שתף קטע נבחר

חקירה נגד 3 אלופי-משנה באגף הלוגיסטיקה

שניים נחקרו במצ"ח בחשד לדיווח שקרי, והשלישי זומן לבירור בעקבות הודעה מטרידה ששלח לקצינה. כך פורסם ב"ידיעות אחרונות". דובר צה"ל: "האירועים יטופלו בחומרה הראויה"

טלטלה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל: שלושה קצינים בכירים בדרגת אלוף-משנה הסתבכו בו זמנית בפרשות מביכות. שניים מהקצינים נחקרו במצ"ח בחשד לאי סדרים ודיווח שקרי על לינה בבתי מלון, וקצין נוסף נקרא לבירור בלשכת הרמטכ"ל לאחר שהתברר כי שלח הודעות בעלות אופי מטריד לקצינה המשרתת תחתיו. מסתמן כי כל השלושה ייאלצו לסיים את שירותם בצה"ל, כך פרסם הבוקר (יום ג') הכתב הצבאי של "ידיעות אחרונות" יוסי יהושוע.

 

עוד בחדשות:

ה"מתלוננת" נגד סער מכחישה, נבדק חשד לזיוף

דיווח: משלחת ביטחון מצרית תגיע לישראל

היועמ"ש בכנסת מזהיר: אם תדליפו, תישפטו

 

שניים מהקצינים מעורבים בחקירה שמתנהלת כבר כמה חודשים על ידי מצ"ח, בעקבות חשד לאי סדרים בתחום הלינה בבתי מלון שמעניק הצבא לקצינים המשרתים במרכז ומתגוררים בצפון הארץ או בדרומה. לחוקי ההלנה קריטריונים ברורים, לפיהם קצין יכול ללון בבית מלון רק אם מצטרף אליו שותף לחדר בדרגה מקבילה שנזקק גם הוא לשירותי המלון - אך על פי החשד, במקרים מסוימים ישנו קצינים בחדר לבדם ודיווחו כי היה עמם שותף. חשדות חמורים אף יותר מצביעים על מקרים שבהם לקחו הקצינים חדר בבית מלון והמירו אותו ללינה בסוף השבוע עם משפחתם.

 

כעת מתברר כי שני קצינים בכירים בדרגת אלוף־משנה מאגף הלוגיסטיקה נחקרו בחשד שעשו שימוש פסול בחדרי המלון, ודיווחו דיווחי שקר על כך שלנו בהם עם קצינים נוספים. עוד חושדים במשטרה הצבאית כי הקצינים חתמו על טפסים אך לא תמיד ישנו במלון. מבחינת צה"ל מדובר במקרים חמורים, וההערכות הן כי הרמטכ"ל יביא לסיום שירותם של הקצינים.

 

אם לא די בחשדות החמורים האלה, מתברר כי קצין בכיר נוסף באגף, בדרגת אלוף־משנה, הסתבך אף הוא בפרשה מביכה. היועצת לענייני נשים בלשכת הרמטכ"ל קיבלה תלונה כי הקצין שלח לקצינה שמשרתת תחתיו מסרונים מטרידים בשעות הלילה המאוחרות. הקצינה עצמה לא התלוננה נגדו, אך המפקדת שלה דיווחה על המעשה והקצין זומן לבירור אצל ראש אט"ל, אלוף קובי ברק. אותו קצין החליף רק לפני חודשים ספורים מפקד שהסתבך אף הוא בפרשייה מביכה הרבה יותר: הושעה מתפקידו לאחר שהתברר כי קיים בפעם השנייה רומן או קשר פסול עם קצינה המשרתת תחתיו.

 

צירוף המקרים יוצר מציאות חסרת תקדים בתולדות צה"ל, שבה שלושה מפקדים

 בכירים מאותו אגף מסובכים בו זמנית בפרשיות חמורות ועתידם הצבאי מוטל בספק.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף קובי ברק, הורה על פתיחת חקירה מיד עם היוודע האירוע במטרה להוביל לבירור האמת במהירות האפשרית ולמצות את הדין עם האחראי. הנושאים נמצאים על שולחנו של הרמטכ"ל והחלטות על צעדים יסוכמו לאחר בירור משלים. אין לקשור בין אירוע זה לבין אירוע חקירת לינת קצינים בבית מלון בניגוד לנהלים אשר נמצאת בחקירת מצ"ח. מדובר באירועים חמורים המנוגדים לרוח צה"ל אשר יטופלו בחומרה הראויה". ‬

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים