שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חיים באר - זוכה פרס ראש הממשלה ללשון עברית

  הסופר חיים באר הוא זוכה פרס ראש הממשלה ללשון עברית, בזכות תרומתו לשפה בספרי הפרוזה והמחקר שכתב. "שימור השפה העברית היא גם ערובה להבטחת המשך קיומנו הלאומי", אמרה שרת התרבות לימור לבנת על הזכייה

  פרס ראש הממשלה ללשון העברית ע"ש אליעזר בן-יהודה לשנת תשע"ג יוענק לסופר חיים באר. גובה הפרס עומד על סך של 70 אלף שקלים. הפרס מוענק זו השנה השלישית, ונועד לעודד את שימורה של הלשון העברית כלשון דיבור וכלשון התרבות במדינות ישראל, לפתח אותה, לטפחה ולחזקה. הפרס יוענק לבאר בטקס בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו ב-5 בפברואר 2013 בהיכל התרבות ראשון לציון, במסגרת כנס ראש הממשלה לשפה העברית.

   

  שרת התרבות והספורט לימור לבנת הגיבה על הזכייה: "חיים באר הוא מהסופרים הבולטים בדורנו, ויש לו תרומה רבה לשפה העברית על כל רבדיה. שימור השפה העברית, טיפוחה ופיתוחה, הם גם הערובה להבטחת המשך קיומנו הלאומי. חובתנו היא להמשיך לשמר אותה ולשמור עליה לדורות הבאים. כנס ראש הממשלה לשפה העברית והפרס ללשון העברית הם ביטוי לחשיבות שאנו רואים בטיפוח הלשון העברית בכל תחומי חיינו".

   

  מנימוקי ועדת השופטים בראשות היו"ר אסתר בורוכובסקי, ד"ר עירית מאיר ופרופסור אהרן ממן: "חיים באר נמצא ראוי לפרס. לצד תרומתו המרשימה לספרות העברית וזיקת לשונו למקורות העבריים ולארון הספרים היהודי, הוא גם חוקר שמחקריו כונסו בשני ספרי העיון שלו. בנוסף לכך, באר הינו חבר פעיל באקדמיה ללשון העברית ומרצה המשפיע מרוחו ומהידע הנרחב שלו על תלמידים ויוצרים, ועל כל מי שהמילה העברית יקרה ללבו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיים באר. סופר וחוקר השפה העברית
  צילום: דן פורגס
  לאתר ההטבות
  מומלצים