שתף קטע נבחר

זנדברג לווינשטיין: אל תאפשר לנתן אשל לחזור

חברת הכנסת המיועדת של מרצ שיגרה מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ובו קראה לו לפעול נגד חזרתו של ראש הסגל לשעבר של נתניהו לתפקיד ציבורי. "יש בכך מסר קשה עבור נשים רבות החוות הטרדות מיניות במקומות העבודה ומחוצה להם", כתבה

חברת הכנסת המיועדת תמר זנדברג (מרצ) פרסמה בבלוג שלה מכתב ששלחה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, נגד חזרתו של נתן אשל לעמדה ציבורית, וקראה לו "לשלוח מסר ברור כי הטרדות מיניות ואלימות נגד נשים הינן עברות חמורות ופסולות, וכי לא תאפשר לאדם אשר הורחק מהשירות הציבורי בגין עבירות אלו לחזור לתפקיד משפיע על חיי הציבור כאילו לא אירע דבר".

 

עוד בערץ החדשות של ynet:

בודדים, חולים, מזדקנים, עניים. חיי ניצולי השואה

מהאחיות ועד ל"צרעות" - חיילות ארה"ב תמיד שם

 

"עם היוודע תוצאות הבחירות, פורסם באמצעי התקשורת כי מי שינהל מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו את המשא ומתן הקואליציוני הינו מר נתן אשל", כתבה זנדברג. "כמו נשים רבות אחרות, גם אני נדהמתי ממידע זה. אשל התפטר מתפקידו בשירות המדינה במסגרת עסקת טיעון בפרשת הטרדה מינית של עובדת בלשכת ראש הממשלה. הוא הודה כי קיים יחסים לא ראויים של 'קרבה יתרה' עם העובדת, צילם אותה ללא רשותה ואף חיטט בתיבת הדואר האלקטרונית האישית שלה. במסגרת הסדר הטיעון, סוכם על העמדתו לדין משמעתי וקבלת עונש של נזיפה חמורה, תמורת התפטרותו משירות המדינה והתחייבות כי לא ישוב לשרת בשירות המדינה בעתיד.

 

נתן אשל. "זלזול בביטחונן של נשים" (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
נתן אשל. "זלזול בביטחונן של נשים"(צילום: עמית שאבי)

 

"עם היוודע הסדר הטיעון התבטאת בעיתונות כי הרחקתו של אשל וענישתו 'מהווה מסר ערכי כלפי כל עובדי המדינה, בכירים ככל שיהיו, שלפיו אין לעבור לסדר היום על תופעות כמו אלה שנמסר בחקירה'.

 

"למרות כל אלה, התבשרנו השבוע על חזרתו של מר אשל לחיים הציבוריים, בתפקיד יועץ לראש הממשלה האמון על הרכבת הקואליציה הבאה, אשר מהווה מרכיב משמעותי בדמוקרטיה הישראלית ובעיצוב חיי אזרחיות ואזרחי ישראל בשנים הקרובות.

 

"עובדה זו הינה זלזול בביטחונן של נשים ובחומרת מעשיו של אשל, אשר נעשו בתוך משרדי הממשלה. חזרתו בדלת האחורית ובניגוד לרוח הסדר הטיעון מכשירה אלימות נגד נשים, ומשדרת מסר כי עבירות מסוג זה אינן חמורות דיין על מנת לאכוף אותן, וכי הסדר הטיעון מועד להפרה. יש בכך מסר קשה עבור נשים רבות החוות הטרדות מיניות במקומות העבודה ומחוצה להם מן הראוי כי בשירות המדינה לא תונהג ענישה מקילה, או כזו שאף אינה ממומשת", כתבה.

 

ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה נפגש לאחרונה עם היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, עו"ד שלומית פרגו־ברנע. הפגישה התקיימה על רקע הניסיונות להכשיר את הקרקע לקראת חזרתו של אשל לפעילות ציבורית ולהשתלבות בתפקידים בכירים בעתיד.

 

הבוקר, לאחר שליחת המכתב, הסבירה זנדברג כי "נכון שלא מדובר בתפקיד רשמי, אך זו חזרה בדלת האחורית והיא נעשית בניגוד לרוח הסדר הטיעון. היינו אמורים לא לראות אותו יותר והנה זה קורה שוב. יש פה מסר חזק של זלזול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן אשל
צילום: גיל יוחנן
תמר זנדברג
צילום: מוטי קמחי
יהודה וינשטיין
צילום: יאיר שגיא
מומלצים