שתף קטע נבחר

הליכוד נגד יחימוביץ': משקרת בנוגע לקיצוצים

יו"ר העבודה הציגה "תוכנית קיצוצים" שמתכנן נתניהו אם ייבחר, אך בליכוד-ביתנו כינו זאת "שקרים פופוליסטיים לקראת הבחירות". שר החינוך דחה את הטענות של יחימוביץ' על כוונה להעלות את שכר הלימוד ולבטל את חוק חינוך חובה לגיל 4-3

הליכוד-ביתנו מגיבה בתקיפות לנתונים שהציגה ח"כ שלי יחימוביץ', שחושפים לכאורה את הגזרות שמתכנן ראש הממשלה נתניהו לממש אם ייבחר, וכינתה אותם "שקריים לחלוטין", "סיפורי סבתא" ו"צעדים פופוליסטיים לקראת הבחירות". יחימוביץ' הציגה היום (יום ג') רשימת קיצוצים מתוכננים שלטענתה מבוססת על מידע פנימי וכוללת קיצוצים רבים בנושאי חינוך, אולם שר החינוך גדעון סער כינה את הטענות "חסרות שחר". בתגובה לא נכתב אם יהיו או לא יהיו קיצוצים.

 

 • כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet
 • הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

  "יחימוביץ', שממציאה לציבור כל יום סכומים דמיוניים חדשים שהיא כאילו תחלק לו ואף פעם לא מסבירה על חשבון מה הם יבואו, המציאה היום בדיה חדשה לגבי הקיצוץ שלכאורה צפוי בתקציב", נמסר ממטה ההסברה של הליכוד-ביתנו, "אנחנו מבהירים חד משמעית כי הנתונים שהציגה היום יחימוביץ' שקריים לחלוטין ונועדו להטעות את הציבור".

   

  לדברי יחימוביץ', הצעדים הבאים כבר בקנה: ביטול חוק חינוך חינם לבני 4-3, העלאת שכר הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה ב-50%, קיצוץ של 20% בסל התרופות לשנת 2013, קיצוץ של 20% בתקציב מערך הכבאות, וקיצוץ של 25% בתקציב שיועד לצמיחת מערך הרווחה, ובין היתר יכלול קיצוץ בתקציב מרכזי חירום לנוער, בתי אבות והוסטלים.

   

  יחימוביץ', אראל מרגלית ופרופ' יוסי יונה מציגים את "הגזרות", היום (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
  יחימוביץ', אראל מרגלית ופרופ' יוסי יונה מציגים את "הגזרות", היום(צילום: בני דויטש)

   

  כמו כן ציינו במפלגת העבודה כי נתניהו מתכנן לפגוע בשכרם של אלפי עובדים ממעמד הביניים ובפרט בשכרם של המורים, האחיות, הרופאים, השוטרים, העובדות הסוציאליות והפסיכולוגים - בשיעור של 2.5%, גם אם הדבר מנוגד להסכמי שכר שנחתמו עם מגזרים אלה.‬ עוד התריעו במפלגת העבודה מפני קיצוץ של 5% בקצבאות הילדים, ניצולי השואה והנכים.

   

  שר החינוך דחה את הטענות לגבי הקיצוצים הנוגעים למשרדו ומנה במקום זאת את הצעדים שביצעה הממשלה. "טענותיה של יו"ר מפלגת העבודה מופרכות, ח"כ יחימוביץ' יודעת היטב שבקדנציה הנוכחית עלה תקציב החינוך ביותר מעשרה מיליארד שקלים, שכר המורים על פי הסכם 'עוז לתמורה' עלה ביותר מ-50%, לראשונה בתולדות המדינה יושם חינוך חינם לבני 4-3 לכלל ילדי ישראל ולסטודנטים הוחזרו 100 מיליון שקלים שנגבו מהם שלא כדין בתקופת כהונת השרה יולי תמיר ממפלגת העבודה".

   

  "ח"כ יחימוביץ' אמרה ביום הראשון לכהונת הממשלה הנוכחית שנתניהו יקצץ בחינוך. מוטב היה אילו היום, ערב הבחירות, היא הייתה מודה בטעותה במקום להפריח טענות חסרות שחר בניסיון סרק לקעקע את הישגי הממשלה בתחום החינוך".

   

  יחימוביץ' אמרה כי היא מתבססת על מסמכים פנימיים ומידע שהגיע מפקידים בכירים במשרדי ממשלה שונים.

  בתגובה מסר מטה ההסברה של הליכוד-ביתנו: "כמי שלא ניהלה עדיין דבר כדאי שיחימוביץ' תלמד שמי שקובע את הרכב התקציב הוא הדרג הנבחר ולא פקידים אנונימיים שלטענתה היא ניזונה מהם".

   

  יו"ר מפלגת העבודה גם טענה כי נתניהו מתכנן "הורדת מסים דרמטית לחברות הגדולות ולמעמדות העליונים". בתגובה לכך ציין מטה ההסברה של הליכוד-ביתנו כי היום נכנסת לתוקפה העלאת מס הכנסה על העשירונים העליונים שאותה הוא כינה "מס עשירים". לטענתו ההעלאה תביא את רמת המס על העשירים בישראל לאחת הגבוהות בעולם. עם זאת, יש לציין כי לא מדובר בהעלאת מס לעשירים בלבד, אלא גם בהעלאה של אחוז אחד על כל המשתכרים 8,881 שקלים בחודש ועד 40,230 שקלים בחודש. מי שמשתכר 40,231 ומעלה יספוג העלאה של שני אחוזים, לרמה של 48% מס הכנסה.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  נתניהו. "מי שקובע הוא הדרג הנבחר ולא פקידים"
  צילום: AFP
  יחימוביץ'. תיארה שורה של גזרות בהסתמך על מידע פנימי
  צילום: בני דויטש
  סער. "ניסיון סרק לקעקע את הישגי הממשלה בתחום החינוך"
  צילום : ירון ברנר
  מומלצים