שתף קטע נבחר

האגזוז נחסם משלג, ילד מבוסטון נחנק למוות

שבעה בני אדם קיפחו את חייהם בסופת השלגים בארה"ב ובקנדה. ילד בן 11 נכנס להתחמם במכונית. צינור הפליטה נחסם בשלג והגזים הרעילים גרמו למותו. קשישה התמוטטה ומתה כשפינתה שלג. נהג החליק והתנגש בעץ

סופת השלגים "נמו" בצפון אמריקה גבתה את חייהם של שבעה בני אדם - ארבעה בארצות הברית ושלושה בקנדה. בין הקורבנות ילד בן 11 מבוסטון שנכנס למכונית כדי להתחמם. צינור הפליטה כוסה בערימת שלג, והגזים הרעילים נכנסו לתא הנוסעים וגרמו למותו של הילד. במקומות רבים בצפון מזרח ארצות הברית נערם השלג לגובה של יותר מחצי מטר. כ-650 אלף בתים וחנויות נותרו במשך שעות ארוכות ללא חשמל.

 

דובר שירותי הכיבוי של בוסטון, סטיב מקדונלד, סיפר שהילד סייע לאביו לפנות שלג, ולאחר שהתקרר, התניע אביו את המכונית והילד נכנס להתחמם בתוכה. לפי ההערכות שהה הילד במכונית כעשר דקות עד רבע שעה. כאשר גילה האב את האסון, הוא הזעיק שני שכנים והם ביצעו בבנו החייאה מלאכותית. האב עצמו לקה בקוצר נשימה וצוות ההצלה לקח את השניים לבית החולים, ושם הוכרז מותו של הילד. האב עדיין בטיפול. ג'ניפר מאהיגן מהמרכז הרפואי של בוסטון אמרה ש"זהו בהחלט מקרה טרגי שניתן היה למנוע".   

 

ידיעות קודמות על הסופה "נמו":

 

שלג בניו יורק      (צילום: חן דרכמן) (צילום: חן דרכמן)
שלג בניו יורק (צילום: חן דרכמן)

 (צילום: יובל גרבש) (צילום: יובל גרבש)
(צילום: יובל גרבש)

 (צילום: ערן עוז) (צילום: ערן עוז)
(צילום: ערן עוז)

שלג בבוסטון     (צילום: שי בזק) (צילום: שי בזק)
שלג בבוסטון (צילום: שי בזק)

הסופה במצ'סוסטס      (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הסופה במצ'סוסטס (צילום: רויטרס)

שלג מכסה את הכביש ואת המכוניות בבוסטון       (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
שלג מכסה את הכביש ואת המכוניות בבוסטון (צילום: רויטרס)

הולך נגד הרוח בבוסטון       (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הולך נגד הרוח בבוסטון (צילום: רויטרס)

 

שלושת הנספים הנוספים נהרגו מאובדן שליטה של כלי רכב בשלג הכבד: בעיר פוקיפסי שבמדינת ניו יורק איבדה צעירה בת 18 את השליטה על מכוניתה ודרסה למוות קשיש בן 74. במקרה נוסף במדינת יורק נהרג נהג טרקטור שפינה שלג מחניית ביתו לאחר שאיבד שליטה והידרדר במורד הרחוב. בניו המפשייר נהרג גבר בן 30 שהתנגש עם רכבו בעץ. בפרובינציה אונטריו שבקנדה נהרגו שלושה בני אדם כתוצאה מהסופה: קשישה בת 80 התמוטטה בעת פינוי שלג מחצר ביתה ומותה נקבע במקום. בנוסף נהרגו שני גברים בתאונת דרכים.

 

50 מיליון אמריקנים מניו ג'רזי עד מיין חשו את נחת זרועה של הסופה "נמו", בהם קורבנות "הוריקן סנדי" - שרבים מהם עדיין לא הצליחו לשקם את בתיהם מאז. עיתוי הסופה - עם תחילתו של סוף השבוע, כשפחות מכוניות מצטופפות בעורקי התנועה הראשיים - יצר תנאים טובים יותר להתמודדות הרשויות, אך לא מנע סיטואציות מסוכנות. כך, למשל, הופתעו מאות נוסעים בכביש המהיר של לונג איילנד, ממזרח לעיר ניו יורק, מהמהירות שבה השלג נערם, נתקעו על ציר התנועה ונאלצו לנטוש את מכוניותיהם בצדי הדרך. אלפי טיסות בוטלו ונגרמו שיבושים קשים בכל נתיבי התחבורה.

 

לאורך החוף המזרחי נרשמו אזורים עם יותר ממטר שלג. בקונטיקט, מסצ'וסטס, רוד איילנד, ניו המפשייר ומיין נקברו מכוניות חונות מתחת למעטה עבה ולבן. בבוסטון (8- מעלות) ובניו אינגלנד צפוי השלג להפסיק רק בעוד שעות ארוכות, ולעת עתה, התנועה היחידה האפשרית באזור היא ברגל בלבד. ניו יורק (2- מעלות), אחת הנפגעות העיקריות מ"הוריקן סנדי", סבלה הפעם מנזקים קלים באופן יחסי.


פורסם לראשונה 09/02/2013 23:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכוניות נקברו תחת השלג בבוסטון
צילום: רויטרס
מומלצים