שתף קטע נבחר

חוק בסין: חובה לבקר הורים מזדקנים

המדינה שהגבילה את הילודה לא שוכחת לדאוג להורים המתבגרים לבדם. תיקון לחוק מחייב אזרחים לבקר בתכיפות בבית משפחתם. קשישים אף יוכלו לתבוע ילדים שמזניחים אותם

כמה פעמים אתם רואים את ההורים שלכם? המועצה המחוקקת בסין אישרה היום (ו') תיקון בחוק המחייב אזרחים לבקר את הוריהם המבוגרים. המחוקקים בבייג'ינג דורשים מהדור הצעיר לקיים "ביקורים תכופים" בבתי משפחותיהם, ולא – יעמדו בפני תביעה משפטית.

 

 • הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

  תיקון החוק איננו קובע כמות מינימלית לביקורי הורים, אך הוא מאפשר לקשישים המרגישים שילדיהם מזניחים אותם לתבוע אותם לדין. התקשורת במדינה דיווחה כי החקיקה קודמה בעקבות דיווחים רבים על אזרחים המתעלמים מהוריהם המבוגרים ומפקירים אותם לחיי הזנחה.

   

  בחוק לא צוין כמה פעמים צריך לבקר בבית המשפחה (צילום: AP) (צילום: AP)
  בחוק לא צוין כמה פעמים צריך לבקר בבית המשפחה(צילום: AP)

   

  סין המתפתחת עומדת בפני קושי רב בטיפול באוכלוסייתה המזדקנת. שלושה עשורים של רפורמות כלכליות האיצו את שבירת התא המשפחתי המסורתי שאפיין את התרבות הסינית. במדינה גם אין אלטרנטיבות נוחות לציבור הרחב, כמו בתי אבות. כך נוצר מצב בו אזרחים מבוגרים, שילדיהם עזבו את הבית, אינם יכולים לכלכל את עצמם ולחיות בעצמאות.

   

  אחד הסיפורים שהסעירו את המדינה היה דיווח של התקשורת הממלכתית, לפיו סבתא בת 90 אולצה על ידי בנה להתגורר בדיר חזירים. העיתונות במדינה מדווחת לעיתים קרובות על קשישים החיים תחת הזנחה או אף התעללות. בנוסף דווח על תופעה בה ילדים מנסים להשיג שליטה על נכסי הוריהם מבלי ידיעתם.

   

  התרחבות אוכלוסיית הזקנים בסין נובעת מקפיצה בתוחלת החיים הממוצעת בחמשת העשורים האחרונים: מ-41 ל-73.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  קשיש סיני. הרקע לחוק: מקרי הזנחה והתעללות
  צילום: AP
  מומלצים