שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קח 'פרי עם אנרגיות גבוהות', ותהיה לי בריא

  לידיעתכם, משמש יותר אנרגטי מקיווי - ותמר יותר חשוב ממשמש. אם אתם רוצים לקיים סדר ט"ו בשבט כהלכתו, כמו המקובלים - צפו בהוראות של הרב אשרוב ועודד מנשה, ותכינו לא פחות מ-30 מיני פירות על השולחן. ויש גם חוברת להדפסה

  עץ כבר נטעתם? עכשיו הגיע הזמן לעיקר: אוכל. אבל ביהדות כמו ביהדות, אוכל זה לא סתם - וט"ו בשבט הוא לא רק חג של פירות יבשים, אלא מועד שהמקובלים ראו בו הדדמנות לתיקון ולדף חדש לנו, בני האדם. הערב ומחר אתם מוזמנים לפתוח שולחן ולקיים את "סדר ט"ו בשבט".

   

  << כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >>

   

 1. סדר ט"ו בשבט של צהר 

   

  מה צריך? אם אתם מהמקובלים שמהדרים במצווה, 30 מיני פירות (נראה אתכם משיגים), יין, קרקרים ובירה לבנה. המהדרים שרוצים ממש להודות לקב"ה, מוזמנים להוסיף גם ירקות (לברכת "האדמה") ומאכלים שהברכה שעליהם היא "שהכל" (כל מה שהוא לא ירקות, דגנים או פירות). 

   

  צילום: אורות

  צילום: אורות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לנוחותכם צירפנו גם חוברת של "סדר ט"ו בשבט" שהוציא ארגון "צהר". אתם מוזמנים להדפיס לכם, ובינתיים לעקוב אחר ההוראות של הרב המקובל יובל הכהן אשרוב, שהתכנס עם עודד מנשה לשולחן עמוס בכל טוב ט"ו בשבט.

   

  למה הוראות?

  כי גם אם חשקה נפשכם בקיווי, את הסדר פותחים לפי הסדר: בברכה המתאימה - "מזונות", על החיטה, שהיא הראשונה בשבעת המינים. אחר כך כדאי לברך על היין, ואז לגמו להנאתכם כוס בירה לבנה (שעורה). הבא בתור - "פרי העץ".

   

  אז אם עכשיו חשקה נפשכם בקיווי, תתאפקו, בבקשה. גם כאן יש סדר חשיבות. קודם כל הפירות שמשבעת המינים - אחר כך כל היתר. סיימתם עם שבעת המינים וחשקה נפשכם בקיווי? תתאפקו! לפי הקבלה, יש חשיבות רוחנית לפירות. למשל, משמש קודם לקיווי.

   

  "מכיוון שפירות הם הביטוי של אורות עליונים, זה משל לעולמות. בקבלה אנו מכירים ארבעה עולמות: אצילות, בריאה,

  יצירה ועשייה", מסביר הרב אשרוב. "עשייה זה העולם הכי נמוך - העולם שלנו. בעולם העשייה יש הרבה הסתרות, ובפירות זה מתבטא באלו שהקליפה שלהם בחוץ והיא לא נאכלת. לדוגמה: אגוז, תפוז וקיווי... בעולם היצירה החלק שלא נאכל הוא בפנים: כמו באפרסק ומשמש. זו כבר אנרגיה יותר גבוהה".

   

  אם המילה "סדר" מזכירה לכם את פסח - זה לא בכדי: "בט"ו בשבט מתהפכות כל האנרגיות של השנה, ומתחיל מהלך אנרגטי חדש ששיאו בפסח", מסביר הרב אשרוב. "האדם נמשל לעץ, ובכל התהליכים שעוברים עליו הוא כמו עץ. והם מתחילים בט"ו בשבט. לכל דבר יש שורש, והשורש הראשון הוא בשבת הזו. בפסח יוצאים מעבדות לחירות, והיום - אנו זורעים את הזרע להיות אנשים אחרים. זה יום מאוד חזק וחשוב. הדרך שלנו להתחבר לשורשים - אלו הפירות".

   

  ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לצפות בסדר ט"ו בשבט עם עודד מנשה והרב אשרוב.


 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורות
  נראה אתכם מגים 30 מיני פירות לשולחן הסדר
  צילום: אורות
  צילום: אורות
  הרב יובל הכהן אשרוב
  צילום: אורות
  צילום: אורות
  עודד מנשה
  צילום: אורות
  מומלצים