שתף קטע נבחר

חשד לאונס ילדה: קשר שתיקה במודיעין עילית

תלונה אנונימית הובילה לפתיחת חקירת המקרה על ידי משטרת מחוז ש"י, אך השוטרים נתקלו בחוסר שיתוף פעולה כמעט קולקטיבי: "החקירה מאומצת, אבל יש חומות של שתיקה". אחד התושבים: "פשוט כיבדו את בקשת ההורים"

ילדה כבת חמש נאנסה במודיעין עילית על ידי גבר, כך חושדת משטרת מחוז ש"י. המקרה אירע, ככל הנראה, בשבוע שעבר, אך חקירת האירוע החלה רק בעקבות דיווחים על אודות טיפול רפואי שקיבלה הילדה לפני ששוחררה. אנשי הארגון הרפואי הפנים-חרדי סירבו לשתף פעולה עם החקירה, וכך גם אזרחים אחרים שקיבלו, על פי החשד, הוראות לשמור על שתיקה בנושא. הילדה והחשוד במעשה לא אותרו עד כה.

 

על המקרה פורסם הבוקר (יום ב') בתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל. לקראת סוף השבוע, החלה השמועה על האירוע להתפשט בעיר, ותושבים סיפרו כי בבוקר יום שישי הוגשה תלונה אנונימית למשטרה. הבוקר הפכה החקירה למעמיקה יותר, עם חקירת דמויות מרכזיות בקהילה ובעירייה. אחת העדויות שהובילה לחשיפת הפרשה ולתלונה הגיעה, ככל הנראה, מנהג הסעות שסיפר לאחד העסקנים בעירייה כי היה עד לשיחה בעניין בין אימהות לסייעות הגנים.

 

לדברי אחד התושבים, ההורים ביקשו להשתיק את הסיפור. "כולם פה מזועזעים, ויש רבנים שאפילו דיברו על זה בסוף השבוע - דבר חריג מאוד. אחד מהם דפק על השולחן וקרא לשמור על הילדים ולדווח על כל דבר כזה. אף אחד לא רוצה להגן על פושעים כאלה, אבל ההורים יודעים שבציבור החרדי זה כתם לכל החיים דווקא על הילדה. היא לא תוכל להתחתן וזה יהרוס לה את כל העתיד. אני מאמין שהם טיפלו בה ולקחו אותה גם לפסיכולוג, אבל לא הסכימו להתלונן, ולכן כל מי שידע על המקרה פשוט כיבד את הבקשה שלהם".

 

לדברי המשטרה, "החקירה מאומצת מאוד, אבל אנחנו ממש נתקלים בחומות של שתיקה מצד כולם. אנחנו מפעילים את כל המשאבים שלרשותנו כדי לאתר את כל המעורבים במקרה, בתקווה שנוכל לעשות את זה בקרוב".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים