שתף קטע נבחר

הוכרזו הזוכים בפרסי רפפורט לציור

האמנים דוד ריב ואיוה כפרי הם זוכי פרס רפפורט לציור העומד על סך 100 אלף דולר, ומוענק לאמן בכיר ולאמן צעיר

פרסי רפפורט לעידוד יוצרים בתחום הציור, יוענקו השנה לאמנים דוד ריב ואיוה כפרי. הפרסים, העומדים על סכום של 100 אלף דולר, מוענקים מדי שנה לשני ציירים, בכיר וצעיר, המתגוררים ופועלים בישראל. טקס חלוקת הפרסים ייערך ב-13 במרץ במוזיאון תל אביב לאמנויות, האכסניה המארחת את האירוע מהיווסדו.

 

מחצית שווי הפרסים - 70 אלף דולר לצייר הבכיר ו-30 אלף דולר לצייר צעיר עד גיל 40 - נועדה למימון תערוכה מיצירותיהם שתלווה בקטלוג. תערוכותיהם של הזוכים ייפתחו במוזיאון תל אביב בחודש אפריל 2014. כחלק מתקנון הפרס, מתחייב כל זוכה לתרום לפחות עבודה אחת לאוסף רות וברוך רפפורט לאמנות ישראלית. האוסף כולו ייתרם למוזיאון ויוצג כתערוכה ב- 2016 במלאת עשור למתן הפרס.

 

עבודה של דוד ריב, זוכה פרס רפפורט ()
עבודה של דוד ריב, זוכה פרס רפפורט

 

בנימוקיהם למתן הפרס לדוד ריב, כתבו השופטים: "ריב הינו אמן מחויב פוליטית, שמצייר על פי דימויים השאובים מהטלוויזיה ומהאינטרנט. הוא מצייר דפי קונטקטים, נגטיבים וסרטי וידאו שניכר בהם

השימוש בצבעוניות של חומרי הצילום. הוא מצייר מכירות פומביות ואנשים המשוטטים בגלריות ובמוזיאונים, חיילים בפעולות שגרתיות, אירועי עימות על קו-התפר שבין ישראל לשטחים הכבושים, תמונות מחיי היום-יום ודמויות פוליטיות ידועות.

 

"שכפול הדימויים יוצר מעין חדר בקרה של אולפן תקשורת שבו נצפים בו זמנית אירועים שונים, לכאורה בעלי ערך סגולי שווה. עבודתו רחבת היריעה שואלת על תחומי האמנות והפוליטיקה ועל הקשר ביניהם, שאי אפשר להפרידו".

 

את הפרס לציירת בראשית דרכה העניק חבר השופטים לאמנית איוה כפרי. בנימוקים למתן הפרס כתבו: "כפרי יוצרת מיצבי ציור מופשטים ופיוטיים, וביצירתה הייחודית והמקורית הופכת את הציור לחוויה בחלל, ומרחיבה את גבולותיו מתוך שימוש חדש בחומרים חדשים. החלל הציורי שמתקבל בעבודתה, המכונה מיצב-ציור, מזמין את הצופה לחדור לתוכו ולהימצא בתוך אירוע ציורי מרהיב, אך שברירי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים