שתף קטע נבחר

תוקף יעל דיין שוב הורשע ששפך תה - ולא ייכלא

ב-1996 הורשע ישראל לדרמן ששפך תה רותח על הח"כית דאז ונידון ל-3 שנות מאסר. ב-2008 הוא תקף באותה דרך פעיל שמאל זר, אבל הסדר טיעון מקל שהשיג קבע שלדרמן (77) יֵרצה הפעם רק עבודות שירות. סנגורו: "ההסכם מאוזן וראוי"

בסוף השבוע שעבר, בפעם השנייה בחייו, הורשע ישראל לדרמן (77) בכך ששפך תה רותח על אנשי שמאל בחברון, אלא שהפעם הוא יֵרצה עבודות שירות בלבד. לדרמן, שריצה בסוף שנות ה-90 שלוש שנות מאסר אחרי שב-1996 שפך תה רותח על הח"כית דאז יעל דיין, פגע ב-2008 באותה צורה בדיוק בפעיל השמאל גואן מונוז וגרם לו לכווייה בצוואר. בניגוד לפעם הקודמת, כעת זכה לדרמן בן ה-77 להסדר טיעון מקל בשל מצבו הרפואי.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

תלונות: חבר כנסת לשעבר הטריד מינית עובדות

נהריה: חלקים לייצור מטען חבלה נמצאו בגן ילדים

הפתעה בדיוטי פרי של לבנון - מצתים מישראל

 

לדרמן הורשע בכך שביוני 2008 הבחין בתהלוכה של אנשי שמאל בסמוך למערת המכפלה. הוא יצא לעברם עם כוס תה רותח בידו, שפך את תכולתה על הצועדים ופגע במונוז. במסגרת הסדר הטיעון הודה לדרמן באישום אך נוכח מצבו הרפואי ובשל העובדה שעזב מאז את הארץ, סיכמו התביעה ובא כוחו של לדרמן, עו"ד דוד הלוי, כי לא יושת עליו עונש מאסר. הצדדים סיכמו על הפעלת חמשת חודשי המאסר על תנאי שהוטלו עליו בגזר הדין אחר, ונקבע שהם ירוצו במסגרת עבודות שירות.

 

בעברו הורשע לדרמן גם ברצח של פלסטיני במהלך שירות מילואים בסוף שנות ה-70. הוא עמד למשפט בבית דין צבאי ונידון ל-20 שנות מאסר. בעקבות ערעורו קוצר העונש לעשר שנים אך לבסוף הוא ריצה שנתיים בלבד.

 

שופט בית משפט השלום בירושלים, ירון מינטקביץ, ציין את ההיסטוריה הבעייתית של לדרמן והדגיש כי היה ראוי להטיל עליו עונש חמור הרבה יותר, אבל החליט לקבל את ההסדר נוכח מצבו הרפואי.

 

עו"ד הלוי מסר בתגובה: "מרשי הוא אדם מבוגר הסובל ממגוון בעיות רפואיות. בהתחשב בכך ובשים לב לקשיים ראייתיים שהיו קיימים בתיק, ההסדר שגובש מאוזן וראוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מערת המכפלה
צילום: גורג' גינסברג
עו"ד הלוי. "לדרמן סובל ממגוון בעיות רפואיות"
צילום: שלומי כהן
מומלצים