שתף קטע נבחר

צפו: טל פרדימן וקרן פלס מתגייסים למען פלמחים

עמודי הפייסבוק של מוקי, מוש בן ארי, אברי גלעד, שי אביבי ואמנים נוספים, התחדשו הערב בסטטוס חדש: סרטון יוטיוב בהשתתפותם, הקורא לממשלה לקיים את ההבטחה להציל את חוף פלמחים

"הבטחתם? תקיימו" - כך קוראים קרן פלס, מוקי, מוש בן ארי, טל פרידמן, אברי גלעד, מרינה מקסימיליאן בלומין, שי אביבי, ליאור מילר, תומר יוסף, איציק ויינגרטן ואמנים נוספים בסרטון יוטיוב שעלה היום (ג') לעמודי הפייסבוק שלהם, כחלק מקמפיין שקורא לממשלה לממשלה להבטיח שחוף פלמחים יישמר פתוח לטובת הדורות הבאים.

 

 

הסרטון צולם במסגרת קמפיין שפצחו בו פעילים ושל ארגוני סביבה, לאור החשש שעלה לאחרונה, כי תוכנית כפר הנופש בפלמחים, שהקמתה נעצרה לפני כשנתיים, עלולה בכל זאת לצאת לפועל. "מהלך זה הוא חלק ממאבק ציבורי להבטחה כי חוף פלמחים יישאר בידי הציבור", נמסר ממגמה ירוקה, השותפה לקמפיין.

 

חוף פלמחים הפך לסמל של מאבק סביבתי מוצלח, לאחר שחובבי המקום גילו את דבר הקמת כפר הנופש שתוכנן במקום במקרה ויצאו למאבק שעורר הדים. לאחר ביקורת חריפה של מבקר המדינה, החליטה הממשלה ב-2010 כי יש לבחון מחדש את התכנית להקמת כפר הנופש, לאור האינטרס הציבורי שמחייב שמירה על שטחים פתוחים.

 

התוכנית שבה למוסדות התכנון וצפויה להיות מוכרעת בעוד כשבועיים. עם זאת, קיים חשש שהיא תיוותר על כנה מכיוון שעד היום לא נמצא פיצוי ליזם בכסף או בקרקע חלופית, וטרם הושלם הליך ההכרזה על השטח כגן לאומי האוסר בנייה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוף פלמחים
צילום: אבי מועלם
צילום: מאיר פרטוש
טל פרידמן
צילום: מאיר פרטוש
קרן פלס
צילום: זיו קורן
מומלצים