שתף קטע נבחר

"גם ממיטת חוליו אבא דואג לבחורי הישיבות"

הרב יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה, העביר את השיעור השבועי במקום אביו, שאושפז בשל אירוע מוחי: "עם המכשירים והאינפוזיה, מה שאכפת לו - שיגייסו את בחורי הישיבות. להציל את בחורי הישיבות ואת לומדי התורה"

לאחר שאושפז הבוקר עקב מה שהוגדר כ"אירוע מוחי קל" - השיעור השבועי שמעביר הרב עובדיה יוסף מידי מוצאי שבת, הועבר הערב על ידי בנו, הרב יצחק יוסף - ראש ישיבת "חזון עובדיה". הרב יצחק פתח וסיפר על מצבו של אביו, והדגיש כי "הרב ביקש שאעביר את השיעור ולא יתבטל". הוא הוסיף: "אמרתי לו: איך אוכל להתרכז? אבל הרב גזר עלי". לצד הרב יצחק, העבירו רבנים ספרדים בכירים נוספים שיעורים לרפואתו של הרב עובדיה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו

 

 

הרב יצחק יוסף סיפר כי "עם המכשירים והאינפוזיה, מה שאכפת לו - שיגייסו את בחורי הישיבות. להציל את בחורי הישיבות ואת לומדי התורה". לאחר מכן פתח בשיעור הלכתי העוסק בהלכות שבת - אמירה לגוי בשבת. לאחר שיעורו הועברו דבריו של הרב ראובן אלבז, ראש מוסדות "אור החיים" - שלאחריהן התקיימה תפילה לרפואת הרב עובדיה בן ג'ורג'יה.

 

הרב עובדיה יוסף (92), מנהיגה הרוחני של ש"ס, אושפז הבוקר (שבת) לאחר שחש ברע. מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר יובל וייס, מסר כי בדיקות מקיפות שנערכו לרב עובדיה מעלות שכנראה עבר אירוע מוחי קל מאוד. מצבו מוגדר טוב. הוא הושאר להשגחה ולבדיקות. גורם בבית הרב סיפר שהרב חש שיתוק בידו השמאלית ב-2:30 בלילה, אך לא הסכים להתפנות בגלל השבת. הוא נמצא בהכרה מלאה מאז האירוע.

 

בשום שלב הרב לא התעלף ולא איבד את הכרתו. רופא, ממתפללי המניין הקבועים, בדק אותו והעריך שהרב עבר אירוע מוחי וחייב להתפנות. הרב יוסף סובל מבעיות לב ומסוכרת ומזריק אינסולין על בסיס יומי.

 

נשיא המדינה, שמעון פרס, שוחח בצאת השבת עם הרב משה יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, התעניין בשלומו של הרב והביע תקוותו שיחזור לביתו במהרה ויזכה לבריאות שלמה ולאריכות ימים. הנשיא הדגיש כי הרב עובדיה יוסף תמיד התפלל לשלום עם ישראל, והיום עם ישראל מתפלל להחלמתו ושלומו. הרב משה יוסף הודה לנשיא על ברכתו, ועדכן כי הרב מרגיש טוב.

 

בחודש שעבר תקף הרב עובדיה בחריפות את מי שמתכוון לגייס בני ישיבות, ואמר בדרשתו השבועית: "מוריי ורבותיי,

אנחנו נמצאים בצער גדול, כי יש שפערו פיהם לבלי חוק לגייס את בני ישיבות, אלה בני ישיבות שהם רוח אפנו, בזכותם העולם קיים. אשרי מי שעמלו בתורה ועושה נחת רוח ליוצרו. ואלה מאות ואלפים עוסקים בתורה. איזה נחת רוח גורמים למעלה לקדוש ברוך הוא. ומתנכלים להם לגייס אותם לצבא. אם נהיה חזקים, אם ש"ס תהיה חזקה, לא יתנו להם לנגוע בהם". עוד אמר שכאשר "ש"ס תהיה חזקה, גם ראש הממשלה יצטרך להתייחס אלינו יפה".

 

הרב עובדיה יוסף פונה בשנים האחרונות כמה פעמים לבית החולים לאחר שעבר אירועים לבביים קלים. בשנת 2006 הובא הרב פעמיים לבית החולים הדסה עין כרם תוך עשרה ימים, ובאחת מהן הוא עבר צנתור בלבו, כחלק מטיפול בתעוקת הלב שממנה סבל. הניתוח הסתיים בשעתו בהצלחה. היה זה הצנתור השלישי שעבר הרב עובדיה יוסף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
הרב יצחק יוסף
צילום: אתר שטורעם.נט
מומלצים