שתף קטע נבחר

אוסקר פיסטוריוס שוחרר בערבות

בית המשפט בדרום אפריקה החליט להיענות לבקשת ההגנה ולא להאריך את מעצרו של האתלט המואשם ברצח. סכום הערבות עומד על 112 אלף דולר. עם זאת, השופטים מטילים ספק גדול בגרסת הנאשם

בית המשפט הדרום אפריקני החליט היום (ו') לאפשר את שחרורו בערבות של אוסקר פיסטוריוס, המואשם ברצח חברתו ריבה סטינקאמפ, תמורת סכום של כמיליון ראנד (112 אלף דולר), וכן יצטרך פעמיים בשבוע להגיע לתחנת המשטרה בכדי להישאר במעקב. המשפט עצמו יחל ב-4 ביוני.

 

עוד ב-ynet ספורט:

  

בית המשפט קבע כי נכון לשעה זו האתלט שירה בזוגתו לחיים בשבוע שעבר בביתו, אינו מהווה סכנה מיידית לציבור, וכן כי התביעה לא הוכיחה מעל לכל ספק כי הדרום אפריקני עשוי לברוח מהמדינה או להתחמק ממשפט בהמשך הדרך.

 

הרבה "חורים" נמצאו בגרסתו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הרבה "חורים" נמצאו בגרסתו(צילום: EPA)

 

עם זאת, בית המשפט ציין כי ישנם מספר "חורים" בסיפור המקרה של אוסקר פיסטוריוס, כפי שעולה מהתסריט שהציגה הסנגוריה במשפט. כמו למשל מדוע הוא לא בדק מי נמצא בשירותים לפני שירה? מדוע לא סטנקאמפ לא ענתה לו כשצעק לעברה? מדוע פיסטוריוס לא ניסה לברוח מהדלת הקדמית, אם לטענתו שמע פורץ שנכנס הביתה?

 

מוקדם יותר השבוע, סיפר פיסטוריוס בבית המשפט כי ירה בחברתו דרך דלת שירותים נעולה בביתו מפני שחשב בטעות כי מדובר בפורץ. מנגד, התובע, גרי נל צייר תמונה שונה לבית המשפט על פיה מדובר היה ברצח בכוונה תחילה, עבירה שהעונש עליה בדרום אפריקה הוא מאסר עולם. בנוסף, יוגש נגד פיסטוריוס אישום בסעיף של החזקת נשק ללא רישיון. מתן העדויות במשפט צפוי להסתיים בסוף השבוע.

 

מגבלות נוספות שיוטלו על פיסטוריוס: הוא ימסור הדרכון שלו לרשויות. אסור לו להגיש בקשה לדרכון חדש, אסור לו להגיע לשדה התעופה, אסור לו לשוחח עם אף עד מהתביעה, הוא יעמוד לקצין מבחן פעמיים בשבוע, אסור לו להשתמש בסמים או אלכוהול, אסור לו לחזור לביתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אוסקר פיסטוריוס
צילום: רויטרס
מומלצים