שתף קטע נבחר

לבני: "הטרנספר של פייגלין הסיר מסכת הליכוד"

ההתחייבות שהשמיעו בכירי מפלגת השלטון לפעול לסיפוח יהודה ושומרון, עוררה תרעומת בשמאל-מרכז. יו"ר מרצ גלאון: "הליכוד-ביתנו זו שלוחת גרעיני המתנחלים הקיצוניים ביותר"

במפלגות השמאל-מרכז הגיבו היום (יום ד') בחריפות בעקבות ההתחייבות שהשמיעו בכירים בליכוד לפעול לסיפוח יהודה ושומרון ותוכנית הטרנספר של משה פייגלין, מועמד הליכוד-ביתנו בכנסת, שהציע לשלם חצי מיליון דולר לכל משפחה פלסטינית שתרצה להגר מישראל. "אני עדיין מקווה ומאמינה שאם הציבור רואה את הדברים האלה, הוא מבין שהמסכות הוסרו", אמרה יו"ר התנועה ציפי לבני במשדר ב-ynet.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

  

אנשי מפלגת השלטון ובכללם משה פייגלין שמדורג במקום ריאלי ברשימה לכנסת, השר יולי אדלשטיין, יו"ר הקואליציה זאב אלקין וח"כ יריב לוין, השתתפו אמש בכנס שדן בדרכים אופרטיביות להחלת החוק הישראלי מעבר לקו הירוק. במהלך הכנס הציע פייגלין לשלם חצי מיליון דולר לכל משפחה ערבית כדי לעודד את הגירתה.

  

הדברים הישירים של פייגלין קיבלו גיבוי מעוד כמה חברי ליכוד, שהציעו לספח חלקים מיהודה ושומרון והחלת חוקי המדינה עליהם."זה רק מוכיח שמה שנראה כמו הליכוד או כמו הבית היהודי זה לא רק אותם אנשים, שמופיעים בטלוויזיה ומדברים בנעימות, אלא גורמים קיצוניים שרוצים למנוע מאיתנו הסדר", טענה לבני."אלה אנשים שרוצים לכפות כאן מדינת הלכה, הם המהות, הלב והליבה של המפלגות האלה".

 

"נתניהו עושה מאמץ כביר להסתיר את פייגלין ותורתו המסוכנת מהקמפיין, אבל האמת נחשפה", אמרה יו"ר מרצ זהבה גלאון. "הליכוד-ביתנו זו כבר לא רק מפלגה לאומית-ימנית, אלא שלוחת גרעיני המתנחלים הקיצוניים ביותר, שבחזונם ישראל תספח שטחים בלי מתן זכויות אזרח לתושביהם. אלו לא קולות בודדים או שוליים שקוראים לאפרטהייד, אלא נתח משמעותי בהנהגת המפלגה, שמראה יותר מכול איך ראש הממשלה נתניהו איבד עליה את השליטה מזמן".

 

ראש צוות התגובות של מפלגת העבודה, ח"כ איתן כבל, התייחס אף הוא לאמירותיו של פייגלין: "שוב גילינו שהליכוד סובל מפיצול אישיות. בלילה נלך לישון עם ביבי המתון והממלכתי, ובבוקר נקום עם ביבי שהולך אחרי פייגלין, אלקין ושאר הקיצוניים".

 

כבל אמר עוד כי "אט אט נחשפות פניו האמיתיות של הליכוד שנתניהו מנסה להסתיר. אותו ליכוד קיצוני שמסכן את עתידנו גם בתחום החברתי וגם בתחום המדיני ומתאפיין בהתנהלות חסרת אחריות של חברי הכנסת והמועמדים שלו. ההתבטאויות שאנו שומעים ערב הבחירות, הן רק הפרומו להצגה הגדולה שמכינים לנו נתניהו וחבריו".

 

"אין הבדל בין פייגלין לבן-גביר" 

ח"כ יואל חסון, יו"ר צוות התגובות של מפלגת התנועה, הגיב אף הוא בחריפות. לדבריו, "למרות כל ניסיונות ההשתקה של בכירי הליכוד, הפנים מאחורי המסכה נחשפים בהתבטאויות גזעניות של פייגלין וחבריו

לדרך בליכוד. חשוב להבין כי גם במיקרוסקופ לא ניתן להבחין בהבדלים בין פייגלין לבן-גביר ולבנט שמושכים את נתניהו לימין הקיצוני הסהרורי שמשמעותו בידוד מדיני".

 

מלבד פייגלין נשאו דברים בכנס אמש בכירים נוספים בליכוד. השר אדלשטיין הביע תמיכה במהלך "מדורג" של החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון וקבע כי "אי החלת הריבונות משמעה המשך הסטטוס-קוו המחזק את האמירה של הקהיליה הבינלאומית שדורשת חזרה לקווי 67'". לדבריו, האחריות למציאות הנוכחית מוטלת על האמירה הדואלית של ממשלת ישראל לדורותיה.

 

ח"כ יריב לוין אמר כי אף על פי שהסיכויים לכך אינם גבוהים יש לפעול להחלת החוק הישראלי בכל היישובים מעבר לקו הירוק ולא רק בגושי ההתיישבות. ח"כ אלקין הוסיף כי בשל הקושי יש לפעול לסיפוח ב"שיטת הסלמי" - תחילה האזורים המיושבים ביהודים ולאחר מכן יתר השטח.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוסרו המסכות. ציפי לבני
צילום: אביהו שפירא
עורר מהומה. פייגלין
צילום: גור דותן
"נתניהו עושה מאמץ להסתיר את פייגלין ותורתו המסוכנת". ח"כ גלאון
צילום: עופר עמרם
צילום: גיל יוחנן
"נתניהו נמשך לימין הקיצוני". ח"כ חסון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים