שתף קטע נבחר

הרצח בבסמת טבעון: טרמפ ודקירה לעיני הבת

החשוד ברצח מריה זובידאת נקשר על ידי השוטרים גם לניסיון רצח בתה בת השנה וחצי, שנמצאה משוטטת לבדה באזור שבו נעלמה האם. ברכבו של החשוד נמצאו כתמי דמה של הנרצחת

פרטי חקירת הרצח של מריה זובידאת מהיישוב בסמת טבעון, שגופתה נמצאה בחודש שעבר סמוך לבית לחם הגלילית, הותרו היום (ד') לפרסום. החשוד, אחמד זובידאת, בן 23, הוא שכנה של הנרצחת, שנעצר למחרת היעלמה לאחר שהגיע למסור עדות במשטרה. הוא חשוד גם בניסיון לרצח של בתה בת השנה וחצי, שנמצאה משוטטת לבדה בלילה באזור שבו נעלמה האם.

 

הפרשה החלה בתחילת השנה, עם איתור הפעוטה סמוך ליישוב איבטין, מזרחית לקריית אתא, כשהיא רטובה ויחפה. אמה לא נמצאה ובמשטרה פתחו בחיפושים אחריה. למחרת האירוע, הגיע זובידאת למשטרה ומסר עדות לפיה ביקשה ממנו המנוחה להסיע אותה ואת בתה לאזור איבטין, שם הוריד אותה מרכבו ולדבריו מאז לא שמע מהן.

 

הוא נעצר בתחילה בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע והכחיש כי היה מעורב בהיעלמותה של האישה. מספר ימים לאחר מכן, נמצאה גופתה של זובידאת בשטח חקלאי סמוך לבית לחם הגלילית, והתברר כי נרצחה בדקירות. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית במחוז חוף, בפיקודו של ניצב-משנה אלי אסייג, ומעצרו של זובידאת, שנחשד ברצח, הוארך מאז מספר פעמים.

 

בידי המשטרה ראיות חפציות (פורנזיות) לפיהן רצח זובידאת את האישה לעיני בתה. בין השאר, נמצאו כתמי דם שלה במכוניתו של החשוד. בנוסף, יש בידי המשטרה עדויות של אנשים שראו את השניים בנסיבות הקושרות אותו למעשה הרצח.

 

היום הובא החשוד פעם נוספת לבית משפט השלום בקריות ומעצרו הוארך בחמישה ימים. במשטרה אמרו כי הרקע לרצח עדיין לא ברור, כמו גם טיב הקשר בין השניים. ככל הידוע, הייתה ביניהם היכרות מוקדמת, במסגרתה פנתה לעזרתו ועלתה לרכב עם בתה מרצונה.

 

סנגורו של החשוד, עו"ד משה מרוז, אמר כי הוא מכחיש את המיוחס לו. לדבריו, החשוד רק ביקש לסייע לאישה בהסעה. אחד מקרובי משפחתו של החשוד אמר כי "מצער מאוד לשמוע שהוא מעורב ברצח, קשה לנו להאמין שהוא רצח את האישה. מי שמסוגל לעשות דבר כזה הוא לא בן אדם, אפילו החיות לא עושות דבר כזה. אנחנו מחכים לסוף החקירה עד שנדע את כל הסיפור האמיתי".

 

בהכנת הכתבה השתתף חסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מריה זובידאת
פינוי הגופה
צילום: חגי אהרון
מומלצים