שתף קטע נבחר

לבני ויחימוביץ' ייפגשו: שעת צרה, ליצור גוש חוסם

האם במהלך של הדקה ה-91 ייצרו מפלגות המרכז-שמאל גוש חוסם לנתניהו? יו"ר התנועה ויו"ר העבודה ייפגשו בימים הקרובים לדון ב"חזית משותפת". לבני, יוזמת המהלך, קראה ללפיד להצטרף: "הליכוד-ביתנו צולל בסקרים, יש לנו הזדמנות"

18 יום לבחירות, גוש המרכז-שמאל מנסה ליצור ציר חוסם נתניהו-ליברמן-בנט: יושבת ראש התנועה ציפי לבני ויושבת ראש מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' סיכמו אמש (יום ו') להיפגש בימים הקרובים כדי לדון בהקמת "חזית משותפת" שתפעל להפלת ראש הממשלה בנימין נתניהו מהשלטון, ותייצר גוש חוסם שימנע ממנו הקמת ממשלה אחרי הבחירות.

 

לבני הצהירה אמש כי היא מתכוונת לפנות ליחימוביץ' וליו"ר יש עתיד יאיר לפיד בצאת השבת כדי לבקש מהם להיפגש איתה ולדון בנושא, ודקות אחדות אחר-כך כבר קיבלה הודעה מיחימוביץ' שהזמינה אותה לפגישה בביתה. בהמשך הן סיכמו להיפגש בימים הקרובים. גם מרצ מיהרה להודיע כי היא תומכת במהלך. יאיר לפיד, לעומת זאת, טרם הגיב על הדברים.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

כיוון שהרשימות לכנסת כבר נסגרו, במרכז-שמאל לא יוכלו להכריז על רשימה מאוחדת כפי שעשו הליכוד וישראל ביתנו, אולם כן יוכלו לתאם עמדות לקראת הקמת הממשלה הבאה והגשת ההמלצות לנשיא על זהות ראש הממשלה הבא.

 

ציפי לבני ושלי יחימוביץ'. האם הפעם יסכמו על איחוד שורות? (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ציפי לבני ושלי יחימוביץ'. האם הפעם יסכמו על איחוד שורות?(צילום: מוטי קמחי)

 

בדברים שאותם השמיעה לבני גם ב"אולפן שישי" בערוץ 2, היא אמרה כי יש ליצור גושם חוסם שימנע הקמת "ממשלה קיצונית ימנית חרדית", וכי בכוונתה לתאם עם יחימוביץ' ולפיד את "עקרונות שיתוף הפעולה הנדרש". "דווקא לאור הייאוש שבו שרוי הציבור אסור לנו כמנהיגים להרים ידיים", הצהירה לבני. "העובדה היא שהליכוד ביתנו צולל בסקרים ונוצרת הזדמנות עבור חזית משותפת בגוש המרכז. אני קוראת לחבריי יאיר לפיד ושלי יחימוביץ' לפעול יחד כקבוצה ולייצר תקווה וכוח פוליטי אפקטיבי להחלפת נתניהו".

 

לבני טענה כי חזית משותפת של המרכז תהיה גדולה יותר מהליכוד-ביתנו: "אין לי ספק כי עצם יצירתה יגרום לרבים מהמתלבטים להצטרף ולהצביע. אני קוראת לחבריי לחבור לחזית אחת שבה נקבע את העקרונות לשיתוף פעולה, במטרה להחליף את נתניהו".

 

יו"ר ראש התנועה אמרה כי מדובר בשעת צרה למדינת ישראל: "דבריו של ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין על כך שנתניהו מסוכן לישראל מצטרפים לדברי ראש המוסד לשעבר מאיר דגן ולדברי נשיא המדינה על הצפוי כאן בהיעדר שינוי. אני קוראת לכל מי שעתיד מדינת ישראל חשוב לו ושאינו מוכן לקבל את המצב הקיים לשלב ידיים ולפעול יחד".

 

יחימוביץ': המהלך מתחיל לקרום עור וגידים

"זוהי מלחמה על דמותה של המדינה", אמרה לבני, "ואני בטוחה ששלי ויאיר שותפים להערכה שיש להציע כיוון חדש, לפעול באחריות ובשיקול דעת, לקבל החלטות משותפות על הדרך להחלפת הממשלה ולהתחייב שנקבל החלטה משותפת על דרך הפעולה גם אחרי הבחירות למען אזרחי מדינת ישראל".

 

בעקבות דבריה של לבני פרסמה יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' הודעה, שבה סיפרה כי שלחה הודעת טקסט ללבני והזמינה אותה להיפגש איתה בביתה במוצאי שבת. "יחימוביץ' מביעה סיפוק מהעובדה שלבני מצטרפת למהלך שיזמה אתמול, החלפת ממשלת נתניהו, ולהעמדת אלטרנטיבה חברתית כלכלית, מדינית בטחונית ובשמירה על שלטון החוק", נמסר מהמטה של יחימוביץ'. "כפי שמבינים יותר ויותר, יש סיכוי ממשי שיחימוביץ' ומפלגת העבודה ירכיבו את הממשלה הבאה ונראה שהמהלך מתחיל לקרום עור וגידים. מערכת הבחירות למעשה נפתחה אתמול".

 

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, אמרה כי גם מרצ מברכת על היוזמה לאיחוד השורות. "מרצ תתמוך במהלך של הקמת גוש חוסם נתניהו, ואם אכן

מנהיגי שלוש המפלגות יחליטו על מועמד אחד ויתחייבו לבלום את ממשלת הימין המסוכנת, אנחנו במרצ נמליץ לנשיא על המועמד הזה לראשות הממשלה. טוב לגלות שלפיד, יחימוביץ' ולבני 'הומרצו'".

 

גם תגובת הליכוד-ביתנו לא אחרה להגיע: "מדברי לבני ויחימוביץ' הערב ברור שהשמאל מנסה להתאחד במטרה להפיל את נתניהו והמחנה הלאומי מהשלטון. מול כל השמאל צריך כוח ליכוד-ישראל ביתנו גדול כדי שישמור על ביטחון ישראל ויגן על האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 04/01/2013 20:58

 

בהכנת הידיעה השתתפו יובל קרני ורועי מנדל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי לבני. "הציבור מיואש, יש הזדמנות"
צילום: ירון ברנר
יאיר לפיד. יצטרף לגוש חוסם?
צילום: בני דויטש
יו"ר מרצ זהבה גלאון. "אם יהיה סיכום, נמליץ על אותו מועמד"
צילום: עופר עמרם
מומלצים