שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עוד תלונה נגד הגינקולוג: הציע לי ניתוח מיותר
  תושבת המרכז הגישה תלונה במשטרה נגד ד"ר דב דיקר מהרצליה, שלדבריה גרם לה לטראומה כשהמליץ על ניתוח פולשני, אף שלא היה בו צורך. חוות דעת שנייה חשפה את מיותרותו. "הוא יכול היה להפוך אותי לעקרה. לבי על הנשים האחרות"

  צעירה תושבת המרכז הגיע הבוקר (ד') למחלק ההונאה של מחוז תל אביב והגישה תלונה רשמית נגד רופא הנשים ד"ר דב דיקר מהרצליה, שנעצר בחשד שאבחן באופן שגוי חלק מלקוחותיו והמליץ להן על ניתוחים יקרים, שאותם ביצע בעצמו.

   

  לדבריה, בשנת 2009 הוא המליץ לה על ניתוח קוניזציה  - פעולה ניתוחית זעירה שמטרתה לאבחן גידול בצוואר הרחם - שמחייב כירורגיה פולשנית, אולם חוות דעת שנייה הצילה אותה מכך. "כשקראתי את הכתבות זה הציף אותי מחדש. חשבתי אז שאני סובלת מבעיה קשה ורצינית אבל התברר לי שלא כך הם פני הדברים", אמרה ל-ynet.

   

  ד"ר דיקר. שוחרר בתנאים מגבילים (צילום: שאול גולן )
  ד"ר דיקר. שוחרר בתנאים מגבילים(צילום: שאול גולן )

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  דיקר בן ה-62 נעצר ביום ראשון בחשד שאבחן מטופלות באופן שגוי וביצע בהן, בכפוף לכך, ניתוחים מיותרים בצוואר הרחם. דיקר, שבעברו הרשעה פלילית בזיוף מחקרים, נעצר על ידי מפלג ההונאה במשטרת מחוז תל אביב לאחר חקירה של משרד הבריאות, שגררה הגשת תלונה נגדו. הוא טען להגנתו כי "רפואה היא לא מדע מדויק", ושוחרר בתנאים מגבילים.

   

  המתלוננת החדשה סיפרה שעם הגעתה לקליניקה של ד"ר דיקר בהרצליה הוא הציג עצמו כפרופסור, מה שהתברר לה מאוחר יותר כלא נכון. הוא המליץ לה על הניתוח המסוכן וגרם לה להילחץ, אך היא לא מיהרה לבצע את הוראותיו. "כאישה צעירה שלא עברה לידה חששתי מניתוח שכזה", אומרת המטופלת, כיום אם לילדים. "ניגשתי לקבל חוות דעת שנייה מרופא מומחה אחר, והוא הזדעק לנוכח ההמלצה של דיקר וציין שאין כל צורך לבצע ניתוח שכזה בצוואר הרחם של אישה צעירה ובריאה. היה לי מזל גדול, אחרת לך תדע איך היה מסתיים הניתוח, שעלול היה להפוך אותי לעקרה".

   

  במבט לאחור מביעה המתלוננת שמחה על כך שלא שעתה לעצתו של ד"ר דיקר, אך גם הביעה צער על הנשים האחרות, שכן נפגעו. "הודיתי למזלי הטוב שניצלתי מידיו. נדהמתי לגלות שיש מתלוננות נוספות שבהן הוא
  הצליח לבצע את הניתוח המתואר שלא לצורך ולבי איתן. לי היה חשוב להגיע למשטרה ולספר את הסיפור שלי. עברתי חוויה נפשית קשה ביותר ומאז קשה לי לתת אמון ברופאים. הדבר הכי כואב ומדאיג הוא שכל האבחונים הכוזבים והניתוחים שבוצעו היו לכאורה בגלל בצע כסף".

   

  פרקליטה של המתלוננת, עו"ד אלון דוידוב, מסר כי "לפי החשדות מדובר באדם המהווה סכנה ברורה לשלום ציבור הנשים בארץ. וכשהדבר בא בכסות של רופא הרי זה חמור שבעתיים. מרשתי חוותה טראומה נפשית קשה ביותר, שגם אחרי שנים ממשיכה ללוות אותה, למרות שניצלה מהניתוח ברגע האחרון בזכות תושייתו של רופא אחר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עוד תלונה נגד הגינקולוג: הציע לי ניתוח מיותר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי, הארץ
  ד"ר דיקר. מכחיש
  צילום: מוטי קמחי, הארץ
  עו"ד דוידוב. "סכנה ברורה"
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  מומלצים