שתף קטע נבחר

מתח באוצר: ראש אגף התקציבים הדיח את סגנו

הממונה על אגף התקציבים גל הרשקוביץ החליט כי מי שיכין את תקציב המדינה יהיה מאיר בינג שאחראי על תקציב מערכת הביטחון, ולא סגנו אייל אפשטיין. המתח בין השניים הגיע לאחרונה לשיא כאשר הרשקוביץ החליט כי אינו יכול להמשיך בעבודה לקראת תקציב 2013 יחד עם אפשטיין

דווקא כעת, כאשר תקציב מדינה קשה במיוחד מתקרב למועד הגשתו, מגיעים החיכוכים האישיים באגף התקציבים לשיא חדש. ראש אגף התקציבים גל הרשקוביץ כינס היום (ב') את עובדי האגף והודיע כי הוא מעביר את האחריות על הכנסת תקציב המדינה מידיו של סגנו לענייני מאקרו, אייל אפשטיין, לידיו של מאיר בינג, הסגן הממונה על תקציב הביטחון.

 

כתבות נוספות בנושא תקציב המדינה

 

אפשטיין יוסיף למלא את תפקידיו האחרים כאחראי על תחום המאקרו באגף התקציבים, אך בפועל ניטלה ממנו הסמכות המרכזית שלו. ההודעה לאנשי האגף נמסרה לאחר שמוקדם יותר היום קיימו השניים שיחה אישית שבה בישר הרשקוביץ לסגנו על החלטתו. 

 

בין הרשקוביץ לבין אפשטיין ישנה מתיחות הנמשכת כבר זמן רב. אפשטיין נחשב לסגן הבכיר ביותר של הרשקוביץ ושני רק לו בקביעת תקציב המדינה.

 

מאז כניסתו של הרשקוביץ לתפקיד, בקיץ 2011, נרשמו חילוקי דעות רבים בינו לבין אפשטיין, על רקע מקצועי ואישי.  

 

באוצר יודעים לספר כי לאפשטיין היו אי הסכמות רבות עם ראש אגף התקציבים ועם סגנים אחרים בתוך האגף, וכי לא פעם התפרשה התנהלותו בעיני הרשקוביץ כחתירה תחת סמכותו.

 

כמו כן, בחודשים האחרונים השמיע אפשטיין ביקורת רבה על ההתנהלות התקציבית של הממשלה, בטענה שמתקבלות החלטות רבות ללא כיסוי תקציבי. לאחרונה, הגיעה המתיחות לשיא חדש, שבעקבותיו הגיע הרשקוביץ להחלטה כי הוא אינו יכול להמשיך בעבודה לקראת תקציב 2013, כאשר אפשטיין ממונה על הכנת התקציב.

 

אפשטיין מכהן בתפקידו מזה כשלוש שנים, ובמסגרתו היה אחראי על העברת התקציב הדו שנתי ל-2012-2011. תפקידו של אפשטיין היה להיות הצומת המרכזי שדרכו עוברות כל ההחלטות התקציביות, כולל הסכמי שכר, הסכמים קואליציוניים, ותכניות ממשלתיות ארוכות טווח, והוא נחשב לדמות דומיננטית מאוד בתהליך קביעת סדר העדיפויות הממשלתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הממונה על התקציבים באוצר, גל הרשקוביץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים