שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  5 טעויות שכדאי להימנע מהן בדייט הראשון

  על אילו נושאי שיחה מומלץ לוותר, איך להימנע משפת גוף שתשדר מסרים שגויים ואיך לסיים את הדייט בצורה הנכונה ביותר? עשו ואל תעשו בדייט הראשון ובבקשה, היו נבונים ולימדו מטעויות של אחרים

  כמעט כולנו רוצים למצוא אהבה ומייחלים לכך שבדייט הקרוב זה סוף סוף יהיה זה. אנחנו מוציאים מהארון את הבגד החדש, מתבשמים, מסדרים את השיער ויוצאים נרגשים לפגישה. אלא שהדייט הגיע סיומו, וגם הפעם זה לא נגמר עם זיקוקים באוויר, ושוב תחושת האכזבה באה לבקר אתכם.

   

  יכול להיות שזה עניין של חוסר קליק וכימיה, אולי המראה החיצוני שלו/שלה לא עשה לכם את זה, אך יש סיכוי שאתם זוג פוטנציאלי מדהים וזה לא צלח, פשוט כי עשיתם טעויות בדייט שמנעו מהקשר להתפתח. איך תימנעו מהטעויות הנפוצות בדייט? תמשיכו לקרוא.

   

   

  טעות מספר 1:נושאי שיחה

  יכול להיות שבמבט ראשון אתם "עפים" אחד על השני - יש פרפרים בבטן, משיכה פיזית מטורפת, הראש מתמלא בפנטזיות והכל נראה מאוד מבטיח. אבל כשמתחילים לשבת ולדבר, מגלים שהכימיה התקשורתית ביניכם היא ממש לא משהו.

   

  למה זה קורה? לעיתים זה באמת עניין של חוסר כימיה, ולפעמים זאת פשוט בעיה של גלישה לנושאי שיחה שלא עושים טוב לדייט. הנה כמה דוגמאות: לא מעט אנשים מושפעים מלחץ ומהתרגשות בדייט ראשון, והם מדברים שטויות, למשל - לא מפסיקים לשאול שאלות כמו איזה חוקר מקצועי במשטרה.

   

  אל תבינו אותי לא נכון - לשאול שאלות זה מעולה. הביעו התעניינות, אבל שאלו שאלות פתוחות וקלילות. הימנעו מחקירות על מערכות יחסים קודמות כבר בתחילת הפגישה, ואל תשאלו שאלות אישיות מדי.

   

  חשוב גם להימנע משיחות על עניינים פוליטיים, ערכיים ודתיים בשלב ראשון. והכי חשוב, אל תתחילו לקטר על החיים, תהיו חיוביים ותשדרו אנרגיות טובות. זכרו - אנשים נמשכים לאנשים חיוביים, כיפיים, אופטימיים, עם שמחת חיים. אז גם אם עובר עליכם יום מהגיהינום - נתקעתם עם פאנצ'ר, פיטרו אתכם מהעבודה, ויש לכם נזילה בבית - שמרו זאת לעצמכם בשלב ראשון. על מה כן לדבר? עדיף להתחיל בשיחת חולין קלילה על העבודה, הלימודים, חוויות מטיולים, תחביבים ונושאים מהסוג הזה.

   

  היזהרו בלשונכם, ושימו לב למה שאתם אומרים בין השורות - כשאתם יושבים בדייט עם מישהו חדש, לעולם אל תקטרו על בני הזוג הקודמים שניסו לשדך לכם, גם אם הם ממש לא היו לטעמכם (וזה ממש לא משנה מי עשה את השידוך - השכנה, הדודה, חבר לעבודה או שדכן מקצועי). למה? ברגע שאתם אומרים שהכירו לכם מישהו "על הפנים" – זה מעביר מסר סמוי שמי שעשה את השידוך אולי חשב שאתם בעצמכם "לא משהו", ולכן הכיר לכם מישהו באותה הרמה.

   

  לעומת זאת, אם תספרו שהכירו לכם אנשים איכותיים, אבל פשוט לא הסתדר מסיבה זו אחרת - המסר שעובר הוא שאתם אנשים איכותיים, ולכן מנסים להכיר לכם אנשים כמוכם. חשוב מאד גם שתתנו במה לצד השני - אף אחד לא אוהב אנשים יהירים שמרוכזים בעצמם. לעיתים המבוכה גורמת לנו לדבר על עצמנו ללא הרף, אז שימו לב לא ליפול למלכודת הזאת.

   

  אומרים שאם אדם הוא מעניין או לא - זה עניין של "או שיש לך את זה או שלא". אני טוענת שלא. לדעתי, גם האדם המשעמם ביותר עלי אדמות יכול להשקיע בעצמו, להרחיב אופקים ועל ידי כך להפוך לאדם מעניין יותר. ספר לה על הסרט האחרון שראית בקולנוע, ספרי לו על הספר החדש שקראת או כל דבר אחר שיתבל את נושאי השיחה שלכם.

   

  אם אתם מעוניינים, שדרו זאת בשפת הגוף שלכם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אם אתם מעוניינים, שדרו זאת בשפת הגוף שלכם(צילום: shutterstock)

   

  טעות מספר 2: שפת גוף

  עובדות מוכיחות שלתוכן המילים שלנו יש השפעה של 7% בלבד על המסר שאנחנו מעבירים, בעוד שלסימנים הבלתי-מילוליים (שפת גוף, לבוש, מבנה הגוף, אסתטיקה ואינטונציה) יש השפעה מכרעת של 93%. כלומר, הדרך שבה אומרים את הדברים היא הרבה יותר משמעותית ממה שאומרים. שימו לב, אם אתם יושבים עם ידיים משולבות - המסר הוא שאתם סגורים ולא ממש בעניין.

