שתף קטע נבחר

נקבעו האותיות בבחירות: צפ ללבני, פה ללפיד

ועדת הבחירות המרכזית קבעה את האותיות שאיתן יתמודדו המפלגות בבחירות בחודש הבא. התנועה בראשות לבני קיבלה את צמד האותיות צפ. יש עתיד של יאיר לפיד תתמודד עם פה

האותיות שיודפסו על פתקי ההצבעה של הרשימות החדשות נקבעו אחר-הצהריים (יום א') בוועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-19. התנועה בראשות ציפי לבני תקבל את צמד האותיות צפ ואילו יש עתיד של יאיר לפיד תתמודד עם האותיות פה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

יום ארוך נרשם היום בוועדת הבחירות המרכזית, שבראשה עומד השופט אליקים רובינשטיין, כשאף אחת מהמפלגות הקיימות לא הייתה מוכנה לוותר על אותיות או לאפשר למפלגות אחרות להשתמש באותיות שלהן. מפלגת דע"ם, שהייתה הראשונה לשריין מקום בוועדת הבחירות, הצליחה לשמור את האות שלה ק, מהבחירות לכנסת הקודמת, ואילו הבית היהודי קיבלה את האותיות טב. מפלגת עלה ירוק הצליחה גם היא לשריין לעצמה את צמד האותיות שמזוהות עמה קנ, למרות שקדימה מכילה צמד אותיות שנשמע דומה - כן.

 

 

מפלגת עם שלם, בראשות ח"כ חיים אמסלם, תקבל בסופו של דבר את האות ץ. מפלגת כח להשפיע, בהכוונת הרבי אמנון יצחק, תקבל את האותיות פז. סוגיה מעניינת הועלתה, כאשר מפלגת כח להשפיע ביקשה לרשום על הפתק הרב אמנון יצחק. ועדת הבחירות ביקשה מאמנון יצחק לספק הוכחות כי הוא אכן הוסמך לרבנות ואם לא יירשם על פתק הבחירות המילה "רבי". בסופו של דבר המילה רבי נרשמה.

 

מפלגת הפיראטים תקבל את האות פ, מפלגת הברסלבים - כולנו חברים נ נח תקבל את האותיות פץ ומפלגת יוצאי אתיופיה - אחים אנחנו - תקבל את צמד האותיות פנ. מפלגת ארץ חדשה תקבל את האות ז. הישראלים, בראשות דוד קון שלפי הסקר האחרון של "ידיעות אחרונות" תעבור את אחוז החסימה, תקבל את האותיות יק.

 

מפלגת צדק חברתי תקבל את צמד האותיות צק. במפלגה שוקלים לעתור לבג"ץ, כיוון שהם ביקשו לעצמם רק את האות צ. מפלגת עוצמה לישראל של חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן ארי תקבל את צמד האותיות אותו ביקשה - נץ.

 

הירוקים רק - עלה ירוק קנ

מפלגות נוספות: חיים בכבוד תתמודד עם האותיות הפ, נצח - פך, מפלגת

 כלכלה- פי, מפלגת הירוקים - רק, מפלגת הגימלאים החדשה, דור בוני ארץ, עם האותיות זך, מפלגת אור- ני, מפלגת עתיד חדש - זה, המפלגה המתקדמת דמוקרטית ליברלית – נק, מורשת אבות - הי, ברית עולם עם האות נ ומפלגת אלעמל לתג'ייר עם האותיות הק.

 

המפלגות הוותיקות ממשיכות להופיע עם אותן אותיות בבחירות אלו: בל"ד - ד, הליכוד - מחל, העבודה - אמת, חד"ש - ו, יהדות התורה - ג, מרצ - מרצ, קדימה - כן, רע"מ-תע"ל-מד"ע - עם, וש"ס תמשיך עם האותיות שס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קלפי בבחירות ב-2009
צילום: ירון ברנר
34 רשימות יתמודדו ב-2013
צילום: ירון ברנר
מומלצים