שתף קטע נבחר

ליברמן: לפיד שר חוץ? אולי ייקח את האוצר

יו"ר ישראל ביתנו נשאל לגבי האפשרות שמנהיג יש עתיד ימונה למחליפו וענה: "הוא דיבר בעיקר על מדיניות פנים, טבעי שהוא יתמקד בכך ולא בחוץ". הוא סירב לומר מה יהיה גורל האיחוד עם הליכוד ושלח מסר לחרדים: "הם יהיו חייבים להתגמש"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מיעט במילים ביום שאחרי הצניחה של מפלגתו, שותפו להנהגת הליכוד-ביתנו דווקא האריך בדבריו, תיבל בבדיחות ואף התייחס לכוכב הגדול של ליל הבחירות - יאיר לפיד. בתשובה לשאלה אם לפיד עשוי להתמנות לתפקיד שר החוץ בממשלת נתניהו, ענה אביגדור ליברמן - עד לא מכבר שר החוץ בעצמו - כי "אולי לפיד ייקח את האוצר". 

 

ח"כ ליברמן, שנאם לאחר ישיבת סיעת ישראל ביתנו בירושלים, אמר בתחילה בבדיחות כי שמע תלונות רבות על כך שמערכת הבחירות משעממות - ואז התוצאות סיפקו דרמה אמיתית. "עוד מוקדם להבין את כל המשמעויות, אך ברור שהעם מבקש שינוי דרמטי ולא קוסמטי בכל הנוגע מדיניות הפנים". הוא הזכיר את העקרונות שעליהם דיבר נתניהו מוקדם יותר - שוויון בנטל, יוקר המחייה, הדיור ושינוי שיטת הממשל - ואמר כי "הממשלה חייבת מההתחלה להגדיר מה סדר יומה".

 

התוצאות. חופש בחירת תיקים ללפיד? ()
התוצאות. חופש בחירת תיקים ללפיד?

 

 

בתשובה לשאלה האם האיחוד עם הליכוד פגע הן בישראל ביתנו והן במפלגתו של נתניהו, טען שר החוץ לשעבר כי האיחוד השיג שני דברים: "המשכיות של המחנה הלאומי כמוביל את המדינה והמשכיות של היותו של נתניהו ראש הממשלה גם בממשלה הנוכחית". הוא הוסיף כי ללא האיחוד, התוצאות היו עלולות להיות שונות לחלוטין. המפלגה המאוחדת קיבלה 31 מנדטים בלבד, לאחר שבכנסת הקודמת כיהנו 42 ח"כים מהליכוד ומישראל ביתנו.

 

עוד בחדשות ynet:

 

עם זאת, ליברמן סירב לומר מה יהיה גורל האיחוד. לדבריו, "הכוח פתוח. כפי שהתחייבנו בהסכם, לפחות חודש לאחר הבחירות המפלגות יישארו שותפות ואחר כך יוחלט מה יהיה הלאה. התמודדנו בתנאים לא פשוטים והצלחנו לשמר את המחנה הלאומי, שיתוף הפעולה היה עוגן בארבע השנים הקודמות ויהיה גם בארבע הבאות".

 

יו"ר ישראל ביתנו נשאל האם תינתן ללפיד עדיפות על פני החרדים וענה כי גם לאחר הבחירות הקודמות העדיפות של מפלגתו הייתה ממשלה בלי חרדים. "אנחנו לא פוסלים אף אחד, אבל גם החרדים מבינים שאי אפשר להמשיך ככה ושהם יהיו חייבים להתגמש".

  

ליברמן נשאל גם אם לפיד עשוי לקבל את תיק החוץ, והגיב: "לפיד הוא שותף של מפלגה בעלת 19 מנדטים, שותף בכיר וננהל איתו משא ומתן כמו עם מפלגות אחרות. אנחנו מודעים להצלחתו וזה יקבל ביטוי אם הוא ירצה להצטרף. אתם שואלים על תיק החוץ, אבל אם הזכרנו שהנושא המרכזי בממשלה הקרובה יהיה הפנים, אז דווקא לפיד שדיבר והזכיר את הנושאים האלה שוב ושוב - הדיור, שוויון בנטל, ושכבות הביניים - טבעי שיתמקד דווקא בפנים. אולי הוא ייקח את האוצר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן, אתמול
צילום: גיל יוחנן
מומלצים