שתף קטע נבחר

"ההופעות בכנסי העבודה ומרצ - עבירה על החוק"

שרית חדד לא לבד: יו"ר ועדת הבחירות המרכזית ביקש מהיועמ"ש לבחון את ההיבטים הפליליים בהופעותיהן של אפרת גוש, רונה קינן ולהקת אבטיפוס בכנסים של המפלגות

יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, שופט העליון אליקים רובינשטיין, קבע היום (א') כי ההופעות שהתקיימו בכנסים של מפלגות העבודה ומרצ מהוות הפרה של חוק הבחירות. השופט רובינשטיין החליט להעביר את המידע ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שיבחן את ההיבטים הפליליים בנושא.

 

 

את העתירה לוועדת הבחירות הגישה מפלגת הליכוד ביתנו, בטענה שהשתתפות אמנים בכנסים שערכו שתי המפלגות היוותה עבירה על החוק. בכנס של מפלגת העבודה השתתפה הזמרת אפרת גוש ובכנס של מרצ השתתפו להקת אבטיפוס והזמרת רונה קינן.

 

כזכור, בשבוע שעבר קבע השופט רובינשטיין שהליכוד ביתנו עצמה עברה על החוק עם הופעתה של הזמרת שרית חדד בכנס של המפלגה. בהחלטתו הוא כתב שיעביר את החומר למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה, כדי שיפעל בהתאם לסעיף 17 לחוק דרכי תעמולה. סעיף זה קובע כי מי שמפר את חוק הבחירות דינו מאסר שישה חודשים או קנס מקסימלי של 29,200 שקל.

 

חדד הופיעה בכנס שנערך בבנייני האומה בירושלים ושרה שני שירים. על פי הפרסום ב"ידיעות אחרונות" היא קיבלה עבור הופעתה כ-80 אלף שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניצן דרור, יהונתן צור
אפרת גוש. העבודה עברה על החוק?
צילום: ניצן דרור, יהונתן צור
צילום: הילה אלקיים
אבטיפוס. בכנס של מרצ
צילום: הילה אלקיים
מומלצים