שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ש"ס נקנסה על קמעות, הרב יוסף פונה לאשכנזים
  אחרי ששליפת השד העדתי קרסה בקמפיין, מנסה מנהיגה הרוחני של ש"ס לשנות קו תדמיתי ופונה ל"אחינו האשכנזים". גובה הקנס על חלוקת הקמעות: 37 אלף שקל

  השד העדתי ששלפה ש"ס ברעש גדול לא סיפק את הסחורה לפי הסקרים, ולכן עוברים כעת במפלגת הספרדים שומרי תורה לפנייה לציבור האשכנזים : בשיעור שמסר הבוקר (יום ב') לאחר תפילת שחרית, פנה מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, למצביעים ממוצא אשכנזי וביקש מהם לבחור בש"ס בגלל הדירות שאריאל אטיאס בנה עבורם כשר הבינוי והשיכון. במקביל, קנסה את ש"ס ועדת הבחירות המרכזית ב-37 אלף שקלים בגין חלוקת קמעות אסורה.

   

  כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

  הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

  הרב עובדיה: "קורא לאשכנזים להצביע ש"ס"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אני פונה לאחינו האשכנזים", קרא הרב בתום הדרשה, "שהם בשביל הכרת הטוב, רבים מהם זכו לקבל דירות על-ידי משרד השיכון שהיה בידינו שיעשו ככל יכולתם גם כדי להצביע וגם כדי להשפיע על אחרים. זה לא עניין של ספרדים ואשכנזים, תורה אחת יש לנו, אין לנו כמה תורות".

   

  הקריאה לציבור האשכנזים מעניינת במיוחד שכן היא טומנת בחובה גם מחמאה פומבית לשר אטיאס נוכח אמירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שלפיהן תיק השיכון יילקח אחרי הבחירות מידי ש"ס ויעבור לליכוד. בנוסף, מדובר בקריאה עדתית לציבור שש"ס אינה מזוהה עמו. עד כה דיברו מנהיגי המפלגה אך ורק אל מול הבוחרים הספרדים וניסו לעורר את הרגשות העדתיים, אך כאמור ללא הצלחה של ממש.

   

  ב-22 בינואר ישראל בוחרת ynet

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הרב עובדיה המשיך ותקף, כפי שהוא מרבה לעשות בעיתות בחירות, את החילונים המבקשים לגייס בחורי ישיבות. "אני נמצא בצער גדול, יש בי צער גדול" אמר. "כואב לבי על שחושבים עלינו רעה, החילונים האלה שונאי התורה, רוצים לגייס את בני הישיבות, אלה שלומדים תורה יומם ולילה ועושים נחת

  רוח לקדוש ברוך הוא.... רוצים לגייס אותם לצבא, אני בצער גדול על הדבר הזה... נעמוד כולם כאיש אחד חברים ללכת להצביע ש"ס שיחזק את התורה לחזק את היהדות, כל התנועה הזאת לא נוסדה (אלא) כדי לחזק את התורה, לא בשביל כיסאות, בשבילכם רבותיי".

   

  המנהיג הרוחני שב ותקף את מפלגת הבית היהודי שחבריה השמיעו באחרונה דעות מתונות בנושאי דת. לדברי הרב עובדיה, "יש אנשים שלא יודעים, מבולבלים, אם יש דעות אחרות, למשל, יש קוראים אותו הבית היהודי, אני מצטער לומר, איזה בית היהודי זה, זה לא בית יהודי, חברי הכנסת שלהם מצהירים שהם רוצים תחבורה ציבורית בשבת, מצהירים שהם רוצים נישואים אזרחיים, איזה בית יהודי, הבית שלכם זה ש"ס".

   

  היועמ"ש יבחן: להעמיד את ש"ס לדין על חלוקת קמעות?

  בגזרה אחרת, הטילה היום ועדת הבחירות המרכזית קנס בך 37 אלף שקלים על ש"ס. יו"ר הוועדה, שופט העליון אליקים רובינשטיין, קבע כי ש"ס חילקה קמעות וברכות למרות איסור מפורש בחוק, ולמרות שהשופט אסר עליהם כבר בעבר לעשות זאת. כבר פעם הקודמת הבהיר השופט כי ש"ס מנסה להתחכם ולהמשיך לעבור לכאורה על החוק.

   

  "מדובר בהפרה מובהקת של צו המניעה שמהותו היא איסור שימוש בברכות בתעמולת בחירות", אמר השופט, והעביר את ההחלטה ליועץ המשפטי לממשלה לבחינת ההיבטים הפליליים.

   

  Read this article in English

   

  בהכנת הידיעה השתתף תלם יהב, כתב ynet ו"ידיעות אחרונות"
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ש"ס נקנסה על קמעות, הרב יוסף פונה לאשכנזים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "תורה אחת יש לנו". הרב עובדיה
  צילום: גיל יוחנן
  קיבל מחמאה מהרב. אטיאס
  צילום: בני דויטש
  מוצר השנה
  מומלצים