שתף קטע נבחר

צה"ל ירה בגדר ליד רמאללה: נער פלסטיני נהרג

לטענת הפלסטינים, הנער בן ה-17 יצא מבית הספר ונהרג במהלך עימות עם חיילים בכפר בודרוס שסמוך למודיעין. גורמים צבאיים טוענים מנגד כי הנער ניסה לחצות את גדר ההפרדה והירי התרחש במסגרת נוהל פתיחה באש

העימותים בגדה ממשיכים לגבות קורבנות: נער פלסטיני נורה למוות במהלך עימותים שפרצו הבוקר (יום ג') בין צעירים פלסטינים לבין כוחות הביטחון בכפר הפלסטיני בודרוס, מצפון למודיעין. גופתו של הנער הפלסטיני הועברה לבית חולים ברמאללה.

  

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet 

 

הפלסטינים טוענים כי הצעיר נהרג מאש כוחות צה"ל. מדובר צה"ל נמסר: "בשעות הבוקר אירע ניסיון חדירה ופגיעה בגדר הביטחון סמוך לבודרוס, צפונית מערבית לראמללה. כוח צה"ל שאבטח הגדר פתח בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי. לאחר מכן התקבל דיווח אודות פלסטיני שנפצע מירי. נסיבות האירוע נבדקות".

 

גופתו של הנער (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גופתו של הנער(צילום: AFP)

 

מבדיקה ראשונית בצבא עולה כי כוח של צה"ל הוקפץ לאזור גדר המערכת הסמוך לכפר בודרוס בעקבות זיהוי של פלסטיני שניסה לחצות את הגדר. החיילים שהגיעו למקום זיהו את הפלסטיני מנסה לחתוך את הגדר. לדברי גורמים צבאיים, בשלב זה בוצע לעברו נוהל פתיחה באש שכלל קריאות לעברו לעצור, ומשלא נענו נפתחה ככל הנראה אש לכיוונו. הגורמים הוסיפו כי נסיבות האירוע נחקרות.

 

עדיין לא ברור אם הנער הפלסטיני היה חמוש. יצוין כי בצה"ל חודדו באחרונה ההנחיות לפתיחה באש לכוחות המשרתים בגזרת איו"ש, מחשש להגברת התסיסה הפלסטינית בשטחים.

 

קרוביו של הנער מתייפחים בבית החולים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קרוביו של הנער מתייפחים בבית החולים(צילום: רויטרס)

 

עאייד מוראר, תושב הכפר בודרוס, סיפר ל-ynet כי האירוע החל כשקבוצת נערים יצאה מבית הספר. לדברי מוראר, קבוצת הנערים התקרבה לעבר גדר ההפרדה שנמצאת בסמוך לכפר ושם הוצב מארב של חיילי צה"ל. מוראר גם טען שהתלמידים לא הבחינו כלל בחיילים ולא השליכו לעברם אבנים.  

 

מקור פלסטיני אחר טען כי הנערים כן השליכו אבנים לעבר החיילים ובעקבות כך התפתח עימות בין הצדדים. תושב הכפר מוראר ציין עוד כי הצבא פתח באש לעבר קבוצת הנערים ופגע בסמינר עווד. לפי מקורות פלסטיניים שונים, שני כדורים פגעו בחזהו ושניים ברגליו. מוראר גם ציין שהנער נלקח לבית החולים הממשלתי ברמאללה והעריך שבעקבות הריגת הנער יפרצו בכפר עימותים.

 

בשבת: צעיר פלסטיני נוסף נהרג

בתקרית אחרת שאירעה בשבת נורה למוות צעיר פלסטיני מאש כוחות צה"ל בדרום הר חברון. גורמים פלסטיניים טענו כי הצעיר היה בדרכו לעבודתו בישראל וניסה לברוח מסיור של

הצבא. בתחילה הועבר הפלסטיני לבית החולים סורוקה בבאר שבע, ושם הוא מת מפצעיו.

 

בצה"ל אמרו בתגובה לתקרית שאירעה בשבת בדרום הר חברון כי הפלסטיני הוא מסתנן שהגיע מכיוון הכפר דהריה וניסה לחצות את גדר המערכת סמוך למעבר מיתר. עוד אמרו בצה"ל כי הבדיקה הראשונית העלתה שהפלסטיני החל לחצות את הגדר ואז הוקפץ למקום כוח צה"ל ופתח בנוהל מעצר חשוד.

 

כשהפלסטיני לא נענה לקריאות לעברו, ירו החיילים באוויר. בשלב זה, לדברי צה"ל, הפלסטיני החל לרוץ במטרה לברוח מהאזור והחיילים ירו בתגובה לכיוון פלג גופו התחתון. בהמשך התברר כי ההרוג לא היה חמוש.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הנער הפלסטיני בבית החולים
צילום: AFP
מומלצים