שתף קטע נבחר

פייגלין: הליכוד ביקש ממני לשתוק עד הבחירות

אחרי שדרש לאפשר אי-ציות מצפוני ("אחרת נצטרך להתנצל בפני אייכמן"), הסמן הימני של הליכוד קיבל הוראה ברורה מהמטה

מטה ההסברה של הליכוד-ביתנו אסר על יו"ר "מנהיגות יהודית" ומועמד הליכוד־ביתנו לכנסת ה־19, משה פייגלין, להתראיין בכלי התקשורת עד לאחר הבחירות.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

"ביקשו ממני ממטה הבחירות של הליכוד לא להתראיין", הסביר אתמול פייגלין, הנחשב לסמן הימני-קיצוני של הליכוד. "יש להם את המסרים שלהם ואת האנשים שרוצים לשים בפרונט ואת מי לא בפרונט. אני לא מחויב להוראות שלהם, אבל במקרה הזה הסכמתי איתם. המסרים שלי לא תמיד עולים בקנה אחד עם המסרים שהמפלגה שלי מנסה להעביר. לכן אני שותק ולא מתראיין".

 

מקורות בכירים בליכוד אמרו שההחלטה לדרוש מפייגלין שלא להתראיין התקבלה על רקע דבריו לפני כשבוע ברדיו של המרכז הבינתחומי בהרצליה. בהתייחסו לסוגיית סירוב פקודה אמר פייגלין שם: "מדינה שמקדשת את ערכי החירות חייבת להשאיר מקום של כבוד לאי ציות מצפוני. אחרת, כולנו צריכים ללכת לים ולבקש סליחה מאדולף אייכמן על זה ששרפנו את גופתו והשלכנו לים.

 כי זה מה שהוא טען, 'קיימתי פקודות'".

 

בתגובה לאמירה זו שיגרו ניצולי שואה מכתב נוקב לראש הממשלה בנימין נתניהו, מחו בפניו ודרשו שיתנער מפייגלין ו"יוקיע אותו באופן מיידי". פייגלין טען אתמול שזו לא הסיבה לאיסור שהוטל עליו להתראיין. "יש אינספור ניצולי שואה שחיזקו את ידי במה שאמרתי. אני לא חוזר בי משום מילה", אמר.

 

מהליכוד־ביתנו נמסר בתגובה: "אין הנחיה גורפת לאף אחד ממועמדי הליכוד שלא להתראיין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין. לא בפרונט
צילום: גור דותן
נתניהו. לא עולה בקנה אחד
צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים