שתף קטע נבחר

סטודנטים שעושים מילואים? יש לכם הטבות

רגע לפני סוף השבוע, אנחנו חוזרים ללוח המודעות הסטודנטיאלי. אחרי שעשינו סיבוב באירועי הסילבסטר וסקרנו את אירועי הבחירות בשבוע החולף, הגיע הזמן להטבות שמפנקות אגודות הסטודנטים את הסטודנטים שמשרתים במילואים

רגע לפני סוף השבוע, אנחנו חוזרים עם לוח המודעות הסטודנטיאלי. אחרי שעשינו סיבוב על אירועי הסילבסטר הנחשקים ושלל אירועי הבחירות שהתקיימו בשבוע החולף, הגיע הזמן להטבות שמפנקות האגודות את הסטודנטים שמשרתים במילואים.

 

כיצד תזכו בהנחות למסעדות ושאר בתי עסק, איפה תקבלו כרטיסי צילום מוזלים ולאיזו עזרה אקדמית אתם זכאים? מילואימניקים בין כתלי האקדמיה, השורות הבאות הן לגמרי בשבילכם.

 

צמיד המילואים

מה: פרוייקט שיוזמת מחלקת המילואים של הגילדה (אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר-אילן), מתוך רצון לתגמל את הסטודנטים שמשרתים במילואים.

 

איך: חלוקת צמידי "משרת מילואים בכבוד" לכל סטודנט שחבר באגודת הסטודנטים ונמצא בשירות מילואים פעיל.

 

איפה: הצמידים מקנים הנחה למסעדות שממוקמות בסביבת האוניברסיטה לכל סטודנט שיגיע לבית העסק; למשל 10%-15% הנחה על תפריט במסעדות, 1+1 על בירות, כדורי פלאפל מתנה ועוד. בנוסף לכך, ההטבות ישתנו במהלך השנה.

 

השורה התחתונה: פתרון פרקטי וידידותי למילואימניק.

 

דואגים לכם (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
דואגים לכם(צילום: רועי עידן)

 

משרד המילואים

מה: משרד המילואים של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון, שהוקם במטרה לסייע לסטודנטים המשרתים במילואים לקבל את כל המידע שהם צריכים תחת קורת גג אחת. נציגי המשרד מציע לסטודנטים המשרתים ייעוץ, הכוונה וכלים לצמצום פערים אקדמיים שנוצרו עקב שירות מילואים. במשרד עצמו פועלים רכזת מילואים ושני נציגי שירות, שכולם סטודנטים באוניברסיטה.

 

איך: סטודנטים ששירותו במילואים מוזמנים להגיע עם צו הזימון למשרד ולקבל הטבות לפי מספר ימי המילואים לרבות צילומים, תלושים לחוברות מבחנים, שוברים לקפה ומאפה, שעות חונכות וקורסי מרתון מסובסדים. סטודנטים ששירתו במשך 14 ימים ומעלה יהיו זכאים למועד מיוחד בקורס אחד, בהתאם להיקף לימודיהם.

 

כמו כן, שירות במשך תקופה זו, מוכר כמילוי התנאי לביצוע פעילות חברתית לצורך קבלת מלגה. יש אפשרות גם להשכרת מודם סלולרי למחשב הנייד בעלות של 2 שקלים ליום ומעבר לייעוץ משפטי ושירותים נוספים שמציע המשרד, אוניברסיטת בן גוריון היא האוניברסיטה היחידה שמעניקה הטבות גם לבני זוג של משרתי מילואים. ההטבות עצמן מוענקות לבני הזוג אם לזוג ילד מתחת לגיל 14.

 

איפה: המשרד ממוקם במרכז הקמפוס, בכניסה לבית הסטודנט ופועל בימים א'-ה', בין השעות 10:00-12:00.

 

השורה התחתונה: משתלם לשרת במילואים ולו בשביל שובר לחומוס במסעדת אבו דאבי בבירת הנגב. 

 

באים לקראת המילואימניקים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
באים לקראת המילואימניקים(צילום: גיל יוחנן)

 

מילואימז

מה: פרויקט שהוקם על ידי אוגדת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב כדי לספק שירותים הנדרשים לסטודנטים המשרתים במילואים שלא פעם נקרעים בין שירות המילואים לבין חיי היומיום שכוללים מחויבויות משמעותיות אחרות.

 

איך: פרויקט "מילאוימז" פועל בשלושה מישורים: לפני שירות המילואים של הסטודנט, במהלכו ואחריו. לפני השירות סנגור מטעם הפרויקט מסייע לסטודנטים המשרתים במילואים לנסח פניות לרשויות הצבא וסטודנטים ומורים פרטיים (ללא תשלום) ידאגו לצמצום פערים לימודיים הצטברו לאורך הסמסטר.

 

במהלך השירות, הסטודנטים יכולים להתעדכן בנעשה בקורסים על ידי חונכים, מה שנעשה גם עם גמר השירות. למעשה כל חוג לימודים מתפקד כצוות עצמאי שמטפל במילואימניקים שלומדים בו ומאתר את הצרכים והבעיות וגם מספק הטבות שונות לרבות כרטיסים ללא תשלום לאירועי התרבות של האגודה, מודם סלולרי למחשב הנייד בעלות של 4 שקלים ליום, והטבות ספיות בספרות זולה, הספריה של אגודת הסטודנטים.

 

איפה: דלפקי אגודת הסטודנטים, בניין מיטשל, אוניברסיטת תל-אביב או באתר מילואימז.

 

השורה התחתונה: רשת חברתית שפשוט עשויה להציל סמסטרים אבודים של סטודנטים משרתי מילואים.

 

מחולל הססמאות

מה: מעבר להטבות השונות שמעניק הטכניון לסטודנטים המשרתים במילואים, גם אס"ט (אגודת הסטודנטים בטכניון) מעניקה הטבות ומסייעת בבקשה לתגמול מילואים מהביטוח הלאומי.

 

איך: כל הסטודנטים שמשרתים מעל לחמישה ימים זכאיים לקבל נט סטיק מהאגודה על בסיס צו מילואים עם גלישה חופשית ובחינם. את הבקשות יש להגיש שבועיים לפני מועד היציאה למילואים לתא של רכזת המילואים ולהשאיר פקדון של 100 שקלים במזומן. כמו כן, הטכניון הסכים להקצות 15 מחוללי סיסמאות לווידאו עבור היוצאים למילואים וכך גם להשלים הרצאות ותרגולים בווידאו.

 

איפה: משרד האגודה. לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכז האגודה במייל: miluim@asat.org.il או בטלפון: 054-2423053

 

השורה התחתונה: הכל אודות המחולל.

 

תוכנית הכוכבים

מה: לאחרונה השיקה אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית את תוכנית הכוכבים למשרתי מילואים ויולדות. על כל יום מילואים שתשרתו במהלך שנת הלימודים, תצברו כוכבים שאיתם תוכלו לרכוש הטבות.

 

איך: סטודנטים שמשרתים עד חמישה ימים יתוגמלו בעשרה כוכבים, בין שישה לעשרה, חמש עשרה כוכבים וכך הלאה. ההטבות כוללות דמי שימוש בספריית ההשאלה של אגודת הסטודנטית, סבסוד שיעורים פרטיים, קניית מקראות וחוברת מבחנים, שוברים למסעדות, שימוש בחדר כביסה, עיסויים וכרטיס כניסה ליום הסטודנט.

 

איפה: יש לגשת לדוכן האגודה בפורום (הר הצופים) או למזכירות האגודה (גבעת רם, עין כרם ורחובות) ולהציג טופס שחרור ממילואים מקורי (30-10).

 

השורה התחתונה: כוכבים בשמי ירושלים. 

פורסם לראשונה 09/01/2013 21:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילי מילואים במבצע עמוד ענן
צילום: AFP
מומלצים