שתף קטע נבחר

הוכפלד: "אני לא פוליטיקאי, בגלל זה אני הולך"

מנכ"ל הפועל ירושלים לשעבר, שהתפטר מתפקידו ביום חמישי, התייחס במסיבת עיתונאים לטענות לגבי ניהול לא תקין: "החטא הגדול שלי הוא שהשארתי תשלום של 300 שקל, עמדתי בכל המטרות, אבל הרגשתי שאין לי גב"

מנכ"ל הפועל ירושלים לשעבר, אמיר הוכפלד, כינס היום (ג') מסיבת עיתונאים לאחר שהתפטר ביום חמישי האחרון בתום ישיבת דירקטוריון סוערת, בה הוטחו בו האשמות קשות על התנהלות לא תקינה. הוכפלד, שהגיע לקבוצה בקיץ האחרון, עזב בתום כהונה קצרה בת חצי שנה.

 

אל תחמיצו את התקצירים ב-ynet ספורט:

 

"נתגלתה כותרת לנגד עיני ביום שישי האחרון - 'אמיר הוכפלד התפטר כדי למנוע את פרסום מעשיו', אז בואו נדבר על המעשים שלי", פתח הוכפלד את מסיבת העיתונאים. "החטא הגדול זה שהשארתי תשלום של 300 שקל לעוזרי המאמנים. חריגה? ממש לא. עיוות? כנראה שכן. מי שלא עושה לא טועה".

 

הוכפלד המשיך: "לפני חצי שנה הגעתי להפועל ירושלים. מבחינתי זו היתה הגשמת חלום. כשהגעתי, המצב לא היה פשוט. החלפתי יו"ר דומיננטי, שבנה

את הקבוצה במשך 17 שנה ועזב בטריקת דלת. מחאת האוהדים היתה בשיאה, הדירקטוריון היה מסוכסך, בעל הבית גומא אגיאר נעלם וספונסרים רבים הודיעו כי יסירו את תמיכתם בעקבות אובדן הדרך לטענתם.

 

"עם מטרה של 2 מיליון שקל בגיוס ספונסרים, גייסתי 4 מיליון. בנינו תקציב גדול יותר ויחד עם שרון דרוקר בנינו קבוצה, שעם קצת סבלנות יכלה להילחם על כל התארים. באתי לנהל את הקבוצה ואני יוצא מכאן בראש זקוף כמנהל. עמדתי בכל המטרות שהוגדרו לי".

 

האם ראוי שמישהו מהדירקטוריון ימונה במקומך?

"לא באתי לשפוט מה ראוי ומה לא ראוי. מה שעובר לי בראש זה שיבינו בדיוק למה הלכתי, ובטח לא בגלל שכביכול עשיתי נזק לקבוצה, אלא שעשיתי דברים טובים. שנית, הפועל ירושלים זו קבוצה מעבר לכדורסל, וגם מי שינהל אותה עכשיו יודע את זה. אני מקווה שיזכור שזו קבוצה שמשחקת למען האוהדים, העיר והקהילה.

 

"באתי לעשות הכל מאהבה". אמיר הוכפלד (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
"באתי לעשות הכל מאהבה". אמיר הוכפלד(צילום: עוז מועלם)

 

"קשה לי להצביע מתי התחילו הבעיות. חודשיים שלושה הרגשתי שאין לי גב. חשוב להגיד שבאתי לנהל כמנהל מקצועי. ניסיתי לעשות הכל מאהבה.

ברגע שהבנתי שזה לא קורה - הבנתי שאני צריך ללכת. אני לא יודע למה דברים השתנו. פתאום אני יודע באמת שבחודשיים האחרונים הרגשתי שדברים שאני מנסה לעשות - לא ניתן לעשות אותם. אני לא יודע מה האינטרסים. אני יודע שרציתי לבוא ולנהל עם כל הלב והנשמה, ובטוח ומשוכנע שהאנשים שנשארו שם רוצים בהצלחת הקבוצה כמוני".

 

הוכפלד נשאל לגבי אי הוספת הוצאות עבור דלק לחוזים של המאמנים, חריגות בנוגע למינוי מאמן כושר, הוצאת הקבוצה לבתי מלון לפני משחקים והחלטות לא נכונות נוספות מהבחינה הכספית, לטענת הדירקטוריון.

