שתף קטע נבחר

רון-טל: עובדים יפוטרו והטבת החשמל תבוטל

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל הציג בוועדת הכלכלה את הרפורמה המתוכננת בחברה בשנה הבאה, והבטיח קיצוץ במצבת העובדים וביטול הטבת החשמל בחינם

האם עובדי חברת החשמל יפסיקו לקבל חשמל בחינם מראשית 2013? לדברי יו"ר חברת החשמל, יפתח רון-טל, אם הרפורמה המתוכננת במשק החשמל אם אכן תושלם בתקופה הקרובה – התשובה תהיה חיובית. את הדברים הוא אמר בדיון בוועדת הכלכלה, והוסיף כי מצבת כוח האדם של החברה צפויה לספוג קיצוץ של כ-2,000 עובדים.

 

 

רון-טל הציג את עיקרי הרפורמה אתמול (ג') בכנס שנערך בתל אביב וציין שהיא צפויה לצאת לדרך כבר בתחילת 2013. היום הוא חידד כי הרפורמה תביא להשטחת הפירמידה הארגונית בחברה, להקטנת מצבת העובדים הקבועים ב-2,000 ולביטול הטבת החשמל חינם לעובדים. "אין ברירה אלא להשלים את הרפורמה בתחילת 2013, כדי להחזיר את חברת החשמל לאיתנות פיננסית", הדגיש. "אם היינו מתכנסים היום לשבועיים של דיונים היינו יכולים לסגור את הרפורמה עוד לפני הבחירות".

 

יפתח רון טל מציג את הרפורמה בוועידת "תחזיות 2013"

 

3,000 מגוואט יופרטו

יו"ר החברה הוסיף עלות הרפורמה מוערכת בכ-6 מיליארד שקל שיוחזרו תוך תקופה של 5-8 שנים. הוא הוסיף כי הרפורמה תביא לידי כך שב-2020 חברת החשמל תייצר רק 60% מצריכת החשמל, אחרי הפרטת הייצור של 3,000 מגה וואט בין השאר בתחנות אלון תבור ורמת חובב.

 

רון-טל הגיב גם על דברי סמנכ"ל רשות החברות הממשלתיות, אהרון גולדמן, כי ב-18 החודשים האחרונים התקיימו דיונים רבים מול הנהלת החברה והעובדים שעסקו בעיקר בהוצאת ניהול מערכת החשמל מידי חברת החשמל. הוא אמר כי מה שהעסיק את משק החשמל בתקופה האחרונה היה בעיקר המשבר הכספי של תזרים המזומנים בחברה, "וכשהמצב ישתפר ניתן יהיה לחזור ולסיים את דיוני הרפורמה".

 

הדברים נאמרו בדיון שקיימה הוועדה בבקשת שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו, לאשר צו של משק החשמל שנועד לדחות בשנה נוספת, עד ל-12 בינואר 2014, את המועד לפקיעת רישיונות ייצור החשמל והולכתו שנמצאים בידי חברת החשמל.

 

הצו אושר, אולם היו"ר שאמה-הכהן הזכיר כי בשנה שעברה הוא סירב להאריך אוטומטית את רישיונות החברה. הוא הוסיף כי לאור סירובו תוקן החוק ונקבע כי הממשלה תוכל לבקש הארכת רישיונות בצו רק לתקופה של שנה אחת, עד סוף 2013, ומשרד האנרגיה ניצל היום אפשרות זו. עם זאת הוא ציין כי הממשלה לא תוכל להאריך את רישיונות חברת החשמל בצו, אלא תידרש מעתה לתקן את חוק משק החשמל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל
מומלצים