שתף קטע נבחר

מגאולה עד גאולה: הח"כים והקרובים ביום חגם

צחי הנגבי עם אמו גאולה כהן וגדעון סער עם זוגתו גאולה אבן. 120 הח"כים הושבעו בנוכחות קרוביהם הנרגשים. אירנה, אמו של ח"כ הטרי יואל רזבוזוב: "לא האמנו שילד יהודי קטן מהפריפריה של רוסיה יגיע לשיאים כאלה"

120 ח"כים הושבעו אתמול (יום ג') במליאת הכנסת ה-19. הח"כים הנרגשים - 48 מהם חדשים לחלוטין ועוד חמישה שחזרו לאחר "גלות" מחוץ לכנסת - הגיעו עם בני משפחותיהם. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש עם חברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) ובן זוגה, ליאור שליין, וכתב על כך בדף הפייסבוק שלו: "דנים במצב האומה". 

 

הכירו את הח"כים החדשים - בפרויקט מיוחד של ynet

 

בימים האחרונים עוד ניסו חברי הכנסת הנכנסים לשריין כרטיסים נוספים לבני משפחה ולחברים, אולם בכנסת הגבילו כרטיסים בודדים בלבד לכל ח"כ. יאיר לפיד הגיע מלווה באשתו ליהיא, שלא הסתירה את ההתרגשות וצמוד מאוד לספסל הנושא את שמו של בעלה הנציחה בצילום כמה רגעים למזכרת. עומר בר-לב מהעבודה, בנו של הרמטכ"ל השמיני של צה"ל חיים בר-לב, הגיע עם אמו תמר שאמרה בעיניים דומעות: "המעמד הזה מרגש אותי מאוד". בר-לב הודה גם הוא: "אני מרוגש מאוד היום, במיוחד משום שאמי נמצאת כאן איתי וזכרו של אבי עוטף אותנו".

 

צפו בכתבתו של רועי מנדל על היום הראשון של הכנסת ה-19:  

גם הח"כ צחי הנגבי הגיע עם אמו, הח"כ לשעבר גאולה כהן, שלא הסתירה את התרגשותה. השר לשעבר, יצחק (בוז'י) הרצוג הגיע עם אמו אורה, שהתפעלה מהעיצוב החדש של הכנסת ומהארגון המופתי של הטקס. השר גדעון סער נראה במסדרונות הכנסת עם זוגתו הצמודה, מגישת ערוץ 1 גאולה אבן. אירנה, אמו של ח"כ הטרי יואל רזבוזוב (יש עתיד), הודתה שהיא "מתרגשת עד דמעות. לא האמנו שילד יהודי קטן מהפריפריה של רוסיה יגיע לשיאים כאלה במדינה אחרת. רק במדינה שלנו". ח"כ אורלי לוי מהליכוד ביתנו התרגשה, אך ציינה ש"זה אף פעם לא כמו בפעם הראשונה. היום אני יודעת לקראת מה אני הולכת".

 

נתניהו עם בני הזוג מיכאלי ושליין  ()
נתניהו עם בני הזוג מיכאלי ושליין


אשת ראש הממשלה בטקס השבעת חברי הכנסת  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אשת ראש הממשלה בטקס השבעת חברי הכנסת (צילום: AFP)

נפתלי בנט עם האישה והילדים  (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
נפתלי בנט עם האישה והילדים (צילום: אלכס קולומויסקי)
 


ח"כ רות קלדרון עם בני משפחתה  (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ רות קלדרון עם בני משפחתה (צילום: אלכס קולומויסקי)

ח"כ שמעון סולומון מתרגש עם קרוביו  (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ שמעון סולומון מתרגש עם קרוביו (צילום: אלכס קולומויסקי)

 

נשיא המדינה שמעון פרס נישק בלשכת יו"ר הכנסת היוצאת, ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, את אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, והתלוצץ: "פעם שלישית גלידה".

 

בנאומו במליאת הכנסת התייחס הנשיא פרס לאתגרים הכלכליים והחברתיים וקרא לחברי הבית "להירתם למאמץ משותף לרסן הגירעון ולשוב לצמיחה. האתגר הגדול העומד בפניכם, חברי הכנסת הוא בהיענות לציפיית העם לתיקון חברתי". גם זקן חברי הכנסת בנימין (פואד) בן-אליעזר (העבודה) התייחס לנושא, ובצד מחמאות על היציבות הכלכלית, ציין כי "הישג זה אינו יכול לחפות על כשליה של הממשלה היוצאת וממשלות שקדמו לה ובהם העמקה תהומית של הפערים החברתיים וגידול חסר תקדים של העניים בישראל. קשה מאוד היא שחיקתו של מעמד הביניים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גדעון סער וזוגתו גאולה אבן
צילום: עידו ארז
הח"כית החדשה תמר זנדברג ובתה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים