שתף קטע נבחר

עוד לגיונר: הרמטכ"ל גנץ זכה בעיטור אמריקני

גנץ הוא הקצין הישראלי ה-13 שקיבל את אות "לגיון ההצטיינות", שאותו העניק לו עמיתו האמריקני בשם הנשיא. בתעודה נכתב: "פיקודו מבטיח המשך ההתמודדות של צה"ל"

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, נכנס הערב (יום ג') למועדון היוקרתי של קצינים ישראלים שזכו בעיטור הצבאי האמריקני "לגיון ההצטיינות" (Legion of Merit) בדרגת מפקד. את האות העניק לגנץ עמיתו האמריקני גנרל מרטין דמפסי בשם נשיא ארצות הברית ברק אובמה.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

דמפסי מעניק לגנץ את העיטור בפנטגון (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
דמפסי מעניק לגנץ את העיטור בפנטגון(צילום: דובר צה"ל)

מסדר הכבוד (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
מסדר הכבוד(צילום: דובר צה"ל)
 

באיגרת שצורפה לאות, שעליה חתומים הגנרל דמפסי ושר ההגנה ליאון פאנטה, צוין כי הוא מוענק לגנץ על פיקוד יוצא דופן וראוי לשבח ועל שירות ראוי לציון. "פיקודו של רא"ל גנץ מבטיח את המשך התמודדותו האיתנה והיוזמת של צה"ל עם מגוון רחב של אתגרים בסביבות שונות״, נכתב בדברי פאנטה.

 

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 

בטקס קבלת העיטור לרמטכ"ל, נכחו ראש אגף התכנון במטכ"ל, האלוף נמרוד שפר, נספח צה"ל בוושינגטון, האלוף יעקב אייש וראש חטיבת מחקר באמ"ן, תת-אלוף איתי ברון. גנץ התקבל במשמר כבוד, אך את המדליה עצמה קיבל גנץ בטקס צנוע באחד מהחדרים הפנימיים בפנטגון.

 

הרמטכ"ל גנץ הודה לגנרל דמפסי ואמר כי הוא מקבל את האות בשם כל חיילי ומפקדי צה"ל כסמל ליחסים האמיצים בין הצבאות ובהכרת תודה על שיתוף הפעולה ההדוק. 12 קצינים ישראלים זכו בעיטור בעבר: אהוד ברק, אמנון ליפקין-שחק, שאול מופז, משה יעלון, גבי אשכנזי, ידידה יערי, זאב אלמוג, דוד עברי, אורי שמחוני, עמוס מלכא, אליעזר שקדי ועידו נחושתן (שהיה האחרון לזכות בו, באפריל 2012).

 

העיטור מוענק למנהיגים וקצינים אמריקנים וממדינות זרות בשם נשיא ארה"ב. לפי המידע הרשמי, האמריקנים מעניקים אותו עבור הישגים והתנהלות ראויה לשבח בביצוע פעולות יוצאות דופן.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפקד בלגיון. רא"ל גנץ
צילום: דובר צה"ל
מומלצים