שתף קטע נבחר

"אסד משתמש בטילים בליסטיים תוצרת איראן"

כך מסייע שלטון האייתוללות לרודן הסורי. רשת CNN דיווחה כי צבא סוריה שיגר השבוע לעבר המורדים לפחות שני טילים בליסטיים לטווח קצר תוצרת איראן

צבא סוריה שיגר השבוע לעבר מעוזי המורדים לפחות שני טילים בליסטיים לטווח קצר מתוצרת איראן. כך מסרו גורמי ביטחון אמריקניים לרשת CNN. לפי הדיווח, הטילים בהם נעשה שימוש הם מדגם פאתח 110 בעלי דיוק טוב יותר מדגמי הסקאד ששוגרו בחודש האחרון.

 

 

איראן סירבה להגיב לדיווח. בחודש אוגוסט שר ההגנה של איראן, הגנרל אחמד וחידי, הודיע כי איראן ערכה בהצלחה ניסוי בטיל פאתח 110 מדור רביעי. הוא לא אמר מתי והיכן בדיוק נערך הניסוי. מדובר בטיל שעל-פי הדיווחים נמצא בידי חיזבאללה בלבנון.

  

הפאתח 100 הוא טיל קרקע-קרקע לטווח בינוני, שלדברי שר ההגנה האיראני כעת הטווח שלו שופר ליותר מ-300 קילומטרים. הוא אמר כי מומחים של משרד ההגנה שיפרו את יכולת הטיל, שבעבר היה מסוגל לפגוע במטרות בטווח של 200-250 קילומטרים.

 

"בעזרת היכולות שנוספו, הכוחות המזוינים של איראן יוכלו לפגוע במטרות באמצעות הטיל פאתח 110 בים וביבשה, ולהשמיד נקודות כינוס של האויב, מפקדות, אתרי טילים, מחסני תחמושת, מכ"מים ומטרות נוספות", צוטט אז וחידי בסוכנות הידיעות האיראנית "פארס". הוא הוסיף כי על הטיל הותקנה מערכת שמעניקה לטיל יכולת לפגוע בצורה מדויקת יותר במטרה, והיא תותקן בעתיד בטילים נוספים מתוצרת איראן.

  

בעבר התרברב שר ההגנה האיראני שה"פאתח-110" מתאפיין בכך שדרוש פחות זמן כדי לשגר אותו. "הטיל הזה מגביר את היכולת הטילית של צבא איראן באופן משמעותי". מדובר בגרסה איראנית לטיל הסיני DF-11, שמסתייע במערכת ניווט לוויינית GPS.

 

בטלוויזיה האיראנית בשפה האנגלית, פרס טי-וי, דווח בעבר כי אורך הטיל 9 מטרים ומשקלו 3,500 ק"ג. בטהרן ממשיכים לשפר את היכולת הצבאית בניסיון להראות למערב כי הסנקציות לא משפיעות על התקדמותה הטכנולוגית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיגור טיל פתאח 110. צילום ארכיון
נשיא סוריה אסד
צילום: AP
מומלצים