שתף קטע נבחר

רוב האסירים חזרו לאכול, במגידו עדיין שובתים

יממה אחרי ש-4,500 האסירים הביטחוניים שבתו רעב במחאה על מות העציר עראפת ג'רדאת, קיבלו רובם את ארוחות הבוקר. 1,100 האסירים בכלא מגידו יחזרו לאכול רק בהמשך היום. כוננות גבוהה של כוחות הביטחון לקראת ההלוויה בכפר סעיר

מרבית האסירים הביטחוניים חזרו הבוקר (ב') לאכול, אבל בכלא מגידו נמשכת שביתת הרעב  במתכונת חלקית. 1,100 האסירים הביטחוניים במגידו סירבו לקבל את ארוחת הבוקר, אך ככל הנראה יחזרו לאכול בשאר ארוחות היום. על פי שב"ס הם צפויים לחזור על שביתת הרעב החלקית גם מחר. אתמול שבתו כל 4,500 האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל במחאה על מותו של העציר עראפת ג'רדאת, אבל הבוקר, למעט במגידו, לקחו השאר את ארוחותיהם כרגיל, ומשב"ס נמסר שלא נרשמו אירועים יוצאי דופן.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

הצבא נערך במוקדים מחוץ לכפר סעיר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הצבא נערך במוקדים מחוץ לכפר סעיר(צילום: AFP)

 

אתמול נותחה גופתו של עראפת ג'רדאת, שנעצר לאחרונה בחשד שזרק אבנים על מכוניות במהלך מבצע עמוד ענן. בנתיחה שנערכה במכון לרפואה משפטית באבו כביר השתתף פתולוג פלסטיני מטעם בני המשפחה.

ממשרד הבריאות הישראלי נמסר כי לא ניתן לקבוע את סיבת המוות, אולם הפלסטינים טענו שמהנתיחה עולה כי העציר עונה למוות.

 

בכפר סעיר, מקום מגוריו של ג'רדאת, לא פועלים מנגנוני ביטחון פלסטיניים שירסנו התפרצות אלימה אם זו תתרחש. בשל כך נערך הצבא בכמה מוקדים מחוץ לכפר כדי לאפשר את קיום תהלוכת האבל. לקראת ההלוויה נחסם לתנועה כביש 60 בין גוש עציון לחברון.  

 

שביתת הרעב הכללית בבתי הסוהר אמנם עברה אתמול בשקט יחסי, אבל בשב"ס עדיין מתמודדים עם שביתת הרעב הנמשכת של שני האסירים ושני העצורים המִנהליים. בשב"ס החליטו לאשפז את ג'עפר עז א-דין וטארק חוסיין בבית החולים אסף הרופא ואת ואימן שראונה בבית החולים סורוקה. סאמר עיסאווי, שובת הרעב הרביעי, נותר בבית הכלא. ''אם יקרה להם משהו חריג ומצבם יחמיר בבית החולים - האצבע המאשימה לא תופנה אלינו", הסביר את המהלך גורם בשב''ס.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף איתמר פליישמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עראפת ג'רדאת
עימותים בגדה בסוף השבוע
צילום: רויטרס
מומלצים