   

  אם הידיים מתחת לשולחן - כנראה שאתם מסתירים משהו. אם אתם נמנעים מקשר עין - הצד השני יכול לחשוב שאתם לא מעוניינים. לכן, הקפידו על שפת גוף פתוחה וחיובית - שבו אחד מול השנייה עם ידיים פתוחות על השולחן, דברו עם הידיים ושמרו על קשר עין, גם אם אתם ממש ביישנים ונבוכים. האמינו לי, בהחלט אפשר לעבוד על זה.

   

  יש אנשים שמטבע אופיים או מביישנות משדרים מסר שגוי של אי-פתיחות לקשר. אני מדברת על אותם אנשים שמכנים אותם "מלכי הקרח". אם אתם לא אנשים חמים מטבעכם, זה בסדר, אבל חשוב שתנסו לשדר שאתם פנויים לקשר.

   

  טעות מספר 3: חוסר בטחון

  בטחון, בטחון, בטחון. פעמים רבות אני שומעת את השאלה "איך הוא תפס כזאת חתיכה?!" (והכוונה לבחור שלא ניחן ביותר מדי יופי או קריירה משגשגת), והתשובה היא פשוטה: יש לו בטחון עצמי גבוה. אתם לא חייבים להיות מלכי יופי או מיליונרים כדי להשיג בחורה יפה וטובה. אם יש לכם בטחון עצמי גבוה, זה כבר מעלה לכם את הסיכויים במאות אחוזים.

   

  עם זאת, חשוב מאד שתיזהרו מביטחון עצמי מופרז. אנשים לא אוהבים יהירות, אבל יחד עם זאת, כשאתם בדייט, אתם נדרשים לשווק את עצמכם. עשו לעצמכם יחסי ציבור, ספרו על תכונות חיוביות שלכם ועל הישגים מעניינים שהגעתם אליהם, ועשו זאת כמובן בנימה צנועה. אני יודעת שזה לא תמיד פשוט ולא בא באופן טבעי לכולם, אך אפשר לעבוד על זה.

   

  נסו תרגיל פשוט: לפני שאתם יוצאים לדייט, הכינו לעצמכם רשימה של כל התכונות הטובות שלכם, מה יש לכם להציע לבן/בת זוג. זה יעזור לתחושת הביטחון שלכם שבאה לידי ביטוי באנרגיות שלכם.

   

  טעות מספר 4: עניינים טכניים

  קודם כל, מיותר לציין שחשוב להגיע בזמן. מי שמאחר לדייט מפגין סוג של זלזול. עוד דבר שהוא ברור אבל לא תמיד מיישמים אותו, הוא להשקיע בהופעה חיצונית. אין הכוונה שצריך להוציא מהארון את הבגד החגיגי שלבשת לחתונה של אחיך, ואת ממש לא צריכה ללכת לקוסמטיקאית לעשות טיפול פנים לפני הדייט, אבל הקפידו על מראה מטופח ואסתטי.

   

  נסו להימנע משיחות על נושאים חלוקים כמו דת או פוליטיקה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  נסו להימנע משיחות על נושאים חלוקים כמו דת או פוליטיקה(צילום: shutterstock)

   

  טעות מספר 5: סיום הדייט

  סוף הדייט הגיע ועכשיו צריך להחליט אם תהיה פגישת המשך או שכאן נפרדות דרכיכם. אם בן הזוג ממש לא מצא חן בעיניכם ואין טעם בפגישה נוספת, אל תוליכו אותו שולל. אל תאמרו "נהיה בקשר", או "נקבע פגישה נוספת" ואז תיעלמו מעל פני האדמה, כי זה מבלבל ומעליב. עדיף לומר את האמת (בצורה עדינה כמובן) ולהימנע ממסכת הסינונים הטלפוניים בעתיד.

   

  אפשר לומר משהו בסגנון: "אתה מאוד נחמד ונהניתי, אבל אנו לא מתאימים", או "את מקסימה והיה לי כיף, אבל אני לא רואה עתיד לקשר". אני תמיד ממליצה לדבר בפתיחות ולשאול את הדייט שלכם בחיוך אם הוא מכיר מישהו שיכול להתאים לכם. אפשר לומר "אתה ממש מקסים, אבל לא נראה לי שאנחנו מתאימים. אם יש לך מישהו להכיר לי - אשמח".

   

   

  נכון, זה דורש אומץ לבקש בקשה כזו, אבל אם הדייט זרם והתחושה שלכם היא שהשארתם רושם טוב אבל פשוט אין ביניכם כימיה, אין סיבה שלא ייצא מזה משהו טוב. אז התגברו על מחסום הבושה, נטרלו את האגו, ואולי דווקא החבר הכי טוב שלו יהיה בעלך לעתיד או להפך.

   

  אם כן מצאתם חן אחד בעיני השנייה, אל תשחקו משחקים. יכול להיות שהאגו שלכם יגרום לכם להפסיד את המשך הקשר. אז אין צורך לרדת על הברכיים להציע נישואין על הפגישה הראשונה או לצאת בהצהרות כמו "אני מרגישה באינטואיציה שאתה תהיה בעלי". אבל כן תמצאו דרך להביע את העובדה שאתם מעוניינים בפגישה נוספת.

   

  ולסיום בנימה אופטימית, גם אם הדייט היה ממש גרוע, אל תתנו לזה למנוע מכם לצאת לדייטים נוספים. בסוף יגיע הדייט המוצלח, זה רק עניין של זמן...  

   

   

  בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק   

   

   

  הכותבת היא שדכנית ובעלת רשת משרדי השידוכים "דו-לב"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לא, הצבעת לו לבחירות? באמת? פוי
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים