שתף קטע נבחר

המצוק הפיסקלי: האם תושג עסקה ברגע האחרון?

צוותי המו"מ של הרפובליקנים והדמוקרטים מנסים להגיע להסכמות על התקציב אשר יאפשרו עלייה במס למרוויחי המשכורות הגבוהות ביותר בארה"ב. בשעות האחרונות דווח כי חלה התקדמות במשא ומתן בין הצדדים. אם בסופו של דבר לא תושג עסקה, בחצות יעלה מס ההכנסה לרוב האמריקאים

"המצוק הפיסקלי" בארצות הברית: צוותי המו"מ מצד הרפובליקנים והדמוקרטים בארה"ב הצליחו להשיג התקדמות מסויימת במהלך שעות הלילה. הצוותים מנסים להגיע לעסקה על התקציב ברגע האחרון, אשר תאפשר עלייה במס ההכנסה לחלק מבעלי המשכורות הגבוהות ביותר בארה"ב.

 

הלילה בחצות, עת תיכנס השנה החדשה, צפויות להתבטל הטבות מס אשר יובילו לעלייה במס ההכנסה של רוב האמריקאים, ועדיין לא הושגה עסקה בין הרפובליקנים והדמוקרטים אשר תמנע את ההעלאה.

 

גורם המעורה בשיחות אמר כי בשעתיים האחרונות נרשמה התקדמות משמעותית בשיחות על "המצוק הפיסקלי". הגורם מסר כי הדמוקרטים הציעו להאריך את הפחתת המס על משפחות המרוויחות עד 450 אלף דולר בשנה ועבור עצמאים המרוויחים עד 400 אלף דולר בשנה.

 

"אני מרגיש שישנה התקדמות", אמר כריס ואן הולן, חבר קונגרס ממרילנד, הדמוקרט הבכיר ביותר בוועדת התקציב של בית הנבחרים. "עדיין לא נסגרה העסקה. אני חושב שיש סיכוי של מעל 50% שנצליח להימנע מהמצוק הפיסקאלי עד חצות הלילה", אמר.

 

המצוק הפיסקאלי מתייחס לקיצוצים בהוצאות וביטול הטבות מס בהיקף של 607 מיליארד דולר אשר ייכנסו לתוקף הלילה בחצות אלמלא יצליחו הדמוקרטים והרפובליקנים להגיע להסכמה על התקציב.

 

השיחות בין מנהיג הרוב בסנאט הארי ריד ומנהיג המיעט מיטש מקונל הגיעו למבוי סתום אתמול עקב חילוקי דעות על שיעורי מס ההכנסה, מס על העיזבון ונושאים נוספים.

 

מקונל פנה לסגן הנשיא ג'ו ביידן כדי שיסייע להתגבר על הקיפאון, צוותי המשא ומתן עבדו לתוך הלילה והחליפו הצעות ביניהם. לפי אדם הבקיא בפרטי המו"מ חלה התקדמות במהלך הלילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
נשיא ארה"ב, ברק אובמה
צילום: AFP
מומלצים