שתף קטע נבחר

המחבל מפיגוע בתאומים: תוציאו אותי מהצינוק

פעיל אל-קאעידה רמזי יוסוף אחראי למותם של 6 ולפציעתם של למעלה מאלף בפיגוע בניו יורק ב-1993: "אני טרוריסט, וגאה בזה". אחרי 18 שנה בבידוד מוחלט, הוא מבקש הקלה בתנאים. בבית הסוהר מתנגדים: הוא עדיין רוצח חסר מצפון

רמזי יוסוף, המחבל הפקיסטני שהורשע בפיגוע במגדלי התאומים בשנת 1993, מבקש מבית המשפט לערעורים בארצות הברית להוציאו מבידוד ולאפשר לו תנאים של כלא רגיל, על מנת לשמור על שפיותו. יוסוף בן ה-44 נדון למאסר עולם בלי אפשרות חנינה ועוד 240 שנה, ואינו מביע חרטה על מעשיו במהלכם נהרגו שישה בני אדם ונפצעו יותר מ-1,000 איש.

 

עוד בחדשות ynet:

שנתיים לטבח באיתמר: "הזמן לא מרפא הכאב"

כתב אישום נגד אשת היועץ: העסיקה עובד זר

 

ב-18 שנה האחרונות מצטמצמים חייו של יוסוף, בכיר ב"אל קאעידה", לצינוק של שלושה וחצי על שני מטרים. במשך כמעט 24 שעות ביממה הוא כלוא מאחורי דלתות פלדה ומקבל את מזונו מסוהר, שדוחף את המגש פנימה מבלי להיראות. אחרי הפיגוע הוא נמלט לפקיסטן אולם נתפס על ידי סוכני FBI. הוא נשפט בניו יורק ושם התגאה במעשיו. "אני טרוריסט ואני גאה בזה כל עוד זה נגד ממשלת ארה"ב ונגד ישראל, כי אתם יותר מטרוריסטים. אתם המצאתם את הטרור ומשתמשים בו כל יום. אתם קצבים, שקרנים וצבועים", אמר.

 

האמירה הזו הייתה האחרונה שנשמעה מיוסוף, שנכלא בכלא "סופר מקס" המבוצר והמבודד ביותר באמריקה, ששוכן בהרי הרוקי בקולורדו וממנו לא יוצאים בחיים. לאחר ששופט מחוזי בניו יורק כתב מזכר בחודש אוקטובר, שבו הגדיר את יוסוף "רוצח בדם קר, חסר מצפון לחלוטין", הוא החליט לפנות לבית משפט לערעורים. הוא מבקש להקל עליו כדי שיוכל לשמור על שפיות, אחרי שנים של הידרדרות פיזית ומנטלית, והנימוק המרכזי שלו הוא "התנהגות טובה".

 

"אני מבקש סיום מיידי של בידודי בצינור ומבקש תא באווירה פתוחה של בית סוהר, שבו אסירים יכולים לצאת מהתא ל-14 שעות ביממה לפחות", הוא כתב להנהלת בית הסוהר, במסמך פנימי שהגיע לעיתון "לוס אנג'לס טיימס".

"אני נמצא בצינוק מאז 8 בפברואר 1995, בלי שהסוף נראה. אני מבקש לא להיות נתון לאזיקי בידי וברגלי כשאני מוצא מהצינוק".

 

פרקליטו, עו"ד ברנאד קליינמן, טען בבית המשפט כי יוסוף סובל מ"טראומה עמוקה" ושהתנהגותו הנוכחית מלמדת על "פרנויה מסוימת ופחד שאינם מנת חלקם של אסירים שבאים במגע עם אסירים אחרים". בבית הסוהר לא ששים לענות על בקשתו של יוסוף וטוענים כי הוא עדיין מהווה סיכון ביטחוני רציני, אבל עמדת מומחי משפט היא שהיחס לטרוריסט הפקיסטני מנוגדת לחוקה האמריקנית. 

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 17/02/2013 23:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים