שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  eBay יסייע לעסקים הקטנים בישראל למכור

  ענקית הסחר המקוון תקל על עסקים ויזמים ישראלים המעוניינים להגדיל מכירות באמצעות האתר וכן תסייע בליווי מקצועי. בקרוב יעלה גם אתר הדרכה ייעודי לעסקים בישראל

  אתר הסחר העולמי eBay ירחיב את פעילותו לסיוע לעסקים ויזמים ישראלים במכירת מוצריהם.

   

  ישבתם שעות על הפוך קטן? בית הקפה הפסיד

   

  צוות הפעילות העסקית של eBay בישראל שהוקם לפני כ-7 חודשים, ליווה עד כה כ-100 חברות מתחומי הקמעונאות, כעת בכוונת החברה לפנות לכלל העסקים, בהם גם עסקים ויזמים קטנים ולהציע להם מגוון שירותים להגדלת המכירות באמצעות הפלטפורמה של ענקית הסחר המקוון.

   

  בשיחה עם ynet, אומר אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay בישראל כי לראשונה בארץ, בכוונת החברה לגלות גמישות בתקנות והגבלות המכירה הנהוגים על פי eBay.

   

  על פי הנהוג כיום, עסק המתחיל למכור באמצעות האתר העולמי, מוגבל להיקף כספי של 500 דולר הכנסות לחודש ולכל היותר למכירה של 10 פריטים. בכל שלושה חודשים, בוחנת החברה מחדש בהתאם לפעילות ובהתאם לשביעות רצון הרוכשים, את הגדלת המכירות.

   

  "גבולות המכירה הללו נקבעים בצורה אוטומטית", אומר גולדנברג. "אנחנו פוגשים לקוחות פוטנציאליים בישראל ובוחנים נתונים שונים כדי להמליץ על הגדלת היקפי המכירות כבר בתחילת הדרך".

   

  גולדנברג מציין כי מלבד גבולות המכירה, המטרה היא לחשוף את אותם עסקים למוקדי שיווק רחבים יותר בעולם וכן להעניק להם ליווי מקצועי.

   

  יסייעו לעסקים ויזמים בישראל, eBay (צילום: איי פי) (צילום: איי פי)
  יסייעו לעסקים ויזמים בישראל, eBay(צילום: איי פי)

   

  הקלה בשילוח הבינלאומי

  אחד החסמים הבולטים, למוכר הישראלי הוא השילוח הבינלאומי. מי שמנסה להתחרות על ליבו וכיסו של לקוח בארה"ב, למשל, שרגיל לקבל את המוצר שהזמין תוך 3 ימים, מוצא את עצמו נתקל בבעיה רצינית שהופכת את הייצוא ללא כדאי עבורו. לכן, הצוות פועל גם מול חברות השילוח והלוגיסטיקה, כדי לבנות הצעות רלוונטיות ולאפשר אטקרטיביות בתחרות מול חו"ל.

   

  כך לדוגמה, חברת השילוח הבינלאומית UPS, מציעה למוכרים הישראלים משלוח לנמענים רבים בחבילה אחת שתפוזר בין כל הכתובות בכל מקום בעולם.

   

  TNT Experss מציעה סליקה של הוצאות ההובלה באמצעות PAYPAL - חברת הבת של eBay וכן מחירון פשוט המחלק את העולם לשני אזורים בלבד, כולל קטגוריית משקל נוספת למשלוחים עד 750 גרם.

   

  FedEx Express ישראל מציעה לעסקים - לקוחות e-bay בישראל, 50% הנחה על 10 משלוחים ראשונים במהלך חודש ינואר.

   

  DHL מציעה משלוחים ממדינה למדינה ללא מעבר בישראל, המשולמים ונשלטים בישראל וב LIDOR מציעים שירותי אחסון, ניהול מלאי והפצה בכל רחבי ארה"ב וטיפול בהחזרות של לקוחות בתוך שטחי ארה"ב.

   

  רכישת יודאיקה ושטרות ממוכרים ישראלים

  eBay לא ממהרת לפרסם נתונים כספיים אודות פעילותה בכלל ובישראל בפרט, עם זאת מודל ההכנסות שלה בנוי על עמלות סופיות ממחיר המכירה, הנגבות מהמוכר ואלו נעות בין 6% ל-10%, בהתאם לסוג המוצר.

   

  הדרישה למוצרים המוצעים על ידי עסקים ויזמים ישראליים היא גבוהה, ועל פי נתוני eBay מדי 50 שניות נמכר פריט שהועלה לאתר על ידי מוכר ישראלי. המוצרים שמציעים מוכרים ישראלים באתר הם בעיקר יהלומים, תכשיטים, אבנים יקרות, מוצרי טיפוח ואופנה.

   

  בחברה מציינים כי לאחרונה יש התעניינות גוברת וביקוש גדל בעולם בתחום היודאיקה, בולים, מטבעות ושטרות - מוצרים הנחשבים ייחודיים בישראל.

   

  על רקע המהלך החדש בישראל, החברה תשיק את פורטל export.ebay.co.il, שיכיל מידע רב בעברית אודות תהליך פתיחת החשבון ב-eBay, הסבר על תהליך המכירה באתר וכן סרטונים והסברים מקיפים על כל הנושאים הרלוונטיים לעסקים ויזמים ישראליים המעוניינים להשתמש בפלטפורמת המסחר. האתר יעלה בהדרגה במהלך השבועות הקרובים.

   

  "אנו רואים צורך הולך וגובר של עסקים ישראליים ליצור ערוץ מכירה גלובלי באמצעות eBay" , אומר גולדנברג, "אנו משוכנעים כי ההזדמנות הזו תספק מנוע צמיחה משמעותי עבורם"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים