שתף קטע נבחר

צילום: חנן מגל, יגאל קרת, שפי מור

חדרה: מפלס המים ירד, חודש החשמל ברוב העיר

האזור המזרחי של העיר עדיין מנותק, ובוץ רב זורם ברחובות, אך תושבי חדרה התעוררו עם אופטימיות יחסית. לאחר יממה רוויה בנזקי הסערה, העיר מקווה בעיקר ליום יבש

חלק מהדרכים עדיין חסומות, בוץ רב זורם ברחובות, אך מפלס המים ירד באזורים המוצפים ואספקת החשמל חודשה - תושבי חדרה, שסבלו מהצפות ומהפסקות חשמל שהביאה עמה המערכת החורפית העזה, התעוררו הבוקר (יום ד') למציאות מעט בהירה יותר והביעו תקווה ליום יבש יחסית.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

מפלס המים שהציף את האזור המזרחי של העיר ירד, אך היציאה המזרחית מרחוב צה"ל לכביש 65 חסומה ושכונת בית אליעזר עדיין מנותקת בשל חסימות הדרכים שמובילות אליה. בוץ רב שנסחף עם המים מנחל חדרה "השתלט" על הרחובות באזור, וכוחות חילוץ מנסים לסייע לכלי רכב שנתקעו באזור הנחל.

 

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

גם תחנת המשנה של חברת החשמל שהוצפה אמש והותירה חלק ניכר מתושבי העיר ללא זרם הביאה עמה עם בוקר בשורות טובות. מפלס המים באזור ירד ואספקת החשמל חודשה. תחנת הכיבוי של חדרה והאזור הוצפה גם היא, והוחלפה באופן זמני על ידי תחנה מאולתרת בבית הספר למדעים בעיר.

 

במועצה האזורית עמק חפר הקימו חדר פיקוד במרכז הקהילתי כדי לטפל בנזקי הסערה. צוותי המועצה החלו לבקר בכ-600 בתים בחלק הדרומי של היישוב בת חפר, אזור שהוצף בעקבות עליית נחל שכם על גדותיו. כ-20 משפחות פונו מבתיהן ו-300 בתים סבלו מהצפות בדרגות שונות.

 

הצפות, חילוצים ונזקי מזג אוויר. יממה בשרון (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
הצפות, חילוצים ונזקי מזג אוויר. יממה בשרון(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
(צילום: ג'ורג' גינסברג)
 

לעת עתה, החלק הדרומי ביישוב מוצף וכלי רכב תקועים בכבישים. הסימנים על הבתים מעידים על כך שגובה המים הגיע במקומות מסוימים ליותר משני מטרים, ואוטובוס חונה הוצף עד גגו.

 

"זה היה עניין של חצי שעה", סיפר אחד התושבים שבית משפחתו הוצף. "התקשרו אליי ואמרו לי לבוא להזיז את האוטו. הספקתי להזיז אותו ואז לאט לאט החל מפלס המים לעלות. המים התחילו להיכנס לסלון של הבית, לא יכולנו לעשות דבר והם התחילו לעלות בתוך הסלון. התחלנו לפנות את מה שאפשר מתוך הסלון והמים הגיעו עד יותר מחצי מטר בפנים ויותר ממטר מחוץ לבית. נשארנו לישון בקומה העליונה ללא חשמל".

 

נחל חדרה, שעלה על גדותיו עקב השיטפונות, הביא אתמול לפינוי עשרות תושבים בשרון על ידי כוחות כיבוי ויחידות מיוחדות של צה"ל. פעולות החילוץ בחדרה ובסביבותיה נמשכו גם בשעות הלילה, וכוחות כיבוי חילצו שני בני אדם שנלכדו על גג אולם אירועים באזור התעשייה בעיר, וכן ילד בן 6 ואביו שחולצו מנגרייה ברחוב המסגר.

 

מעיריית חדרה נמסר שהיום לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך בשכונת בית אליעזר בעיר בשל ההצפות במקום. כמו כן, לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך המיוחד בעיר כולה. יתר מוסדות החינוך בחדרה יפעלו כרגיל.

 

דובר חברת החשמל, אילן ארנון, מסר בסביבות 7:15 שהיקף ההפסקה צומצם בשיעור משמעותי, ומספר הלקוחות ללא אספקה באזור עומד על 2,500. צוותים מתוגברים של חברת החשמל ממשיכים בעבודות במטרה להחזיר את החשמל בעקבות הצפת תחנת המשנה "נייר חדרה". החברה פועלת להעביר אספקת חשמל באמצעות קווים ותחנות משנה אחרות.

 

מפלס המים באזור התחנה ירד, והערכת מצב תבחן אם ניתן לחבר אותה מחדש. אורנה וגמן, דוברת חברת החשמל באזור, הוסיפה כי "המצב דינאמי ורגיש, כי צריכת החשמל עולה בשעות אלו ולכן אנו מבקשים מההתושבים לצרוך חשמל רק במכשירים חיוניים והכרחיים".

 

בהכנת הידיעה השתתפה שירי הדר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצפות בחדרה
צילום: ג'ורג' גינסברג
חילוץ לילי
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים