שתף קטע נבחר

החשד לאונס הילדה: נחקרת "נדרה נדר לשתוק"

למרות קשר השתיקה במודיעין עילית השיגו חוקרי המשטרה פריצת דרך. אולם, אשת החינוך המחזיקה בפרטי מידע חשובים נדרה לשתוק, ועתה מנסים לגייס רבנים כדי לשכנע אותה לדבר

התקדמות בחקירת התלונה האנונימית על אונס ילדה בת 5 במודיעין עילית . חוקרי המשטרה איתרו אשת חינוך בעיר המחזיקה במידע על פרטי המקרה ועל המעורבים בו. לפי שעה מסרבת האישה לשתף פעולה וטוענת כי נדרה נדר שלא לחשוף את הידוע לה.

 

במשטרה פועלים לשבור את נחישותה לשתוק בחקירה, וגייסו למשימה רבנים מהעיר כדי לשכנע אותה למסור פרטים. ביממה האחרונה גבו אנשי המשטרה עדויות מתושבים רבים במודיעין עילית, ואף חקרו באזהרה כמה מעורבים.

 

החשד לאונס במודיעין עילית - וההסתרה:

 

החוקרים שהחלו לבדוק את התלונה כי הילדה נאנסה לפני שבועיים נתקלו ב"חומת שתיקה" מצד התושבים שנשאלו על הפרשה. הם הגיעו לפריצת דרך בזכות אחת העדויות שכיוונה אותם לאשת החינוך. בנוסף, נערכו בדיקות שהעלו כי המקרה אינו תולדה של שמועה, אלא אכן התרחש.

 

במשטרה גם בודקים אם הפרטים על חומרת המעשה נכונים, ולא שוללים את האפשרות שהמעשים פחותים מכפי שתוארו בתלונה. בשלב הזה טרם ידועה זהות הקורבן, אך במשטרה מעודדים מהסיכויים לאתר אותה. כמו כן, החליט היום סגן מפקד מחוז ש"י להעביר את החקירה ליחידה המרכזית במחוז.

 

במקביל, בדקו השוטרים בבתי חולים ובמוסד הרפואי הפרטי שאליו על פי החשד פונתה הילדה לאחר האונס. בתחילה הם נתקלו גם בקושי משפטי באיסוף הנתונים הרפואיים, אך גם באפיק הזה חלה התקדמות.

 

למרות ההתפתחויות השונות, טענו גורמים במשטרה כי אווירת השתיקה וההסתרה עדיין קיימת. לדבריהם, שיתוף הפעולה מצד האנשים הסובבים את המשפחה כמעט ואינו קיים. "התסכול גדול, ויש תחושה שנחצו קווים אדומים בכל הנוגע להשתקה והסתרה", אמר גורם המקורב לחקירה, "אחרי תקופה של הידוק שיתוף הפעולה והתקדמות הציבור בעיר הלך צעד גדול אחורה, וכשנסיים עם החקירה נצטרך לראות מה עושים עם זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודיעין עילית. אילוס'
צילום: איי פי
מומלצים