שתף קטע נבחר

צניעות עד הקבר: "ברזיות לנשים" בבית העלמין

מבקרים בבית העלמין בקריית גת לא האמינו למראה עיניהם: על הברזיות נתלו שלטי הפרדה לגברים ולנשים. "על האיסור לנשים להספיד כבר שמענו, אבל כזה עוד לא ראיתי", התלונן אחד מהם. המשרד לשירותי דת: השילוט אינו במקומו והורנו להסירו

אין גבול להפרדה: בבית העלמין של קריית גת נתלו שלטים המורים לנשים להשתמש בברזיות מים נפרדות מאלו של הגברים – מטעמי צניעות. בעקבות מחאת כמה מבאי המקום ופניית ynet למשרד לשרותי דת, הוסרו השלטים.

 

 << כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו  >>

 

 

על פי המנהג, יש "ליטול ידיים" אחרי ביקור בבית העלמין, כדי להסיר "רוח רעה" השוררת שם (אף שלא ניתן להיטהר בכך מטומאת המת שבו). זו הסיבה שבגינה מותקנות ברזיות מים בסמוך ליציאה, ובקריית גת, כאמור, יש בהן הפרדה בין גברים לנשים. אדם שהשתתף באזכרה שנערכה שם בסוף השבוע, סיפר ל-ynet כי נדהם לגלות שוב את ההקצנה ומידת ההחמרות בדיני "צניעות" – ובמיוחד במרחב הציבורי.

 

ברזייה לנשים וברזייה לגברים ()
ברזייה לנשים וברזייה לגברים

 

"על האיסור לנשים להספיד כבר שמענו – אבל דבר כזה עוד לא ראיתי", אמר. "הייתה איתנו פה באירוע אשת אקדמיה בעלת שם שמתמחה במגדר, ואפילו היא, שחוקרת את הנושא, לא האמינה למראה עיניה".

 

"תפיסה מעוותת ומסוכנת"

מנכ"ל התנועה המסורתית, עו"ד יזהר הס, אמר ל-ynet: "אין נפרד ושווה. המחשבה שאדם אינו יכול ליטול את ידיו

ביציאה מבית הקברות ללא הפרדה בין הברזיות, לבל יחשוב דבר עברה, היא מעוותת ומסוכנת. ההפרדה שיוצאת מבית הכנסת ומגיעה למכולות, אוטובוסים ובתי עלמין היא תופעה החייבת להעלם מהעולם".

 

במשרד לשרותי דת, כאמור, אישרו כי ההפרדה בין המינים בית העלמין אינה במקומה. בעקבות פניית ynet טיפל המשרד בליקוי, ומסר: "אכן היה שילוט על הברזיות – והוא הוסר".

 

 • שיפי חריטן הולכת נגד הזרם: ילדים זה שמחה. אבל במידה
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ההפרדה בברזיות של קריית גת
  מומלצים