שתף קטע נבחר

חברת החשמל תעניק בונוס של 10% לבכירים

החברה סיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של 2012 בהפסד של יותר ממיליארד שקל ועם צבר התחייבויות של למעלה מ-72.5 מיליארד שקל. הבונוס יינתן ליו"ר החברה יפתח רון טל, מנכ"ל החברה והיועמ"ש. מקורבים לחברה: "מדובר בנוהל רגיל שמתקיים בחברה וזו לא הפעם הראשונה"

דירקטוריון חברת החשמל אישר היום (ה') מתן בונוס כספי לשלושה נושאי משרה בכירה בשיעור של 10% מהשכר השנתי שלהם. 

 

 

מדובר ביו"ר החברה יפתח רון טל, מנכ"ל החברה אלי גליקמן והיועמ"ש דוד יהב. הבונוס ניתן עבור שנת 2011, ולדברי מקורבים לחברה "מדובר בנוהל רגיל שמתקיים בחברה וזו לא הפעם הראשונה".

 

על כמה כסף מדובר? רק בפברואר האחרון אישר משרד האוצר סיווג חדש לחברת החשמל, מה שהקפיץ את שכר היו"ר והמנכ"ל לרף של 60 אלף שקל בחודש. המשכורת השנתית של כל אחד מהם עומדת על 732 אלף שקל והבונוס איפוא הוא 73,200 שקל.

 

יצוין שחברת החשמל סיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של 2012 בהפסד של יותר ממיליארד שקל ועם צבר התחייבויות של למעלה מ-72.5 מיליארד שקל

 

בחודשים האחרונים התמודדה חברת החשמל עם משבר תזרימי חמור שנולד לאחר "פספוס" של תחזית ההכנסות וההוצאות שלה לשנת 2012 שהיקפו הסתכם בכ-1.4 מיליארד שקל לשנה החולפת ועוד כ-900 מיליון שקל לשנה הנוכחית.

 

ועדת בדיקה שהקים דירקטוריון החברה מצאה שמקור הטעות בתקשורת לקויה ובבקרות חלקיות של ניהול הכספים בחברה, מה גם שקרוב לחצי מיליארד שקל מסך הפער התזרימי לשנה שעברה "ברח מתחת לרדאר" לאחר שמחלקת הכספים מחקה רכישות של סולר ובמקביל "שכחה" לעדכן את עליית המע"מ באחוז אחד בתחילת ספטמבר 2012.

 

מקורבים לחברה מסבירים שהענקת הבונוס מותרת על פי חוק רשות החברות הממשלתיות מה גם שמדובר בבונוס שהיה אמור לעבור בשנה שעברה. ברבעון הראשון של 2013 אמור לעלות תעריף החשמל בשיעור של כ-12%, התייקרות שמיוחסת לזינוק החד ברכש הדלקים שביצעה החברה בשנה שעברה.

 

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "מדובר ב'תגמול שנתי' שאיננו בונוס ואיננו תלוי רווחים בחברה. התשלום ניתן בהתאם לחוזרי רשות החברות הממשלתיות ועל פי העקרונות שבחוזר ומהווה תחליף למשכורת 13 הניתנת כעניין שבנוהג בארגונים רבים במשק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי וייס
יפתח רון טל
צילום: יוסי וייס
מומלצים