שתף קטע נבחר

בן 17 גנב מטוס ונהרג בהתרסקות עם שני חבריו

לג'ורדן סמית מאלבמה נותר מבחן אחד בלבד כדי לקבל רישיון טיסה, אך הוא כבר לא יזכה להגיע למטרה הנכספת. הרשויות: "הוא הטיס את המטוס בפראות ללא רשות", אמו: "בעלי המטוס נתן לו מפתח של המטוס ואת הקוד לפתיחת החניון האווירי"

ג'ורדן סמית בן ה-17 אהב הטסת מטוסים מגיל צעיר והיה צריך לעבור עוד מבחן אחד כדי לקבל את רישיון הטיס המיוחל. אלא שהוא כבר לא יזכה להטיס עוד מטוסים בחייו אחרי שנהרג ביחד עם שני חבריו בהתרסקות מטוס קל שהטיס באלבמה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet  

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

עוד חדשות בעולם :

"הבטן ההריונית" נעלמה: אשתו של קים ילדה?

פוטין העניק אזרחות רוסית לז'ראר דפרדייה

צפו: השאיל ביתו להומלסים - ועבר לגור עם ההורים

 

הרשויות האמריקניות טענו כי ג'ורדן גנב את המטוס והטיס אותו בניגוד לחוק, בעוד אמו, שרי סמית, דחתה היום (יום ה') טענה זאת. אמו אמרה לסוכנות הידיעות AP כי הבעלים של מטוס הפייפר מדגם PA 30 נתן לבנה, תלמיד בית ספר תיכון, את המפתח למטוס ואת הקוד לפתיחת השער לחנייה שבה היה המטוס.

 

"התחיל ללכת לשדה תעופה מגיל 14". ג'ורדן סמית ()
"התחיל ללכת לשדה תעופה מגיל 14". ג'ורדן סמית

 

"הוא השתמש במטוס פעמים רבות בעבר", אמרה אמו של ג'ורדן. "פעלנו להשיג לו מטוס משלו".

 

"גנבו את המטוס והתפרעו איתו"

מִנהל התעופה הפדרלי מסר כי המטוס הקל התרסק שלשום בערב במרחק של כשני קילומטרים משדה התעופה של מחוז ווקר בעיר ג'ספר, הנמצאת צפונית-מערבית לעיר בירמינגהם. בהתרסקות נהרגו ג'ורדן ושניים מחבריו שזוהו כברנדון טיילר ארי, בן 19, וג'ורדן סת' מונטגומרי, בן 17.

 

מוקדם יותר אמר השריף של מחוז ווקר, ג'יימס פיינטר, כי הרשויות מאמינות ששלושת הנערים לקחו את המטוס ללא רשות. "איננו יודעים בוודאות, אבל אנחנו חושבים שמדובר בכמה נערים שגנבו את המטוס ודי התפרעו איתו בטיסה", אמר פיינטר.

 

 

"מדובר בחניך טיס שהטיס מטוס ללא רשות, מטוס שהוא לא הוכשר להטיס בלילה", אמר מנהל שדה התעופה של מחוז ווקר, אדווין בנקס.

 

התרסקות המטוס אירעה באזור מיוער וביצתי, ממש ליד חוותה של מרגרט סוואן. לדברי סוואן, טיסות החניכה שיצאו משדה התעופה של מחוז ווקר עברו מעל חוותה באופן קבוע, והיא העריכה שג'ורדן סמית טס באותו מסלול בטרם התרסק לקרקע. "זה רק שלושה ילדים שהחליטו החלטה שגויה", היא אמרה.

 

אמו של ג'ורדן סמית אמרה שבנה היה הבטחה גדולה כטייס וכבר זכה במלגה ללימודי תעופה במכללת וואלאס סטייט. "הוא התחיל ללכת לשדה התעופה כשהיה בן 14 וחבריו היו לוקחים אותו לשם", סיפרה האם. אביו של ג'ורדן הוא חייל בצבא ארצות הברית ומוצב בימים אלה באפגניסטן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגם מטוס הפייפר שהתרסק באלבמה
מומלצים