שתף קטע נבחר

תובענה משמעתית: נתן אשל צילם עוד עובדות

פרסום ראשון: תובענה משמעתית שהוגשה נגד עזרא סיידוף מגלה שאשל צילם עובדות נוספות בלשכת רה"מ מעבר לר'; סיידוף מואשם שחיטט בסלולרי של אשל והראה למזכירה של רה"מ צילומים לא מקובלים של עובדות בלשכה

פרשת נתן אשל נפתחת מחדש: נציבות שירות המדינה הגישה באחרונה תובענה משמעתית נגד עזרא סיידוף, סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה ומקורב לבני הזוג נתניהו, על כך שחיטט במכשיר האייפון של נתן אשל, הסתכל בתמונות של עובדות לשכת ראש הממשלה ואף הראה את התמונות למזכירתו של ראש הממשלה. כך נודע ל-ynet ו"ידיעות אחרונות". 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

התובענה הוגשה ב-27 בינואר לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה. מהתובענה עולה כי אשל לא הסתפק בצילומים לא

מקובלים של ר', אלא צילם עובדות נוספות בלשכת ראש הממשלה. סיידוף מואשם בתובענה המשמעתית כי ב-26 ביוני 2011 או בסמוך לכך, נמסר מכשיר האייפון של אשל, ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, לסיידוף לצורך תיקון.

 

סיידוף לקח לידו את מכשיר האייפון של אשל, הדליק אותו, הסתכל בתמונות המצולמות השמורות על גבי המכשיר, בין היתר בתמונות של עובדות לשכת ראש הממשלה, ולאחר מכן העביר את מכשיר האייפון למזכירת ראש הממשלה ועוזרת ראש לשכת ראש הממשלה, על מנת שתצפה אף היא בתמונות השמורות על גבי מכשיר האייפון של אשל.

 

"כל האמור, ביצע הנאשם ללא ידיעתו או אישורו של מר אשל. במעשיו כמתואר לעיל, פגע הנאשם בפרטיותו של מר אשל והתנהג התנהגות שאינה הולמת עובד מדינה", נכתב בתובענה שעליה חתומה עו"ד אילה הוניגמן-ליפץ, סגנית ממונה בכיר (משמעת) בנציבות שירת המדינה. לדיון בעניינו של אשל הוזמנו שני עדי תביעה ובהם מזכירתו של ראש הממשלה ועוזרת ראש לשכת ראש הממשלה.

 

לפני שנה הייתה כוונה בנציבות להימנע מהגשת תובענה משמעתית נגד סיידוף בפרשה והנטייה הייתה אז להסתפק רק בנזיפה בתיקו האישי. אלא שהדבר קומם עובדות במשרד ראש הממשלה שטענו כי הוא לא פגע רק בפרטיותו של אשל - אלא גם בצנעת הפרט של העובדות. לכן הופעלו לחצים על הנציבות שלא להסתפק בנזיפה, ובנציבות הגיעו למסקנה שאי אפשר להשתיק את הפרשה ושאין מנוס מלהגיש תובענה נגד סיידוף.

 

כמה צולמו?

אלא שבעצם הגשת התובענה, פרשת נתן אשל נפתחת מחדש, מכיוון שכעת יידרש סיידוף לתת הסברים - כמה עובדות צילם נתן אשל בלשכת ראש הממשלה, מה רואים בתמונות ומי המצולמות.

 

הדיון בעניינו של סיידוף טרם החל ובימים אלה מתקיימים מגעים מאחורי הקלעים להגיע להסדר טיעון שיוצג לבית הדין, אם אכן יסכים סיידוף לחתום עליו. כזכור, כשהפרשה התפוצצה העדיף אשל להודות בעסקת טיעון מהירה בהתנהגות שאינה הולמת כדי להביא לסיום הפרשה ולהימנע מהעברת התיק לחקירה פלילית.

 

מקורות בנציבות אומרים כי במגעים הוצעו לסיידוף כמה הצעות לעונש מוסכם במסגרת הסדר הטיעון, אך עד כה לא הגיעו להסכמה ולכן הוחלט להגיש את התובענה לבירור בית הדין. עוד הוסיפו המקורות בנציבות, כי בעצם ניהול התיק ייחשף בפני בית הדין כל חומר הראיות בתיק לרבות חקירות, מזכרים חסויים ותיעוד של חקירות עובדות לשכת ראש הממשלה שנחקרו בפרשת אשל.

 

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "אכן הוגשה תובענה לבית הדין למשמעת נגד עזרא סיידוף. טרם החל להתנהל ההליך בעניינו ובין הצדדים מתקיימים מגעים בנדון. לא נתקבלו באגף המשמעת תלונות נוספות או חדשות מעבר למה שהיה קיים במהלך ניהול התיק בעניינו של נתן אשל".

 

נתן אשל שהיה האיש החזק בלשכת ראש הממשלה הודח מהתפקיד לאחר שהורשע בהסדר טיעון בהתנהגות לא הולמת כלפי העובדת ר' שהיתה כפופה לו. אשל הואשם והודה שפיתח וקיים קשר של קירבה יתרה מצדו כלפי ר' בדרך שאינה ראויה ואינה מקובלת בין ממונה לכפיפה בשירות המדינה. דרך זו כללה פגיעה בר' ובצנעת הפרט שלה, באמצעות כניסה למחשב שלה שלא ברשותה, מסירת מידע אישי ופרטי הנוגע לר' לגורמים שונים בלשכת רה"מ וכן בדרך של צילומים לא מקובלים של ר' באירועים שונים. אשל התחייב שלא לחזור עוד לשירות המדינה. אשל טען שההתחייבות הזו לא מונעת ממנו לעסוק בפעילות ציבורית ופוליטית.

 

אשל סרב להגיב לדברים. מלשכת ראש הממשלה לא נמסרה תגובה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים