שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פסילת ה"זועביז": לפיד וטיבי יישרו את ההדורים

  לא התנצלות הייתה בשיחה בין השניים, אלא הבהרה שלפיה לפיד לא התכוון לעשות הכללה. אם לפיד לא ייכנס לממשלה, יחסיו עם הח"כים הערבים קריטיים נוכח השאלה מי יהיה יו"ר האופוזיציה. טיבי: אין לפסול אף ח"כ

  שבועיים אחרי שפסל שותפות עם חברי הכנסת הערבים, בעת שהצהיר כי "לא נעשה גוש חוסם עם 'הזועביז'", הסתיימה אתמול (יום ד') המתיחות בין יאיר לפיד לבין חלק מחברי הכנסת הערבים: הח"כ הטרי ויו"ר יש עתיד שוחח עם ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), והבהיר כי באמירתו לא התכוון להכליל את הח"כים הערבים.

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  נתניהו יאמר ללפיד: צריך חרדים לתהליך מדיני

  הסנאט מערים קשיים: עוכב מינוי הייגל לשר ההגנה

   

  מי בפנים ומי בחוץ? מרכיבים קואליציה (צילום: רויטרס, עופר עמרם, ערן יופי-כהן, ירון ברנר, גיל יוחנן, מוטי קמחי) (צילום: רויטרס, עופר עמרם, ערן יופי-כהן, ירון ברנר, גיל יוחנן, מוטי קמחי)
  מי בפנים ומי בחוץ? מרכיבים קואליציה(צילום: רויטרס, עופר עמרם, ערן יופי-כהן, ירון ברנר, גיל יוחנן, מוטי קמחי)
   

  מיד עם היוודע תוצאות הבחירות אמר לפיד כי הוא "דוחה את האפשרות לגוש חוסם עם השמאל אשר נשען על ה'זועביז'". לפיד רמז בדבריו לח"כ חנין זועבי שהשתתפה במשט המרמרה, אך המשפט הכעיס את הח"כים הערבים והם טענו כי מדובר בגזענות והכללה.

   

  אתמול התקשר לפיד לטיבי ושוחח עמו. לדבריו, הוא התכוון לזועבי עצמה ולא התכוון לעשות הכללה כלשהי, והוסיף כי לא ראה אפשרות לגוש חוסם בשמאל כפי שלא היה מסכים לגוש חוסם שנשען על מיכאל בן-ארי ואיתמר בן-גביר בימין, כלשונו. טיבי ענה: "אני מציע לא לפסול אף ח"כ ערבי ואין מקום להשוואה עם בן ארי".

   

  בתום השיחה אמר מספר 2 ברע"מ-תע"ל כי הדברים מקובלים עליו, וכי המתיחות בינם לבין השכן החדש באולם המליאה הסתיימה. טיבי אמר עוד כי "טוב שלפיד התקשר והסביר. יש לכבד חילוקי דעות פוליטיים ומפלגתיים". 

   

  ליישור ההדורים בין לפיד לחלק מחברי הכנסת הערבים עשויה להיות משמעות אם לפיד לא ייכנס לממשלת נתניהו, שכן הסיעות הערביות יכולות להוות לשון מאזניים בשאלה מי יזכה בתואר ראש האופוזיציה - שלי יחימוביץ' או יו"ר יש עתיד.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים