כמו מקלחת, שינה ואכילה.

 

בית משפט פדרלי הפך בחודש אפריל את פסיקת בית הדין המנהלי כשהשופט ג'ון ניקולס קבע כי הממשלה נושאת באחריות לתאונה גם אם לא הסכימה  לקיום יחסי המין או עודדה אותם ולכן היא מחויבת לשלם פיצויים לנפגעת.

 

"אם היא (התובעת) הייתה נפצעת במהלך משחק קלפים בחדר המלון שלה, היא הייתה זכאית לקבל פיצויים, אפילו אם לא ניתן לומר שהמעסיק שלה עודד אותה לעסוק בפעילות כזאת", כתב ניקולס בפסיקתו והוסיף כי מבחינתו "אין הבדל בין משחק קלפים להתעלסות עם החבר".

 

חברת הביטוח הגישה ערעור על פסיקתו של השופט ניקולס, אך כאמור נדחתה השבוע. השופטים פטריק קין, רוברט ביוקנן ומורדי ברומברד קבעו כי הדברים שהממשלה חושבת על האישה שמקיימת יחסי מין אינם רלבנטיים. לא ברור עדיין מה יהיה גובה סכום הפיצויים שתקבל האישה, שהייתה בשנות השלושים לחייה בזמן התאונה.

 

חברת הביטוח Comcare מסרה כי תשקול להגיש ערעור לבית המשפט העליון. "מדובר בפסיקה משמעותית. עובדים צריכים לדעת בירור את הזכויות שלהם ומעסיקים צריכים להבין את האחריות שלהם ולדעת איך לתמוך בעובדים שלהם", אמר דובר חברת הביטוח ראס סטריט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים