שתף קטע נבחר

ברק ל"אל ג'זירה": "נצחון שרון יביא לקץ השלום"

ראש הממשלה התראיין לתחנת הטלוויזיה הקטארית והזכיר לצופים את הקיפאון המדיני בתקופת ממשלת הימין. ברק אמר כי יש להגיע לפשרה מדינית, אך ציין כי הוא מתנגד לזכות השיבה. מפלגת הבעת' בתגובה: "אין הבדל בין ברק לשרון"

ראש הממשלה, אהוד ברק, הזהיר הבוקר (יום ב') בראיון לתחנת הטלוויזיה המובילה בעולם הערבי, "אל ג'זירה", כי נצחונו של שרון בבחירות, יביא לקץ השלום. ברק הזכיר לצופים כי תקופת נתניהו סימלה קיפאון בתהליך המדיני.
בתשובה לשאלה האם יפרוש המירוץ לראשות הממשלה בגלל הסקרים, אמר ברק כי הוא ימשיך במירוץ עד לסיומו וכי הסקר האמיתי הוא יום הבחירות. "אני הוצאתי את הצבא מלבנון, שיקמתי את הכלכלה ואני מבקש מהציבור בישראל לתת בי אמון מחודש", אמר ברק.
בתגובה לדברי ברק, אמרו פרשנים ופוליטיקאים ערבים כי אין חדש בדברי ברק וכי "פניה של ישראל עדיין אינן מיועדות לשלום".

"לא לזכות השיבה ולריבונות פלסטינית בהר הבית"

ברק, שהתראיין לתחנה הקטארית מלשכתו בירושלים, חזר על עמדותיו המדיניות ובראשן התנגדות לזכות השיבה. ראש הממשלה הביע גם התנגדות להעברת הריבונות לפלסטינים בהר הבית.
בתשובה לשאלה, "מדוע ישראל אינה מכבדת את החלטות האו"ם?", אמר ברק כי המשא ומתן אכן מתנהל על פי החלטות האו"ם, אך לא נכון לתת פרשנות חד צדדית להחלטות אלה. ראש הממשלה אמר כי יש להגיע לפשרה בין הצדדים, והוסיף כי יהיה מוכן לדון גם ברעיונות לחידוש המשא ומתן המדיני.
בקשר להחלטת מצרים להחזיר את השגיר בסיוני לקהיר, אמר ראש הממשלה כי "ההחלטה לא היתה במקומה", אולם הוסיף כי אין משבר ביחסי מצרים ישראל.
הראיון נעשה לבקשת התחנה הקטארית ונמסר כי לשכת ברק לא ביקשה להתערב בשאלות.

"אין הבדל בין ברק לשרון"

עורך העיתון "אל קודס", עבד אל ברי אטואן, אומר כי ברק הוכיח פעם נוספת כי אין לתלות תקוות בו וכי הפלסטינים הבינו לאחר שבע שנות משא ומתן יבשות כי "האינתיפאדה והמאכק הן הדרכים הטובות ביותר להשיג את זכויותיהם".
נציג של מפלגת הבעת' הסורית אמר בתגובה כי בסוריה לא הופתעו מן הדברים. לדבריו, ברק לא חידש דבר ו"למעשה אין כל הבדל בין ברק ובין שרון".
פרשן מצרי אמר בתגובה לדברי ברק על החזרת השגריר בסיוני לקהיר כי "ההחלטה היתה איתות מצרי לישראל שמדיניותה בשטחים לא יכולה להימשך ללא תגובה מצרית הולמת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
לא לזכות השיבה. ברק
צילום: איי פי
מומלצים