שתף קטע נבחר

"ראש ממשלה או ראש אופוזיציה, אין דרך אחרת"

יו"ר העבודה שהטילה פצצה פוליטית כשהתחייבה כי לא תשב בממשלה עם נתניהו מסירה את הכפפות. "נתניהו מתכנן גיהנום חברתי וכלכלי", אמרה. "יש תחרות פרועה והזויה בין נתניהו-ליברמן לבין ה'אורית-סטרוקים'". עוד הוסיפה: "ליברמן מושחת". בליכוד תקפו: "שלי משקרת בעניין התקציב"

"יש רק שתי אפשרויות: או שמפלגת העבודה בראשותי תרכיב את הממשלה, או שננהיג את האופוזיציה", כך הצהירה היום (ה') יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', בהתחייבות ראשונה לא להיכנס לקואליציה עתידית בהנהגת בנימין נתניהו. אחרי חודשים שבהם סירבה להתחייב על כך, היא שינתה כיוון וכינסה לשם כך מסיבת עיתונאים מיוחדת בבית המפלגה בתל אביב. ynet העביר בשידור חי את מסיבת העיתונאים.

 

 

בהתייחסה לעובדה שעד כה סירבה לפסול קואליציה עם נתניהו אמרה יחימוביץ': "לא סירבתי לפסול קטגורית ישיבה

עם נתניהו. אמנם הקפדתי לומר שזה נראה שהסיכוי קלוש אבל לא פסלתי. אבל זה כבר לא הליכוד שאנחנו מכירים. זה פייגלין מצד אחד וליברמן מצד שני. יש כאן הקצנה מאוד קשה בכל תחום אפשרי". בהמשך היא שבה והגדירה את ליברמן "מושחת".

 

יחימוביץ' הסבירה שההחלטה התקבלה בישיבת המפלגה בשיתוף הח"כים והמועמדים: "בשבוע האחרון קרו כאן כמה דברים. הובהרו תוכניותיו של נתניהו באשר לתקציב הגזרות האכזרי שיחולל גיהנום חברתי וכאוס כלכלי".

 

היא התייחסה גם להיחלשות הליכוד ביתנו על רקע התחזקות הבית היהודי, וטענה לסחף ימינה בדעות המועמדים: "יש תחרות פרועה והזויה בין נתניהו-ליברמן לבין האורית סטרוקים. השתטחות על הר הבית, דיבורים על טרנספר, על סיפוח יהודה ושומרון".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בנושא הכלכלי התעקשה יחימוביץ' שדבריה השבוע על הגזרות הכלכליות של הליכוד ביתנו לא הוכחשו. בתגובה העביר יו"ר מטה הבחירות של הליכוד ביתנו, גלעד ארדן, הודעה חריפה: "רק להדגיש: יחימוביץ' משקרת ביודעין!!! היא קיבלה הכחשה גורפת לסיפורי הסבתא שלה על 'תקציב הגזרות' הצפוי, שכל כולו פרי דמיונה הפורה. כמו שתוכניותיה הכלכליות הן הזויות והן ירסקו כאן את הכלכלה ויגרמו למיליון מובטלים, כך גם אמירותיה היום הן מנותקות. היא איבדה שליטה על הרשימה הקיצונית-שמאלנית שלה ומנסה לרצות אותם כעת".

 

בוקר של שינוי כיוון: "אנהיג את האופוזיציה"

מוקדם יותר, בישיבה שקיימה עם חברי הכנסת והמועמדים ברשימת המפלגה, היא הצהירה: "אני מכוונת לראשות הממשלה, אך אם לא, אנהיג את האופוזיציה". משמעות הדבר הייתה הצהרה ראשונה של יחימוביץ' לפיה לא תצטרף לממשלה בראשות הליכוד ביתנו

 

עד כה, סירבה יחימוביץ' למסור התחייבויות לגבי התנהלותה בקדנציה הבאה ולהבהיר אם תסכים לשבת עם נתניהו. במפלגת העבודה אמרו לקראת מסיבת העיתונאים: "לאור ההקצנה וההסלמה הניכרת בעמדות הליכוד ישראל ביתנו בכל התחומים – הכלכלה והחברה, המדיני והביטחוני, שלטון החוק והדמוקרטיה - מפלגת העבודה נותרה האלטרנטיבה היחידה להחלפת השלטון ולא תשב בממשלת נתניהו.

 

"מפלגת העבודה נחושה להיאבק להחליף את השלטון ותעשה כל מאמץ להנהיג קואליציה שתהווה חלופה לממשלת הימין הקיצוני הנרקמת בחסות התחרות מי קיצוני יותר - נפתלי בנט או נתניהו-ליברמן. אנחנו נחושים להראות לציבור שאפשר אחרת: כלכלה שפויה שפועלת לטובת מעמד הביניים והעניים, חתירה להסדר מדיני, ושמירה על צביונה של ישראל כמדינת דמוקרטיה ושלטון חוק".

 

כבר אתמול פתחה יחימוביץ' חזית מול מספר 2 בליכוד ביתנו, ליברמן, שאותו כינתה "מושחת, קיצוני וחסר בושה". בתגובה למתקפה שלו עליה אמרה יו"ר מפלגת העבודה: "ליברמן לא נקף אצבע מעולם לטובת הפריפריה בפרט והציבור בכלל, גם לא עבור עולי חבר העמים שאותם הוא מתיימר לייצג בכנסת".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'. "זה כבר לא הליכוד שאנחנו מכירים"
צילום: בני דויטש
מומלצים