שתף קטע נבחר

הוד רבנותו: רב ראשי חדש לממלכה המאוחדת

הוא בוגר ישיבות ההסדר "כרם ביבנה" ו"הר עציון" - ובדרך הבטוחה לתואר אצולה. הרב אפריים מירוויס הוא רבה הראשי החדש של "הממלכה המאוחדת ושל המושבות"

הקהילה היהודית באנגליה הכריזה כי הרב אפרים מירוויס יכהן כרב הראשי במדינה, ויחליף בתפקיד את הרב יונתן סאקס שפרש מהתפקיד בתום כהונה של 20 שנה. מירוויס, רב קהילה מוכר בלונדון, נבחר על ידי הנהלת "יונייטד סינגוג - קהילת קודש כנסת ישראל", ויישא בתואר הרישמי "הרב הראשי של הממלכה המאוחדת ושל המושבות".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

משרת הרב הראשי של אנגליה נהוגה מזה כ-200 שנה, והיא אחת הנחשבות ביותר בעולם הרבני הייצוגי. הרב המכהן נהנה מיחס ייחודי של שלטונות הממלכה המאוחדת, כולל השתתפות בכל הטקסים הממלכתיים. כן ניתנים לו תארים מלכותיים לפי הישגיו בתפקיד, והרב הראשי היוצא זכה בתואר "לורד".

 

הרב למד בישיבות הסדר

הרב הנבחר, מירוויס, יליד דרום-אפריקה, כיהן בעבר כרבה הראשי של אירלנד, והוא חבר במועצת הרבנות הראשית של אנגליה ויו"ר ועד הרבנים שלה. הוא בוגר מוסדות תורניים בישראל, בהם ישיבות ההסדר הוותיקות "כרם ביבנה" ו"הר עציון".

 

הרב ישראל יעקב ליכטנשטיין, המשמש כראש בד"ץ KF בלונדון וכחבר נשיאות מועצת רבני אירופה, ברך על הבחירה: "אני רוצה לאחל מזל טוב לרב שנבחר, ושתהיה לו כהונה טובה כרבה הראשי של אנגליה. אני מקווה שינצל את תפקידו בשביל לעשות קידוש השם. הרב מירוויס הצליח מאוד בתפקידיו הרבניים, ואם לשפוט לפי ניסיונו עד עתה - הרי שצפוי לו עתיד מכובד כרב ראשי".

 

גם בארגון מרכז רבני אירופה ברכו על הבחירה. הסמנכ"ל, הרב אריה גולדברג, מסר: "שמו של אדם הולך לפניו. שמו של הרב מירוויס נודע באנגליה ומחוצה לה כרב שיודע לחבר כל יהודי אל הקהילה, וכמי שיודע למצוא מסילות גם לליבותיהם של מי שאינם קרובים לחיי תורה ומצוות. בחירה של אדם כזה לתפקיד רב ראשי של אנגליה היא בשורה טובה ליהודי אנגליה, ותקווה טובה ליהדות במדינה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הרב היוצא הוא כבר לורד. ג'ונתן סאקס
צילום: רויטרס
מומלצים