שתף קטע נבחר

פקס מהרב עובדיה: "אמנון יצחק הקדיח תבשילו"

מנהיג ש"ס סימן את הרב שמאיים לקושש קולות מתנועתו והנחה למנוע ממנו להעביר שיעורים. "מצווה להחליפו באדם ירא שמים"

במערכת הבחירות הנוכחית מתמודדת ש"ס עם איום כפול: מצד אחד הרב חיים אמסלם, ומצד שני הרב אמנון יצחק. שניהם קוראים תיגר על המפלגה במנגינה דומה: מתקפות אישיות על אנשי בית הרב עובדיה יוסף. אלא שאם את אמסלם הצליחו ראשי ש"ס לפטור עד כה בטענה ש"הוא השתגע", הרי שאמנון יצחק מגיע מהצד השני, ומשמיע את אותן מתקפות באצטלה הלכתית.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

עכשיו מגיעה התשובה: הרב עובדיה יוסף בעצמו כתב השבוע, בתשובה לשאלה שנשאל, כי יש להרחיק את אמנון יצחק ולבטל שיעור קבוע שזה מוסר. אמנם לא מדובר בקללות

 שמשמיע הרב לעתים נגד אויביו, אך בשפה החרדית מדובר ב"נוק אאוט" ברור.

 

דבריו של הרב עובדיה מגיעים בתשובה לשאלה ששאל אותו הרב יגאל כהן, ראש כולל בבני ברק. "לפני כשנה התחיל למסור אצלנו הרב אמנון יצחק שיעור", כתב לו כהן. "והנה לאחרונה פונים אליי אנשים רבים מאנשי בית הכנסת והקהילה, תלמידי מרן, ושואלים האם ראוי שימשיך למסור שיעורים במקום הקרוי ע"ש מרן שליט"א (בית הכנסת נקרא על שם הרב עובדיה, ע"נ). ואני חושש על נפשי להפסיק שיעור תורה המחזק אנשים רבים ולכן באתי השאלה למרן שיכריע בנושא גורלי זה ויורה לנו הדרך אשר נלך בה".

 

הגיע בפקס לכולל: התשובה של הרב עובדיה ()
הגיע בפקס לכולל: התשובה של הרב עובדיה

 

השבוע הופתעו מתפללי בית המדרש לגלות דף שנפלט ממכשיר הפקס במשרד. על הדף הופיע המכתב של הרב כהן, ובתחתיתו הוסיף הרב עובדיה כמה שורות בכתב ידו ותקף את פעולותיו של אמנון יצחק. "בזמן האחרון הנ"ל הקדיח תבשילו", כתב הרב עובדיה, "ומצווה להחליפו באדם ירא שמים. שאם דומה הרב למלאך ה' צבאות, יבקשו

תורה מפיו (מהלך הלכתי, הגורס שניתן ללמוד תורה רק מרב הראוי לכך, ולהפך, ע"נ)". בתחתית הדף חתם: "עובדיה יוסף". אחד המתפללים הזריזים צילם העתק של הדף, שבש"ס שומרים כעת ל"עת הצורך" - קרי, המתקפה הבאה של אמנון יצחק על ש"ס.

 

הרב יצחק, מחזיר בתשובה פופולרי, מנהל בחודשים האחרונים מלחמת חורמה נגד ש"ס. בשבועות האחרונים אף חרג ממנהגו והתראיין בתקשורת שנואת נפשו, שם קילל את התנועה וקרא לאנשיה "רשעים ארורים". בראיון לרדיו "קול חי" אף אמר כי "הם מתחרים בי ופוחדים ממני פחד מוות. הדלת סגורה אצל הרב עובדיה ויכולים להיכנס רק אנשים שמתאימים ליהודית ומשה (בנו וכלתו של הרב, ע"נ) שלחתי אנשים ליהודית כדי להיכנס והיא אמרה שאמנון יצחק מחוק. זה משטר שלא נותן למי שלא מתאים להיכנס. מי שלא משרת את האג'נדה לא נכנס". יצחק אף חשף צילום וידיאו שבו הרב עובדיה מחבק ומשבח אותו - על אפם ועל חמתם של ראשי ש"ס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פקס למתפללים. דבריו של הרב עובדיה
"נוק אאוט". הרב עובדיה
צילום: קובי גדעון, פלאש 90
צילום: ניב רוזנברג
הרב אמנון יצחק
צילום: ניב רוזנברג
מומלצים