 

"לגבי הדלק - פה טעיתי. מי שלא עושה לא טועה. לגבי מאמן הכושר, התקציב היה 180 אלף שקל והחוזה הוא 200 אלף שקל, וחלק מסמכויות של מנכ"ל זה לאשר דברים כאלה. מונה מאמן כושר איכותי וחריגה של 20 אלף שקל באה על חשבון משהו אחר שקיצצנו בו. לגבי בתי מלון - זה שקר וכזב. השחקנים נלקחו רק לבוקר המשחקים. לא לילה קודם, בדיוק לפי הנוהל וכמו בשנים האחרונות. אין כאן משהו שונה וחריג.

 

"אירוע הספונסרים של פתיחת העונה היה מכובד ויפה, כמו כל שנה. לפני כמה שנים היה אירוע שהופיע בו "משינה" במאות אלפי שקלים. אנחנו עשינו אירוע

בעשרות אלפים. זה היה אירוע צנוע בבית פרטי, ללא שום חריגה. קל להרים ידיים ואני לא בן אדם שמרים ידיים מהר, אבל בחודשיים האחרונים הרגשתי שיש פיקוח הדוק. לא ידעתי רשמית, אבל הרגשתי. ניסיתי לעשות דברים שיעזרו לצאת מהפלונטר הזה. ברגע שהבנתי שזה בלתי אפשרי, קמתי והלכתי".

 

האם ההחלטות והטעויות היו גדולות מדי?

"עשיתי טעויות. אני לא חושב שסיכנתי את הקבוצה ולא דברים שאי אפשר היה לפתור בתוך הבית, אם היה רצון לעשות את זה, אבל כנראה שלא רוצים. לא באתי לשחק משחק מלוכלך ולא אכפיש קולגות. אני לא הולך לדבר על אחרים, רק על עצמי. אני מסתכל על זה כאי הסכמה על הדרך ולא חושב שזה בגלל שגרמתי נזק. בטח שלא בגלל היושרה שלי. היה פה חוסר אמונה באותם ערכים שאני ניסיתי לייצג".

 

"היה אשף בניהול כספים". דני קליין (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
"היה אשף בניהול כספים". דני קליין(צילום: נועם מושקוביץ)

 

על קודמו בתפקיד אמר הוכברג: "דני קליין היה אכן אשף בניהול כספים וידעתי שאני נכנס לנעליים גדולות. נכון, לא ידעתם שגם אני הצלחתי ואולי זו היתה טעות, אבל עבדתי בצורה צנועה. גיוס הכספים נעשה בשיתוף יובל קורן, מנהל השיווק של הפועל ירושלים. רוב הספונסרים הם בעצם אוהדים של הקבוצה. ברגע שהספונסרים ישבו איתי והבינו את הדרך שאני רוצה להתוות, הם חזרו בגלל הדרך שלי. חלק מהם חדשים, למשל משפחת בליוס שהחזיקה לפני 20 שנה את הקבוצה".

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

מה צופן העתיד?

"הפועל ירושלים גדולה מכל אדם שהיה בה - שחקן, מאמן יו"ר, וכו'. דני כהן ויעקב לירז יצליחו, כי הקבוצה הזו גדולה מכל אדם. השנה הבאה הולכת להיות קשה פיננסית, אבל גם אם לא יגייסו משקיע נוסף - עדיין יש את התקציב השני או השלישי בליגה ואפשר להצליח".

 

שרון דרוקר. הוכפלד: "הפועל י-ם יכולה להצליח" (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
שרון דרוקר. הוכפלד: "הפועל י-ם יכולה להצליח"(צילום: יובל חן)

 

האם הרגיש כלי במשחק?

"אני לא פוליטיקאי ויכול להיות שזה היה אחד הפאולים שלי, כי צריך להיות פוליטיקאי בקבוצה הזו. בגלל זה אני הולך. חד וחלק, זה לא בגלל אותה תלונה. אחד הדברים הכי חשובים זה לתת שקט למערכת, ולפחות מבחינת ההנהלה העונה היה שקט, למרות ההתחלה המקצועית הלא טובה. לצערי, לא היה שקט מסביב ולא הצלחנו לייצר אותו. אני לא יודע למה. זו שאלה טובה.

  

"אני באמת חושב שהייתי מנכ"ל טוב. טעיתי, הייתי חסר ניסיון בניהול קבוצת ספורט, אבל בסופו של דבר, אם מסתכלים על רשימת ההישגים - שלי הובלתי את הקבוצה קדימה ובסופו של דבר לא הצלחתי. עובדה שאני פה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
אמיר הוכפלד
צילום: עוז מועלם
מומלצים