שתף קטע נבחר

מאושפז תקף באגרוף אחות בסורוקה

האחות טופלה בחדר המיון לאחר שחולה הלם בה באגרוף וקילל אותה. היא התלוננה נגדו במשטרה. יו"ר ועד האחיות בסורוקה: "אם לא ייעשה דבר, ניאלץ להשבית את בית החולים"

מאושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע חשוד שתקף אמש (שבת) באגרוף אחות וקילל אותה. האחות נפצעה קל והתלוננה במשטרה לאחר שטופלה בחדר המיון. היא סיפרה שהמטופל תקף אותה בשעה שטיפלה בחולה אחר.

 

הנהלת בית החולים וגם ועד העובדים מסרו שהם מגנים בכל תוקף אלימות מכל סוג שהוא כלפי הצוותים הרפואיים ופועלים בנחישות למיגור תופעות אלו. האחות חזרה לעבודתה מיד לאחר האירוע: "אין מי שיעשה את העבודה במקומי", אמרה.

 

יו"ר ועד האחיות בסורוקה, גילה לוי, סיפרה ששוחחה עם האחות שהותקפה, "היא הייתה בהלם מהמכות שקיבלה. היא חזרה לעבודתה לאחר האירוע. אנחנו מגנים כל תקיפה וכל אלימות, בין שהיא מילולית ובין שהיא פיזית. לצערי, צוות בית החולים, שעובד בלחצים ועומסים מאוד גדולים, נתקל מדי יום בחולים ובני משפחותיהם שמגיבים באלימות".

 

לוי ציינה שכבר לפני שבועיים השביתו את עבודת האחיות בבית החולים במחאה על אירועי האלימות. לפני כחודש נרשמו כמה אירועי אלימות נוספים נגד אחיות בבית החולים. אחד האחים נפצע ממכות שקיבל ונאלץ להישאר בבית למשך כשבועיים. "אם לא ייעשה דבר, הן על-ידי ההנהלה והן על-ידי המשטרה, ניאלץ להשבית את כל בית החולים כאות הזדהות עם האחיות. האחיות, שעושות עבודת קודש, נמצאות בחזית וכל הכעסים של המשפחות והחולים מופנים בראש ובראשונה כלפיהן".


פורסם לראשונה 26/01/2013 21:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית החולים סורוקה. ארכיון
צילום: אליעד לוי
מומלצים