שתף קטע נבחר

"32 פלסטינים נוספים מועמדים להוצאה להורג"

מחזיק תיק המשפטים ברשות הפלסטינית, פרייח אבו מדיין, מודיע בראיון ל-ynet כי ההוצאות להורג יימשכו, דוחה את הטענות של ארגוני זכויות האדם, ומסביר מדוע, לדעתו, ברק הוא האחרון שרשאי לבקר את המעשה

"32 פלסטינים נוספים צפויים להיות מוצאים להורג באשמת שיתוף פעולה עם ישראל". כך אומר מחזיק תיק המשפטים ברשות הפלסטינית, פרייח אבו מדיין, בראיון מיוחד ל-ynet. יומיים אחרי ההוצאות להורג של משתפי הפעולה עם ישראל שביצעה הרשות, הוא מסביר כי הרשות אינה מתביישת או מצטערת על המעשים וכי חלק מהחוקים של הרשות מבוססים על חוקי השריעה - ההלכה המוסלמית - המתירה הריגת בוגדים ורוצחים.
"ישראל, ובמיוחד ראש הממשלה ברק, הם האחרונים שרשאים לבקר את הרשות על ההוצאות להורג", אומר אבו מדיין. "ברק הגיע לאן שהגיע בגלל כל הצל"שים שלו, שאת כולם קיבל בעקבות חיסולים של פלסטינים. בחיסולים הוא קיבל סיוע ממשתפי פעולה, מכאן דבריו נגד ההוצאה להורג. הוא גם אולץ לומר את הדברים בגלל שהשב"כ והמוסד נלחצו והחלו לחשוש שההוצאות להורג יקשו על גיוס משתפי פעולה נוספים".

אבל זה לא רק ברק, אלא גם ארגוני זכויות האדם בכל העולם ובשטחים.

"אני רוצה להישאר בברק. לא שמעתי שהוא גינה את הריגתו וגרירת גופתו של הפלסטיני מחברון. ברק ומופז מחסלים פלסטינים בדם קר, הם כבר הרגו יותר מ-400 פלסטינים, 13 ערבים מישראל והפכו 2,000 פלסטינים לנכים לכל החיים, את זה הם לא גינו. הם מתנהגים כמו בג'ונגל, אבל אפילו בג'ונגל החיות לא מתנהגות כמו שהישראלים נוהגים בפלסטינים. מה רוצים הישראלים, שנעבור שואה לפני שנקבל מדינה משלנו? אז אנחנו עוברים שואה, להיהרג ביריות לא שונה מלהישרף".

ומה לגבי ארגוני זכויות האדם?

"הארגונים הללו מקבלים כסף מהמערב ומארה"ב, ולכן הם חייבים להביע את הגרסה של מי שמממן אותם. בארה"ב יש הוצאות להורג. אנשי זכויות האדם הפלסטיניים מודים שהם התנגדו להוצאות להורג כדי לרצות את אלה שמממנים אותם".

כמשפטן אתה יודע שיש דרכים טובות יותר של ענישה.

"המצב מסובך, ישראל מבצעת הרבה מאוד חיסולים, והיינו חייבים לפעול מהר. ישראל מגייסת וגייסה הרבה משתפי פעולה, והיינו צריכים להפסיק את הסחף על מנת להרתיע את משתפי הפעולה. נכון שהיה לחץ ציבורי. אמו של ג'מאל עבד א-ראזק, שחוסל על ידי ישראל ברפיח, פנתה לראיס וביקשה שיוציא להורג את המשת"פ מקאווי, שהורשע בסיוע לחיסול. ומקאווי הוא אחיה של אמו של המחוסל. המכתב הזה תרם רבות להחלטת הראיס לחתום על ההוצאות להורג".

תמשיכו להוציא להורג?

"32 פלסטינים נוספים צפויים להיות מוצאים להורג באשמת שיתוף פעולה. יש רשימת חיסול מוכנה אצל ישראל למקרה של קשיים בתהליך המדיני, ואנחנו חייבים להיאבק בכך. ידוע לנו על מאות משת"פים שישראל גייסה, ולכן אנו חייבים להילחם בתופעה, כדי להגן על עצמנו".

קראת למשת"פים להסגיר את עצמם. האם יש היענות?

"יש היענות. אנו מתחייבים לשמור עליהם, להעניק להם פרנסה ולפעול לשילובם בחברה. לפני חצי שעה היה אצלי משת"פ שהסגיר את עצמו. הוא אמר לי שישראל גייסה אותו באמצעות 200 שקל והבטחה לכרטיס מגנטי שיביא לו עבודה ופרנסה בישראל. האיש הזה לא נרתע רק מההוצאה להורג, אלא מהיחס ומהחיים הרעים שמעניקה ישראל למשת"פים. הם נחשבים למצורעים בחברה הישראלית. הערבים בישראל דוחים אותם, וגם הישראלים. ילדיהם בלי לימודים, התדרדרו לפשע ולסמים. אז המשת"פ הזה הבין שישראל תזרוק אותו, החליט להסגיר את עצמו כדי לשמור על כבודו וכבוד ילדיו, וכדי לברוח מההוצאה להורג".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
אבו מדיין. "אנחנו עוברים שואה"
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
צילום ערוץ 2
ההוצאה להורג של מקאווי
צילום ערוץ 2
צילום איי פי
מקאווי מובל להוצאה להורג
צילום איי פי
מומלצים